Czego nie wypada założyć na ślub i wesele? To nie tylko białe i czarne kreacje

Zdarza się, że państwo młodzi określają w zaproszeniu, jaki strój będzie obowiązywał w czasie uroczystości. Jest to jednak rzadkość i zazwyczaj goście muszą samodzielnie wybrać swoje kreacje. Co więc wypada założyć na ślub i wesele, a co nie? Podpowiadamy.

Temat stylizacji ślubnych i weselnych gości zazwyczaj wzbudza ogromne zainteresowanie. Jakiś czas temu w mediach głośno było o pannie młodej, która wręczyła kelnerce wyjątkowo wysoki napiwek. Powód zaskoczył wiele osób. Kelnerka ze stresu wylała sos na białą sukienkę teściowej panny młodej. Panna młoda z tej przyczyny wręczyła jej napiwek. Jej zdaniem strój matki pana młodego był niestosowny. Do takich ekstremalnych sytuacji dochodzi rzadko. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, by uniknąć nieprzyjemnych komentarzy.d

Czego nie wypada założyć na ślub i wesele?

Przyjęło się, że sukienka na wesele nie powinna przyćmić sukienki panny młodej. Przesądy mówią, że kreacja nie powinna być w kolorze białym. Jest to kolor w czasie imprezy zarezerwowany dla przyszłej żony. To samo dotyczy kremowego oraz ecru. Źle może być także odebrany czarny strój, który kojarzy się z żałobą. Zdaniem niektórych taka kolorystyka przynosi pecha. Warto jednak wspomnieć, że jest to bardzo tradycyjne podeście. Często możemy spotkać się z opinią, że jeśli pannie młodej te dwa kolory nie przeszkadzają, goście weselni mogą postawić na takie stylizacje. 

Zobacz wideo Scorupco tańczy na własnym weselu:

Jednak czerń i biel nie są jedynymi kontrowersyjnymi elementami weselnych i ślubnych stylizacji. Oto kilka dodatków lub typów kreacji, które zdecydowanie nie pasują do takich imprez:

  • Odradzane są krzykliwe, "sylwestrowe" kreacje.
  • To samo dotyczy wyzywających strojów - ekstremalnie krótkich mini czy głęboko wyciętych dekoltów. Przez wiele osób taka kreacja może zostać odebrana za niestosowną.
  • Zrezygnujmy także ze wzorzystych rajstop, czy kabaretek.
  • Warto zwrócić uwagę także na to, czy nasza kreacja nie eksponuje bielizny.

"Na wesele się nie nadają"

Co ciekawe, o tej kwestii wspomina także Izabela Janachowska - prezenterka telewizyjna specjalizująca się w tematyce ślubnej. Jej zdaniem niestosowane będą także kreacje w zwierzęce wzory. - Choć panterka, wężowy wzór, a ostatnio również zebra są modnym printem w codziennych stylizacjach, to jednak na wesele się nie nadają. Strój na wesele z tym printem może się wydawać za bardzo wulgarny, szczególnie jeśli na dodatek będzie bardzo obcisły. Zwierzęcy motyw warto wykorzystać w dodatkach – torebce lub butach - radzi Janachowska.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: