Toppery na ślub - jaką ozdobę na tort wybrać?

Toppery na ślub to doskonała i niezwykle modna ozdoba, która występuje w wielu wariantach. Jakie toppery wybrać na ślub, gdzie je kupić oraz jak samodzielnie wykonać ozdoby? Na te wszystkie pytania odpowiadamy poniżej.

Jaki wybrać topper na tort weselny, czyli każdy pomysł jest dobry

Topper to słowo pochodzące od angielskiego top oznaczającego górę lub wierzchołek czegoś i - w tym kontekście - nikogo nie powinien dziwić fakt, że ozdoby lub napisy wieńczące słodki poczęstunek ślubny określane są właśnie tym mianem. Tego rodzaju zamienniki - jeszcze do niedawna popularnych - świeczek, zyskały sławę w latach 50. poprzedniego stulecia. Początkowo decydowano się na kwiaty lub wszelkiego rodzaju ozdoby wykonywane z nadających się do jedzenia, mas cukierniczych, z czasem jednak trend zaczął eskalować i dzisiaj to wyłącznie od nas, naszej inwencji twórczej oraz koncepcji zależy, jakiego rodzaju topper znajdzie się na torcie weselnym. W jaki zatem sposób wybrać właściwy topper na tort weselny? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że przyjęcie to jedna z tych chwil w naszym życiu, podczas której chcemy, aby wszystko wypadło perfekcyjnie lub po prostu wyjątkowo. Postawmy zatem na ozdobę, która będzie wyrażała nas samych. Obrączki, serca, gołąbki czy postaci narzeczonych zawsze będą dobrze wyglądały. Możemy również postawić na imiona lub same inicjały jako dekoracje na tort weselny. Co jeszcze może ozdobić tort? Element wyrażający naszą wspólną pasję lub słowo stanowiące naszą dewizę życiową - podczas krojenia tortu weselnego ponoć spełniają się życzenia, zatem wyraźmy je za pośrednictwem napisu.

 

Toppery na tort weselny - lustrzany, srebrny, drewniany. Sposób na spersonalizowaną ozdobę

Toppey na tort weselny wykonywane są z różnych materiałów, mogą być: lustrzane, srebrne, drewniane, ważne jednak, że tego rodzaju ozdoby to rodzaj personalizacji i sposób na stworzenie - w tak ważnym dniu - własnej, małej historii. Inicjały, całe imiona, postaci narzeczonych, toppery na tort weselny z dzieckiem czy napisy są świetnym i niezwykle eleganckim zwieńczeniem słodkiej i najważniejszej przekąski tego wieczoru. Można również złamać nieco konwenanse i w humorystyczny sposób - za sprawą topperów - stworzyć małą historię własnej miłości lub planów na przyszłość. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Ślubne monogramy, figurki, napisy na tort weselny - bądźmy kreatywni 

Ślubne przygotowania to dla wielu par czas wytężonej pracy, wysiłku, lecz także realizacji ściśle przemyślanej koncepcji. Nic zatem dziwnego, że torty weselne to tradycja sięgająca dawnych czasów, która ani myśli odejść w niepamięć. Dawniej wierzono, że obdarowanie panny młodej słodkim poczęstunkiem przez wybranka serca miało symbolizować płodność związku, stąd pierwszy kawałek tortu zawsze kroją i wzajemnie zjadają młodzi. Figurki czy napisy na weselnym torcie to niezwykle istotny szczegół - stanowi nie tylko ozdobę, lecz także może wyrażać emocje, budzić zachwyt oraz być ozdobą tego wyjątkowego wieczoru. Oprócz tortu, spersonalizowane dekoracje to także doskonały pomysł na ozdobę sali weselnej czy drobne upominki dla gości. Za pomocą ślubnych monogramów niemal skrojonych na miarę można puścić wodze fantazji i rozwinąć skrzydła kreatywności. Co myślicie o tego rodzaju ozdobach? Może się zainspirujecie?

 
 
 
Zobacz wideo Wybierasz się na ślub? Zrób samodzielnie prezent dla państwa młodych!

Gdzie kupić toppery na tort weselny, czyli oryginalne pomysły w zasięgu ręki

Czynisz przygotowania do ślubu i zastanawiasz się: gdzie kupić toppery na tort ślubny? Okazuje się, że oryginalne, ciekawe oraz unikatowe dekoracje można uzyskać na kilka sposobów i są one zdecydowanie w zasięgu ręki. Gdzie szukać topperów?

  • w cukierni, w której będzie zamawiany Wasz najsłodszy poczęstunek na pewno są dostępne toppery, które z powodzeniem sprawdzą się również na Waszym ślubie 
  • kupione w stacjonarnych sklepach zajmujących się wykonywaniem tego rodzaju dekoracji zapewne będzie można nabyć nie tylko spersonalizowane toppery na tort, lecz także papeterię ślubną czy monogramy, jakie zostaną wykorzystane na chusteczkach czy obrusach
  • Internet - to skarbnica tego rodzaju dekoracji.

Jak zrobić toppery na tort, czyli sposób na własną dekorację

Jeśli chcemy samodzielnie wykonać toppery na tort, aby tego rodzaju dekoracja stanowiła swoistą wisienkę na naszym torcie, możemy być pewni, że tego rodzaju dekoracja nie jest wcale trudna do wykonania. Wystarczy mieć pomysł i nieco podeprzeć się współpracą ze stolarzem lub precyzją w posługiwaniu się narzędziem do wycinania w drewnianej sklejce, ewentualnie nabyć papier o gramaturze 150-200 g, aby topper trzymał się stabilnie na miejscu. Oprócz tego zaopatrzmy się m.in. w: drukarkę, patyczki do szaszłyków, klej na gorąco, ewentualnie ozdobne kryształki czy brokat lub farbę - w zależności od koloru, jaki chcemy uzyskać. Jak zatem zabrać się do wykonania toppera na tort samodzielnie?

  1. Wystarczy znaleźć interesujący nas wzór i wydrukować go na drukarce.
  2. W przypadku wyboru sklejki - jako materiału na topper - należy przytwierdzić do sklejki nasz wydruk i wyciąć wzór.
  3. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zostawić dekorację w kolorze drewnianym lub pomalować na dowolny odcień.
  4. Jeśli wybieramy kartkę, możemy ją udekorować kolorowymi kryształkami lub brokatem.
  5. Gotowy topper przytwierdzamy - za pomocą kleju na gorąco - do patyczka i umieszczamy na szczycie tortu.
 

Zobacz też: Menu weselne - propozycje dań na specjalną uroczystość [LISTA]

Więcej o: