Wesele w stylu hiszpańskim - inspiracje na si. Jak zorganizować wesele w klimacie gorącego południa? [ZDJĘCIA]

Wesele w stylu hiszpańskim zachwyci wszystkich zgromadzonych gości. Szukasz gorących pomysłów na przyjęcie ślubne? Zapraszamy na przegląd gotowych patentów w rytmie flamenco.

Jak przygotować wesele w stylu hiszpańskim, czy ten motyw pasuje do tradycji? 

Tematyczne wesela zyskują na popularności, państwo młodzi coraz częściej zwracają uwagę na spójny charakter przyjęcia. Czy hiszpańskie rytmy przypadną do gustu polskim gościom? A czy typowe polskie wesele jest czystym odzwierciedleniem polskiej tradycji? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć różne nurty. O tym jak przygotować polskie wesele w stylu hiszpańskim piszemy w dalszej części artykułu. 

weselewesele Pexels, pixabay

Wesele w stylu hiszpańskim: inspiracje. Postaw na czerwień 

Kolor czerwony ma bardzo pozytywne konotacje: czerwień to miłość, siły witalne, piękno i życie. Co więcej, to barwa, która łączy w sobie polskie korale i hiszpańską suknię flamenco. Poniżej prezentujemy kilka gorących inspiracji na wesele w stylu hiszpańskim w odcieniach czerwieni. 

 • Wesoły czerwony napis zamiast cukierkowego ''Love" 
 
 • Czerwone kwiaty w bukiecie panny młodej 
 
 • Kolorowe girlandy 
 
 • Czerwone suknie druhen 
 
 • Koralowe stroje gości 
 
 
 • Kwiaty we włosach 
 

Dekoracje na wesele w stylu hiszpańskim - lekko i na luzie

Naturalne materiały i kolorowe dodatki to znaki rozpoznawcze w kategorii dekoracje na wesele w stylu hiszpańskim. Zdecydowanie nie ma tutaj miejsca na sztywne obrusy i weselne ścianki. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek jak udekorować stół i jak powinno wyglądać tło do sesji zdjęciowej. 

 • Szklane lampiony w towarzystwie roślin. Do sesji zdjęciowych nie tworzymy sztucznych instalacji, tylko naturalne piękno ogrodu. 
 
 • Czerwony dywan lub specjalnie na tę okazję pomalowane podłoże mile widziane.
 
 • Zamiast pokrowców na meble, naturalne drewno w towarzystwie roślin i serwetek. 
 
 • Konary drzew zamiast namiotu. 
 
 • Koralowe obrusy z kontrastująca zastawą. 
 
 • Naturalne wianki, nieregularne bukiety.  
 
Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Sukienka na wesele w stylu hiszpańskim - kształt syreny, koronki i duży welon 

Suknia ślubna w hiszpańskim stylu przypomina trochę suknię flamenco. Długie rękawy, focus na plecy i bogato zdobiony tren - to wersja tradycyjna. Z drugiej strony sukienka na wesele w stylu hiszpańskim może być krótka i niekoniecznie śnieżnobiała. Poniżej prezentujemy kilka propozycji: 

 
 
 
 
 
 

Fryzura na wesele w stylu hiszpańskim - naturalny kok w towarzystwie welonu 

Znak rozpoznawczy hiszpańskiej panny młodej to naturalna fryzura, niski kok z powodzeniem sprawdzi się też na co dzień. Uwagę zwraca koronkowy welon oraz naturalne kwiaty. Poniżej  prezentujemy najciekawsze propozycje w kategorii  fryzura na wesele w stylu hiszpańskim: 

 
 
 
 
 

Zobacz też: Wesele w stylu rustykalnym: sielsko-anielski klimat w zasięgu ręki [ZDJĘCIA]

Więcej o: