Wesele w stylu lat 60. pod okiem Mrs. Robinson. Dekoracje, sukienki, fryzury - wybraliśmy najlepsze propozycje [ZDJĘCIA]

Wesele w stylu lat 60. łączy pokolenia. Z pewnością wszyscy goście doskonale odnajdą się w magicznym klimacie rock'n'rolla. Szukasz ślubnych inspiracji? Sprawdź dekoracje, fryzury i suknię z filmu "Absolwent" oraz magiczną kreację żony Elvisa.

Jak przygotować wesele w stylu lat 60.? Klimat jak z filmu 

Wesele na świeżym powietrzu to doskonała okazja do realizacji najśmielszych pomysłów. W którym miejscu i jak przygotować wesele w stylu lat 60.? Dobrym rozwiązaniem może okazać się hotel z zabytkowym basenem lub posiadłość  w stylu dawnego Beverly Hills. Lata 60. to klimat wesołych imprez z dobrą muzyką bez scenariusza. Młoda para, która pragnie uniknąć standardowego wesela, zdecydowanie powinna sięgnąć po ten filmowy motyw. Poniżej prezentujemy kilka inspiracji na wesele w stylu lat 60. 

Wesele w stylu lat 60.: inspiracje współczesne i z dawnych lat 

Przedstawiamy kilka inspiracji na wesele w stylu lat 60.:

  • ślub pod gołym niebem 
 
  • stylizowane wnętrza
 
  • muzyka na żywo 
 
  • basen w klimacie vintage 
 
Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Dekoracje na wesele w stylu lat 60. - urokliwe konkrety 

W ramach dekoracji doskonale sprawdzą się ''babcine dodatki" oraz pamiątki przechowywane od pokoleń. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych przedmiotów w kategorii dekoracje na wesele w stylu lat 60. 

  • wstążki i kokardy
 
  • stare albumy 
 
  • kwiaty w koszach 
 

Sukienka na wesele w stylu lat 60. - żona Elvisa 

Ikoną tamtego okresu była młodziutka Priscilla Presley, która w dniu ślubu z gwiazdą rock'n'rolla miała na sobie prostą suknię w kształcie litery A oraz długi welon. W tym samym okresie w Polsce królowały kobiece kostiumy i tajemnicze woalki. Poniżej kilka inspiracji. 

 
 

Sukienka na wesele w stylu lat 60. może być doskonałym wzorem także do nowoczesnej kreacji. Prosty fason, dekolt w serce oraz para długich rękawiczek - to znaki rozpoznawcze mody lat 60. 

 
 

Fryzura na wesele w stylu lat 60. - propozycje dla każdej długości 

Fryzura na wesele w stylu lat 60. oznacza pełną dowolność, w tamtym okresie modne były zarówno bardzo długie włosy w stylu filmowej żony ''Absolwenta" jak i Priscilli oraz krótkie platynowe na wzór Marilyn Monroe. Lata 60. to także bananowe koki i proste upięcia. 

 
 
 
 

Zobacz też: Wesele w stylu greckim - inspiracje i gotowe rozwiązanie. Jak wprowadzić śródziemnomorski klimat? [ZDJĘCIA]

Więcej o: