Wesele w stylu lat 70.: dowiedz się, jak stworzyć wesele w stylu hippie [PORADY, INSPIRACJE, WSKAZÓWKI]

Wesele w stylu lat 70. to z pewnością propozycja dla tych, którym w duszy gra muzyka dzieci kwiatów. Przyjęcie weselne w stylu hippie daje nam możliwość stworzenia niepowtarzalnej imprezy, którą goście zapamiętają na długo.

Jak przygotować wesele w stylu lat 7O. - powrót do ery dzieci kwiatów

Jak przygotować wesele w stylu lat 70.? Inspiracje na tematyczne przyjęcia weselne najczęściej pojawiają się w katalogach ślubnych. Nasze przygotowania powinnyśmy jednak rozpocząć od znalezienia właściwego miejsca. Kwintesencją wesela na wzór lat siedemdziesiątych jest oczywiście szaleństwo i taniec. Najlepiej blisko natury. Jednak jeżeli nie mamy możliwości zorganizowania wesela w plenerze, pozostaje znalezienie dużej i komfortowej sali. Impreza weselna z motywem przewodnim w stylu hippie charakteryzuje się dużą ilością kolorowych kwiatów, piór i naturalnych, zwiewnych tkanin. Mile widziane są symbole nawiązujące do pokoju i miłości. Podobnie powinno być z menu i muzyką. Styl lat 70., nie ma jasnych i ścisłych reguł. Wszystko w głównej mierze jest zależne od pomysłowości młodej pary.

Wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Suknia ślubna boho- jak dobrać suknię do sylwetki i klimatu wesela? Zdjęcie ilustracyjne Wesele w stylu boho, czyli piękne kwiaty, zwiewne dziewczęce suknie i dekoracje

Dekoracje na wesele w stylu lat 70. - pióra, kolory, moc kwiatów i nietuzinkowe oświetlenie

Dekoracje na wesele w stylu lat 70. nie posiadają sztywnych reguł. To, co wyróżnia ten styl od innych to przede wszystkim duża swoboda i kreatywność. Ozdoby powinny być kolorowe. Mile widziane są naturalne polne bukiety kwiatów, które luźno ułożymy w fikuśnych wazonach. Stoły mogą być pokryte kolorowymi lub naturalnymi obrusami wykonanymi z bawełny bądź lnu. Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracje nawiązujące do natury. Pióra, pióropusze, motyw skrzydeł - to bardzo dobry kierunek. Oczywiście nie może zabraknąć właściwego oświetlenia. Dobrze sprawdzi się tutaj sznur świateł, bądź przyozdobione kwiatami żarówki. Zdecydowanie rezygnujemy z eleganckich rzeczy w wersji glamour. Ma być naturalnie, kolorowo, swobodnie. Na przyjęciu weselnym ma tętnić życie, a w powietrzu ma unosić się "swawolna młodość". W przypadku wesela w stylu lat 70. możemy zdecydować się na wykonanie wazonów bądź świeczników z naturalnego drewna. Możemy zrobić je samodzielnie z pnia drzewa, poprzez wydrążenie środka. Podobnie jest ze świecznikami. Dobrym rozwiązaniem będą kwiatowe girlandy z mnóstwem kolorowych kwiatów. Pomysł na główną ściankę, która będzie wyznaczać honorowe miejsca pary młodej może opierać się na symbolice nawiązującej do pokoju i wolności. Kolorowe krzesła, drewniane stoły, barwna zastawa, flakony i karafki na napoje to zdecydowanie dobry wybór na wesele w stylu lat 70.

Wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Makijaż ślubny w stylu boho - jeden z najsilniejszych trendów ostatnich sezonów. Co jest w nim szczególnie istotne?

Sukienka na wesele w stylu lat 70. - młodość, lekkość, synonim kobiecości

Sukienka na wesele w stylu lat 70. powinna być zwiewna, ma podkreślać atuty kobiety i dodawać jej lekkości. Chociaż w przypadku stylu hippie nie mamy wyznaczonych sztywnych reguł, to raczej rezygnujemy z fasonu księżniczki i syrenki. Sukienka może być ozdobiona drobnymi koronkami. Jeżeli chodzi natomiast o obuwie, to w tym przypadku liczy się wygoda, jednak można postawić na bardzo wyrazisty kolor. 

Sukienka na wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wesele w stylu leśnym - jak najbliżej natury. Zdjęcie ilustracyjne Wesele w stylu leśnym - jak najbliżej natury [sukienka, dekoracje, fryzura]

Fryzura na wesele w stylu lat 70., czyli wiatr we włosach z mnóstwem kwiatów

Fryzura na wesele w stylu lat 70. to oczywiście pełen luz i czupryna włosów rozwiana na wietrze. Koniecznie w towarzystwie kolorowych kwiatów. Ciekawym rozwiązaniem jest wianek lub wplecione we włosy florystyczne akcenty.  Dla bardziej spontanicznych i jednocześnie chcących się wyróżniać kobiet - mamy propozycję w postaci kolorowej chusty na głowie. 

Fryzura na wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele w stylu lat 70. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wesele w stylu hippie to bardzo dobra propozycja dla ludzi odważnych, lubiących się bawić, szukających czegoś oryginalnego i niesztampowego. Z pewnością wesele w takim wydaniu, zostanie na długo w pamięci gości i samych gospodarzy.

Zobacz też: Wesele w ogrodzie - tanio i z klasą. Jak zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie? Podpowiadamy

Więcej o: