Biżuteria ślubna - złota, srebrna, sztuczna. Komu pasuje tiara? [ZDJĘCIA]

Biżuteria ślubna do sukni to nie tylko elementy z materiałów szlachetnych, ale też dodatki do włosów, czy ornament na materiale. Jak dobrać biżuterię na ślub? Sprawdź podstawowe zasady i aktualne trendy.

Moda ślubna rządzi się swoimi prawami, dodatki grają tu bardzo ważną rolę. Materiały szlachetne jak biżuteria ślubna złota lub biżuteria ślubna srebrna zarezerwowane są do zestawów oraz obrączek- elementy, które towarzyszą pannie młodej także po ślubie. Biżuteria ślubna sztuczna sprawdzi się w przypadku elementów ozdobnych, które pasują tylko do sukni ślubnej: tiara, spinki do włosów, ozdoby w formie naklejki, ozdobne rękawiczki. Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej? 

Życzenia ślubne - najpiękniejsze życzenia, które złożysz szczęśliwej parze na nowej drodze życia. Zdjęcie ilustracyjne Życzenia ślubne - najpiękniejsze życzenia, które złożysz szczęśliwej parze na nowej drodze życia

Biżuteria ślubna złota. Różne oblicza obrączek 

Jeszcze parę lat temu modne były zdobienia na obrączkach dla kobiet, współczesna biżuteria ślubna złota to zdecydowanie czysta forma. Ponownie do łask wróciły identyczne obrączki dla państwa młodych. Na uwagę zasługuje też faktura, której wcześniej bliżej było do srebra. Aktualnie obrączki łączą ze sobą szlachetne materiały i ciekawą formę, ale raczej bez pojedynczych zdobień. Modna jest też biżuteria ślubna w formie kompletu złożone z dwóch różnych obrączek, które nie przypominają zestawu. Kilka przykładów prezentujemy poniżej.

 
 
 
 
Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Biżuteria ślubna srebrna- czy to dobry wybór? 

Srebro w przypadku obrączek może się nie sprawdzić, w przeciwieństwie do złota jest to plastyczny materiał, który z czasem traci formę. Biżuteria ślubna srebrna to najczęściej komplety, srebro sprawdzi się też w przypadku dużych ozdobnych kolczyków. Przykłady poniżej. 

Biżuteria ślubna komplety

 
 

Duże kolczyki 

 
 

Biżuteria ślubna sztuczna- kiedy się sprawdzi? 

Sztuczna biżuteria na ślubie nie powinna grać głównych skrzypiec. Komplety, obrączki - tutaj stawiamy na materiały szlachetne, ale sztuczne koraliki będą się ładnie prezentować na przykład w formie ozdoby welonu lub na sukni, czy przy parze ślubnych szpilek. Tiara pasuje do sukni w stylu księżniczki oraz hiszpańskiej sukni w klimacie flamenco. Kilka przykładów poniżej. 

 
 
 
 
 

Biżuteria ślubna do sukni- trudny wybór 

Dobór biżuterii ślubnej do sukni nie jest łatwym zadaniem, najczęściej wybór pada na komplet, który budzi w nas najwięcej pozytywnych emocji. Poniżej znajdziesz kilka zasad, które pomogą podjąć właściwą decyzję. 

Biżuteria ślubna do dekoltu: 

Wbrew pozorom nawet bardzo delikatny naszyjnik może wydłużyć sylwetkę, pojedyncza perła podkreśli dekolt, a światło naszyjnika podkreśli spojrzenie. 

  • geometryczna forma do łagodnej linii materiału 
 
  • perłowy naszyjnik w formie ozdoby na plecy 
 
  • biżuteria ślubna do koronkowej sukni, tradycyjna zieleń 
 
  • perła w roli głównej do gładkiego dekoltu 
 
  • patent na świetliste spojrzenie
 

Toppery na ślub - jaką ozdobę na tort wybrać? Zdjęcie ilustracyjne Toppery na ślub - jaką ozdobę na tort wybrać?

Biżuteria ślubna do koronkowej sukni- jak dobrać biżuterię do materiału?

Nie zawsze to, co wpadnie nam w oko, będzie pasować do sukni. Przy doborze biżuterii zawsze warto kierować się złotą zasadą: mniej znaczy więcej.

  • Koronka idealnie pasuje do tradycyjnych pereł 
 
  • Bogato zdobiona suknia nie może konkurować z naszyjnikiem
 
 
  • Prosta biżuteria do nowoczesnej gładkiej sukni
 

Zobacz też: Ślub kościelny: ''co łaska'' - czyli ile? Z jakimi kosztami musimy się liczyć? [PORADNIK]

Więcej o: