Wesele w stylu motocyklowym - coś dla tych, którzy uwielbiają imprezy z pazurem

Wesele w stylu motocyklowym to z pewnością wariant nie dla każdego. Wesele z motywem motocykla to marzenie tych, którzy chcą połączyć swoją pasję z najważniejszym dniem w życiu. Przekonaj się, że jest to możliwe.

Jak przygotować wesele w stylu motocyklowym - kilka praktycznych wskazówek

Jak przygotować wesele w stylu motocyklowym? Inspiracje można znaleźć przede wszystkim w internecie. Co prawda, pierwsze skojarzenia z motocyklowym weselem mogą być trudne do zobrazowania w głowie, to w rzeczywistości mamy bardzo dużo możliwości, z których możemy skorzystać. Na samym początku należy podkreślić, że nie jest to opcja dla każdej pary młodej, ale dla tych, którzy mają "rockową duszę". Niemniej jednak motyw ten jest bardzo wdzięczny i z pewnością sprawi, że wesele będzie niezapomniane, niebanalne i zostanie w naszej pamięci na długo. Zanim przejdziemy do konkretnych wskazówek odnośnie sukienki, kreacji, fryzury i wystroju, chcemy dodać kilka istotnych elementów. Oto i one:

 • Wesele z wielkim wejściem. W odróżnieniu od innych imprez ślubnych to zdecydowanie powinno mieć tak zwane "wielkie otwarcie" lub inaczej "wielki przejazd". Oczywiście z motocyklową obstawą. W przypadku tego motywu najlepszym wstępem będzie nie tylko pierwszy taniec, ale i rozpoczęcie wesela od uroczystego wjazdu do miejsca, w którym będzie odbywało się wesele. Najlepiej w towarzystwie przyjaciół, znajomych, bliskich, którzy popierają naszą pasję.
 • Zaproszenia z motywem motocyklowym. Pamiętajmy, że listy z zaproszeniami dla gości informują zainteresowanych nie tylko o tym gdzie i o której godzinie będzie odbywała się uroczystość, ale także, jaki charakter będzie miało przyjęcia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio to zaintonować. Na papeterii możemy umieścić motyw kół, motocyklu, kasków. W zależności od naszej koncepcji.
 • Rockowa muzyka? Zdecydowanie tak! Wesele w stylu motocyklowym to impreza, która z gruntu ma się wyróżniać. Nie tylko jeżeli chodzi o dekoracje, ale i muzykę. A może tak perkusista na żywo?
 • Odpowiednie miejsce. Wybór sali to jedna z kluczowych decyzji, jaką musi podjąć młoda para. W przypadku kołowej wersji wesela musimy odrzucić elegancję i szyk w górnolotnym wydaniu. Postawmy na miejsce z charakterem i lekkim "pazurem".

Jak przygotować wesele w stylu motocyklowym? Zdjęcie ilustracyjneJak przygotować wesele w stylu motocyklowym? Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Dekoracje na wesele w stylu motocyklowym - kaski, wazony na kwiaty w formie butów motocyklowych, opony i wiele innych

Dekoracje na wesele w stylu motocyklowym są bardzo charakterystyczne. W pierwszym momencie może wydawać się to bardzo problematyczne i skomplikowane, ale nic bardziej mylnego. Jednak to, co należy zauważyć, że będą to dekoracje niestandardowe i zdecydowanie dla odważnych. Oto kilka naszych inspiracji, które mogą nakierować Cię podczas przygotowywania motocyklowego wesela:

 • Niestandardowe wazony na kwiaty. Nie od dziś wiadomo, że jednym z elementów, który przyciąga największą uwagę gości, są stoły. Można napisać, że zaraz obok parkietu jest to najważniejsza sprawa na weselu. To doskonały punkt odniesienia przy kreowaniu naszej dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie kwiatów w specjalnie przygotowanych butach motocyklowych. Pamiętajmy, aby zadbać o to, by miały one stały dostęp do wody.
 • Wszędobylskie kaski. Na motocyklowym weselu z pewnością nie może zabraknąć ozdoby w postaci kasków. Możemy wykonać z nich lampiony bądź umieścić jako wisząca ozdoba. Uwaga: Pamiętajmy, aby nie używać do tego naturalnych świeczek, ale lampek ledowych. Bezpieczeństwo to podstawa!
 • Balony z motywem motocyklowym. Na szczęście na rynku ślubnym mamy bardzo szeroki wybór. Nieobce jest także indywidualne podejście do klienta. Wykreowanie personalnych baloników z konkretnym motywem jest już usługą standardową. Dlatego też możemy stworzyć coś na nasze konkretne potrzeby.
 • Ścianka oponowa. W trakcie przygotowań weselnych musimy zająć się także stworzeniem honorowego miejsca przy stole dla młodej pary. To doskonała okazja, aby zaintonować motocyklową pasję. W tym celu możemy użyć opon samochodowych. Ściankę mogą wzbogacić zdjęcia ze wspólnych rajdów motocyklowych.
 • Nietuzinkowy tort z przytupem. Postawmy na motorowe akcenty i charakterystyczną kolorystykę. Niech będzie ogień, energia i szał!

Tort na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjneTort na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Błędy w makijażu ślubnym. Czego unikać, by wymarzony make-up nie okazał się katastrofą?

Sukienka na wesele w stylu motocyklowym - kreacja dla pań z charakterem

Sukienka na wesele w stylu motocyklowym powinna być z wyrazem. Koncepcji kreacyjnych jest tu bardzo wiele. Mogą być to dwie drogi:

 • Charakterystyczne dodatki w postaci mocnych butów (na przykład glanów), oryginalnego toczka oraz bukietu kwiatów.
 • Wyrazista sukienka.

Niezależnie od wyboru, jaki podejmiemy, chociaż jeden z elementów powinien się wyróżniać. Wiele kobiet decyduje się na delikatną tiulową sukienkę, ale z mocnymi akcentami. Takimi jak glany czy ozdoba na włosach. W przypadku stylu motocyklowego mamy bardzo szeroką możliwość wyboru. Powinniśmy jednak unikać elegancji w wydaniu glamour.

Sukienka na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Fryzura na wesele w stylu motocyklowym - rozpuszczone czy spięte?

Fryzura na wesele w stylu motocyklowym zazwyczaj kojarzy nam się "z wiatrem we włosach i wolnością". Wiemy jednak, że rozpuszczone propozycje nie zawsze są praktyczne. Niełatwo utrzymać je w nienagannej kompozycji przez wiele długich godzin imprezy weselnej. Bezpieczniejszym wariantem jest częściowe lub całkowite upięcie fryzury. Nie mamy tu zbyt wielu ograniczeń. W głównej mierze styl motocyklowy stawia na indywidualizm. Tak jak jest to wśród niezależnych motocyklistek.

Fryzura na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele w stylu motocyklowym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Wesele w ogrodzie - tanio i z klasą. Jak zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie? Podpowiadamy

Więcej o: