Wesele w stylu amerykańskim - american dream w ślubnym wydaniu. Tort na pokaz, balony i takie same suknie druhen

Wesele w stylu amerykańskim to trend, do którego przekonuje się coraz więcej par. Dowiedz się, jak zaplanować amerykański ślub i wesele. Podpowiadamy kilka cennych wskazówek.

Jak przygotować wesele w stylu amerykańskim? Ślub niczym z romantycznej komedii

Jak przygotować wesele w stylu amerykańskim? Inspiracje znajdziesz przede wszystkim w ulubionych filmach i serialach. Mimo że czasy wielkiej fascynacji Ameryką minęły, to jednak w dalszym ciągu rośnie zainteresowanie weselem w amerykańskim wydaniu. Wbrew pozorom wesele to nie różni się znacząco od polskiej wersji. Jednak zawiera kilka typowych amerykańskich akcentów. Są to na przykład:

  • "Wielkie wejście" już w trakcie ceremonii ślubnej. W amerykańskiej kulturze bardzo ważnym elementem jest poprowadzenie panny młodej do ołtarza. Zazwyczaj zaszczyt ten otrzymuje ojciec dziewczyny. Co ciekawe, tradycja ta zmierza wielkimi krokami do Polski. To, co jest jeszcze bardziej charakterystyczne dla amerykańskiego stylu to wielki pochód "flower girls" - dziewczynek rzucających kwiatki, trzymających tren, druhen oraz najbliższych. To prawdziwy rytuał, który rozpoczyna uroczyście ceremonię.
  • Obowiązkowy tuzin druhen w towarzystwie drużbów. Co prawda obecność druhen jest nam znana i naturalna, to jednak możemy zaobserwować tu znaczącą różnicę w ilości. W Ameryce obowiązuje zasada: "im więcej, tym lepiej". 
  • Tort, który od początku można podziwiać. Jest on cukierniczym dziełem sztuki, które zazwyczaj ma kilka dużych pięter. 

Wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Dekoracje na wesele w stylu amerykańskim 

Dekoracje na wesele w stylu amerykańskim powinny być przede wszystkim efektowne i wyraziste. Z tego też powodu jedni kochają ten styl inni zupełnie przeciwnie. Trzeba jednak przyznać, że wesele w amerykańskim stylu to przejęcie z wielką pompą. Ogromny charakterystyczny tort, często oryginalnie zdobiony, multum bladoróżowych balonów, całe mnóstwo kwiatów i orkiestra grająca na żywo to te elementy, które znamy z amerykańskich romantycznych komedii. Aranżacja zazwyczaj jest w bardzo jasnych barwach. Co jeszcze może nam się kojarzyć z amerykańskim weselem? Z pewnością będą to jednolite suknie druhen, kelnerzy serwujący przekąski na wielkich tacach i całe mnóstwo świateł. Dodatkowo wesele zazwyczaj odbywa się w przepięknym plenerze. 

Wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Makijaż ślubny w stylu boho - jeden z najsilniejszych trendów ostatnich sezonów. Co jest w nim szczególnie istotne?

Sukienka na wesele w stylu amerykańskim - jak powinna wyglądać panna młoda w amerykańskim wydaniu?

Sukienka na wesele w stylu amerykańskim musi być wyjątkowa. Co ciekawe, może występować w różnych fasonach. Poczynając od bardzo prostych, poprzez różnorodne syrenki, a skończywszy na okazałych księżniczkach. Najczęściej jednak są to klasyczne suknie w kształcie litery A z gorsetem i tiulem. Koniecznie muszą posiadać długi tren, który z dumą mogą nosić małe druhenki.

Sukienka na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Sukienka na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Fryzura na wesele w stylu amerykańskim - rozpuszczone loki czy eleganckie upięcie?

Fryzura na wesele w stylu amerykańskim powinna być elegancka. Uwydatniać piękno panny młodej, a przy tym być praktyczna. Podobnie jak w przypadku typowego garden party, ślub w tym wydaniu również odbywa się zazwyczaj na łonie natury. Oznacza to, że fryzura może nie przetrwać podmuchów wiatru i sprawić, że panna młoda nie będzie prezentować się korzystnie. Najlepszym wyborem będzie upięcie włosów.

Fryzura na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele w stylu amerykańskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wesele w stylu amerykańskim to trend, którego elementy znajdziemy także w polskiej kulturze. Porównując oba typy wesel, łatwo możemy dostrzec różnice, ale i cechy wspólne. Z całą pewnością amerykańskie wesele jest imprezą w wielkim stylu!

Zobacz też: Wesele w stylu motocyklowym - coś dla tych, którzy uwielbiają imprezy z pazurem

Więcej o: