Wesele w stylu eko. Ekologiczne wesele jest nie tylko oryginalne i zgodne z naturą, ale i bardzo tanie

Wesele w stylu eko to stosunkowo nowy trend, jednak z każdym rokiem zyskuje on na popularności. Nie ma nic piękniejszego, aniżeli spędzenie najważniejszego dnia w życiu z bliskimi w otoczeniu mnóstwa kwiatów. Sprawdź, jak zorganizować wesele eko.

Jak przygotować wesele w stylu eko  - przepis na ekologiczne wesele

Jak przygotować wesele w stylu eko? Inspiracje znajdziesz przede wszystkim w internecie. Ekologia to zdecydowanie temat na czasie! Nic więc dziwnego, że wielu nowożeńców decyduje się na ekologiczne wesela. Dla miłośników ekologicznego trybu życia niewyobrażalne jest, aby najważniejszy dzień spędzić inaczej. Warto wiedzieć, że eko wesele jest nie tylko zgodne z naturą, ale i tanie. Większość dekoracji możemy wykonać samodzielnie. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na duże oszczędności. Uroczystość weselna na łonie natury dostarczy nam niezapomnianych wspomnień i emocji. W artykule przedstawimy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę, podczas planowania green wedding.

Eko wesele - koniecznie blisko natury

Eko wesele powinno odbyć się w naturalnym plenerze. Nie może zabraknąć na nim kwiatów i ekologicznych dekoracji. Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na zorganizowanie uroczystości w ogrodzie, możemy wybrać zamkniętą salę. Musimy jednak pamiętać o tym, aby wówczas zwrócić szczególną uwagę na dekoracje, wystrój i ekologiczne menu.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Dekoracje na wesele w stylu eko - postawcie na drewno, rośliny i ozdoby DIY

Dekoracje na wesele w stylu eko to przede wszystkim ozdoby, które możemy wykonać samodzielnie oraz takie, które wywodzą się z natury. Doskonale sprawdzą się tutaj wazony wykonane z pnia drzewa. Jeżeli zależy Wam na większej elegancji, użyjcie szklanych słoi z odzysku. Bukiety w nich będą prezentować się znakomicie. Na stołach nie może zabraknąć obrusów i bieżników wykonanych z naturalnych materiałów. Mogą być one wykonane na przykład z lnu lub bawełny. Zamiast strojnych półmisków, możecie użyć naturalnych drewnianych desek do serwowania potraw. Jeżeli chodzi natomiast o dekoracyjne oświetlenie, to warto wykonać je samodzielnie za pomocą małych słoiczków, szarego sznurka i lampek ledowych lub świeczek. Doskonałym dopełnieniem aranżacji będą samodzielnie wykonane inspirujące napisy. Możemy przygotować je z szarego papieru lub z deski. Bukiety z kwiatami warto ustawić na drewnianych skrzyniach lub snopkach siana. Wspaniale wyeksponują rośliny, a przy tym dostarczą romantycznego klimatu.

Wesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Sukienka na wesele w stylu eko - prosta elegancja i naturalność

Sukienka na wesele w stylu eko powinna być delikatna i prosta. Ciekawym kierunkiem jest fason sukienki w kształcie litery A. Sukienki mogą być wzbogacone o delikatne koronki. Obowiązkowo kreacja panny młodej powinna być wykończona przepięknym i efektownym wiankiem oraz bukietem.

Sukienka na wesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Fryzura na wesele w stylu eko - włosy rozpuszczone czy upięte?

Fryzura na wesele w stylu eko powinna opierać się na prostocie. Kluczem do sukcesu są kwiatowe i roślinne dodatki. Wiele panien młodych decyduje się na rozpuszczone włosy. Trzeba jednak przyznać, że to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza i może być ryzykowne. Zwłaszcza wtedy, gdy pogoda nie dopisze. Bezpieczniejszym wariantem jest częściowe upięcie włosów. Całość uczesania doskonale wypełni wianek, bądź dekoracje florystyczne.

Fryzura na wesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele w stylu eko. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wesele ekologiczne nie jest propozycją dla każdego. Z pewnością to znakomita opcja dla ludzi chcących zarazić swoją pasją i miłością do przyrody innych. Możemy jednak być pewni, że taka uroczystość, pozostanie w pamięci na długo.

Zobacz też: Wesele w stylu glamour - dowiedz się, jak zorganizować przyjęcie weselne z efektem "WOW"

Więcej o: