Wesele w stylu angielskim - elegancja, prestiż i klasa w jednym. Przepis na niezapomniane przyjęcia

Wesele w stylu angielskim to koncepcja, która jest coraz bardziej popularna w Polsce. Elegancja, prestiż, klasa to synonimy angielskiego stylu. Przedstawiamy inspiracje, które poruszą Wasze serca. Zaczynajmy!

Jak przygotować wesele w stylu angielskim - wskazówki dla przyszłych państwa młodych  

Jak przygotować wesele w stylu angielskim, aby było efektowne i zjawiskowe? Ślub oraz wesele to bardzo ważne uroczystości w życiu państwa młodych, dlatego też istotne jest, aby wszystko odpowiednio zaplanować i zrealizować według Waszej wizji. Istnieje wiele trendów, z których możemy czerpać inspiracje i kreować nasze wymarzone wesele. Jednym z nich jest oczywiście styl angielski. To, co wyróżnia go na tle innych, to bardzo dużo elegancja, klasa i prestiż. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par decyduje się właśnie na ten motyw w dniu swojego ślubu

Wesele w stylu angielskim: inspiracje

Przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji na wesele w stylu angielskim:

 • Liczne kompozycje kwiatowe w postaci bukietów, kaskad, czy też girland.
 • Ekskluzywna zastawa stołowa - koniecznie porcelanowa.
 • Eleganckie meble.
 • Dominującymi kolorami będą: złoto, biel, kolory pastelowe. 
 • Zabytkowy samochód dla państwa młodych, bez którego nie ma prawdziwego wesele w stylu angielskim.
 • Specjalne menu, które musi zawierać babeczki do herbaty. 

Wesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Dekoracje na wesele w stylu angielskim, czyli kilka słów o tym, jakie wybrać ozdoby na wesele 

Dekoracje na wesele w stylu angielskim można określić jednym słowem: wyjątkowość. Plenerowe przyjęcie powinno być bogate w ozdoby. Dobrze sprawdzą się tutaj satynowe ciężkie wstążki, efektowne duże lampiony, które dobrze jest umiejscowić przy zbiornikach wodnych, jeśli jest to możliwe. Oczywiście kwiaty są tutaj absolutną podstawą. W szczególności polecamy kompozycje stworzone z róż oraz hortensji w różnych kolorach. Odpowiedni nastrój wprowadzi oświetlenie w postaci romantycznych małych lampioników.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Fryzura na wesele w stylu angielskim 

Fryzura na wesele w stylu angielskim, która jest najbardziej charakterystyczna to oczywiście elegancki kok. Możemy pokusić się o podkreślenie naszej fryzury delikatnymi ozdobnymi dodatkami.

Fryzura na wesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Sukienka na wesele w stylu angielskim - jaki fason wybrać?

Najlepsza sukienka na wesele w stylu angielskim? Sukienka w takim stylu może być prosta lub w fasonie litery A. Jeżeli chodzi natomiast o rękawki, to dobrze sprawdzą się tutaj koronkowe wykończenia. W stylu angielskim stawiamy na klasykę i polecamy przede wszystkim suknie w kolorze białym. 

Sukienka na wesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu angielskim. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wesele w stylu angielskim - jakie wybrać miejsce?

Wesele w angielskim stylu zasługuje na szczególne miejsce. Mogą to być między innymi:

 • zabytkowe zamki
 • historyczne miejsca
 • sale pałacowe
 • plener - na przykład duży ogród w stylu pałacowym lub parkowym 

O ile aranżacja zamkniętych i charakterystycznych obiektów wydaje się być klarowna i prosta, o tyle zaprojektowanie przestrzeni w plenerze może być nie lada wyzwaniem. Zatem przedstawiamy kilka naszych podpowiedzi. Oto i one:

 • Wybierając plenerowe przyjęcie w angielskim stylu, postawcie na ogromne ilości kwiatów. Kolorystyka jest tutaj dowolna. Jednak najbardziej popularne w ostatnich latach są kolory pastelowe, beż czy złoty. 
 • Zadbajcie o klimatyczne oświetlenie. Możecie zdecydować się nie tylko na sznury świateł, ale na przykład efektowne świeczniki, nawiązujące do pałacowego stylu. Gwarantujemy, że poczujecie się jak w prawdziwej bajce!
 • Zadbajcie o zabezpieczenia stołów. W tego typu imprezach niezbędne jest zadaszenie oraz zabezpieczenia obrusów i zastawy przed silnym wiatrem. Dobrze sprawdzą się też dekoracyjne ścianki boczne.
 • Wesele w angielskim stylu to klasa, elegancja, mnóstwo kwiatów i oczywiście towarzyszące nam druhny. Zadbaj o to, aby miały na sobie takie same sukienki. 

Wesele w stylu angielskich. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu angielskich. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Wesele w ogrodzie - tanio i z klasą. Jak zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie? Podpowiadamy

Więcej o: