Ślub na Zanzibarze: marzenie nie do spełnienia? Cena zaskakuje

Ślub na Zanzibarze może być spełnieniem marzeń o ślubie w egzotycznym miejscu. Ceremonia, której towarzyszy gorący piasek pod stopami, szum oceanu i wszechobecny spokój, wielu kojarzy się z czymś nieosiągalnym. Tymczasem rajska plaża Zanzibaru okazuje się idealnym miejscem na złożenie przysięgi małżeńskiej.

Wesele na Zanzibarze: warto zaufać specjalistom

Wielu osobom, planującym uroczystość zaślubin, wesele na Zanzibarze jawi się jako mrzonka, rzecz nie do zorganizowania, a przede wszystkim impreza poza zasięgiem, zwłaszcza finansowym. Tymczasem od pewnego czasu systematycznie wzrasta zainteresowanie ślubami za granicą, i o ile Polacy dotychczas wybierali lokalizacje im bliższe (zarówno geograficznie, jak i kulturowo), o tyle obecnie coraz częściej wybierane są egzotyczne destynacje, takie jak choćby afrykański Zanzibar. Biała piaszczysta plaża, palmy kołyszące się w lekkich podmuchach morskiej bryzy i turkusowy ocean w tle zdają się stanowić idealną scenerię dla wymarzonego ślubu. Oczywiście, wesele na Zanzibarze w niczym nie będzie przypominało wieloosobowych imprez rodzinnych suto zakrapianych alkoholem, które jeszcze kilkanaście lat temu były dla wielu jedynym synonimem słowa wesele, ale może okazać się niepowtarzalnym wydarzeniem, czasem spędzonym w gronie najbliższych, wspomnieniem utrwalonym na bajecznie kolorowych zdjęciach. Niezależnie od tego, czy narzeczeni zdecydują się na ślub w towarzystwie bliskich im osób, czy też na romantyczną ceremonię tylko we dwoje, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanego wedding plannera czy też firmy zajmującej się organizacją ślubów za granicą. Dzięki profesjonalistom cała logistyka przedsięwzięcia nie będzie spędzała snu z powiek przyszłym małżonkom.

zanzibarzanzibar shutterstock

Ile kosztuje ślub na Zanzibarze?

Tym, którzy zastanawiają się, ile kosztuje ślub na Zanzibarze, podpowiadamy, że zależy to od wielu czynników. Firmy, zajmujące się organizacją ślubów w egzotycznych lokalizacjach, podają z reguły ceny za pakiet, a ich minimalna wysokość określana jest najczęściej w dolarach amerykańskich. Podawany minimalny koszt ślubu na Zanzibarze to z reguły cena samego pakietu ślubnego, w skład którego nie wchodzą koszty pakietu turystycznego. Do ceny pakietu ślubnego, która uzależniona jest również od kursów walut, doliczyć więc należy koszt biletów lotniczych, ubezpieczenia turystycznego, wizy do Tanzanii, zakwaterowania (i wyżywienia) w wybranym hotelu, a także dodatkowe opcje wybrane przez Parę Młodą. Najczęściej organizowanymi ceremoniami na Zanzibarze są śluby cywilne lub humanistyczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w tej afrykańskiej lokalizacji wziąć ślub kościelny czy konkordatowy, nawet wówczas, gdy marzeniem Młodej Pary jest ślub na plaży. Doświadczona firma zajmie się organizacją od A do Z, a nawet wszystkim, co związane jest z legalizacją ślubu na Zanzibarze.

Zanzibar (fot: Shutterstock.com)Zanzibar (fot: Shutterstock.com) Zanzibar

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Ślub na Zanzibarze: cena - co zawiera?

Trudno jest więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ślub na Zanzibarze. Cena za pakiet ślubny z reguły przekracza 2000 USD i zawiera zwykle przygotowanie dokumentów niezbędnych do legalizacji ślubu w Polsce, organizację ceremonii zaślubin oraz udziału w niej uprawnionego urzędnika, kwietną dekorację (w tym bukiet dla Panny Młodej czy kwiaty do butonierki dla Pana Młodego), transport z hotelu na miejsce ceremonii ślubnej i z powrotem, toast winem musującym po ceremonii, udział tłumacza oraz transport urzędnika i obsługi ceremonii. Jeśli zajdzie taka potrzeba, firma organizująca ślub na Zanzibarze, zapewni także udział świadków w ceremonii ślubnej. Pary, które marzą o ślubie kościelnym, mogą wziąć go zarówno w świątyni, jak i na plaży - w każdym wypadku udzieli go lokalny ksiądz katolicki. Dodatkowo można skorzystać z takich usług, jak:

  • stylizacja włosów,
  • makijaż,
  • profesjonalny fotograf,
  • sesja fotograficzna po ceremonii,
  • relacja video,
  • oprawa muzyczna,
  • tort weselny,
  • romantyczna kolacja dla dwojga,
  • przyjęcie weselne dla dowolnej liczby gości.

ZanzibarZanzibar Fot. Shutterstock

Zanzibar: ślub z gwarancją pogody

Czemu właśnie Zanzibar? Ślub na Zanzibarze można wziąć praktycznie w każdym momencie roku. Choć szczyt sezonu turystycznego przypada na okres od czerwca do września, to ciepło jest tu przez cały rok. Najmniej popularny jest Zanzibar między marcem a czerwcem, wówczas trwa tutaj pora deszczowa. Idealnym czasem na wzięcie ślubu na Zanzibarze będzie okres między grudniem a marcem, kiedy jest bardzo ciepło i mniej tłoczno. Zwłaszcza osoby, których marzeniem jest ślub na plaży, chętnie skorzystają z takiej okazji, bowiem ślub na Zanzibarze to również gwarancja doskonałej pogody. Aby ślub zawarty na Zanzibarze był ważny w Polsce, wystarczy po powrocie do kraju dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego przetłumaczony na język polski tanzański certyfikat zalegalizowany w polskiej ambasadzie w Tanzanii. Osoby, korzystające z usług firmy zajmującej się organizacją ślubów na Zanzibarze, z pewnością docenią fakt, że niemal wszystkie formalności zostaną za nie załatwione przez specjalistów.

ZanzibarZanzibar Shutterstock

Zobacz też: Wesele w stylu amerykańskim - american dream w ślubnym wydaniu. Tort na pokaz, balony i takie same suknie druhen

Więcej o: