Życzenia ślubne - co powiedzieć państwu młodym w ich wyjątkowy dzień?

Życzenia ślubne to ważny element uroczystości ślubnych. Czego życzyć młodej parze? Jak złożyć oryginalne życzenia? Oto kilka propozycji.

Życzenia ślubne - na poważnie czy z uśmiechem?

Życzenia ślubne to coś, co zawsze pojawia się w związku z uroczystościami weselnymi. Każdy z gości wówczas zastanawia się, co powiedzieć młodym. Charakter składanych życzeń będzie także różny w zależności od tego, czy nowożeńcy są osobami z dużym poczuciem humoru, czy wolą nostalgiczne, wzruszające życzenia, czy też poważne, które będą zawierały w sobie ważne cytaty. Najważniejsze jednak, by życzenia ślubne były złożone szczerze i by płynęły z serca. Jeśli nie ma się odwagi wygłaszać ich publicznie, można je zapisać na kartce okolicznościowej, a przy jej wręczaniu powiedzieć tylko kilka słów.

Jakie są mądre życzenia ślubne?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle trudna, że obiektywnie rzecz ujmując, nie ma tu podziału na niemądre i mądre życzenia ślubne. Wiele zależy od pary, której mają być składane. Od tego, jakimi są osobami i o czym marzą. Jeśli więc zna się młodych, a z reguły tak jest, dobrze jest wybrać życzenia pod ich osobowość i pragnienia. Jeśli zaś nie znamy tych osób za dobrze, można poszukać jakichś gotowych, które dostępne są w internecie albo kupić już wypisaną kartkę z życzeniami. Oczywiście - nawet te najbardziej serdeczne mogą być zapisane w dowcipnej, żartobliwej formule, nie muszą być poważne.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Czy krótkie życzenia ślubne będą dobrze widziane?

Oczywiście, że tak. Z reguły na ślub zaproszonych jest dużo więcej gości niż na uroczystości weselne. Niezależnie od tego, czy składane one będą w formie słownej, czy na kartce z życzeniami, czy na oba te sposoby, to nie ma możliwości, by młodzi zapamiętali skomplikowane, długie tyrady. Krótkie życzenia będą więc jak najbardziej na miejscu, choć oczywiście w dłuższych też nie ma nic złego. Te jednak lepiej zapisać na kartce okolicznościowej niż składać osobiście, bo wtedy można do nich wrócić w każdej chwili.

Jak złożyć życzenia ślubne od serca?

Uroczystości zaślubin to na pewno jedno z większych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Są bardzo ważne zarówno dla nowych małżonków, jak i dla ich rodzin i znajomych. Chce się więc przekazać jak najwięcej pozytywnej energii i dobrych słów, zwłaszcza jeśli z tymi osobami jest się emocjonalnie związanym. Życzenia ślubne od serca to zatem takie, które będą szczere i przemyślane. Szczególnie gdy będą dotyczyły jakichś aspektów prywatnego życia młodej pary, jak np. chęć posiadania dziecka, kupno mieszkania czy wspólna, zagraniczna, wymarzona podróż. Nie muszą one być ubrane w piękny rym, mogą być napisane prostym, zwykłym językiem tak, jak umiemy je przekazać.

Czy życzenia ślubne śmieszne to dobry pomysł?

Tak - zwłaszcza jeśli młodzi dysponują dużym poczuciem humoru. Takie życzenia ślubne zawsze zostają w pamięci i mile się je wspomina podobnie, jak te bardziej poważne. Życzenia ślubne śmieszne mogą być dodatkowo napisane na zabawnej kartce okolicznościowej, którą można wykonać samodzielnie albo zakupić. Obecnie wiele osób zajmuje się tworzeniem takich kartek i karnetów, więc zrobione na życzenie, gdy brak nam umiejętności plastycznych i językowych, będą również wyjątkowe. Zawsze bowiem istnieje ryzyko, że jeśli kupimy jakąś kartkę ogólnie dostępną na rynku, ktoś da podobną lub nawet identyczną. A tak jest to dodatkowo unikatowy prezent.

A jakie są wyjątkowe życzenia ślubne?

Trzeba by odpowiedzieć, że każde, które składane są od serca i z uwzględnieniem potrzeb czy marzeń młodej pary. Każdy jest inny i dlatego wyjątkowe życzenia ślubne to te, które będą przemyślane i składane tylko tym dwojgu. To dla nich bowiem jest właśnie wyjątkowy, niepowtarzalny dzień i czas.

Jak napisać śmieszne życzenia ślubne?

Jak napisać śmieszne życzenia ślubne? Można poszukać jakichś wesołych, zabawnych wierszyków czy rymowanek. Można też samemu je stworzyć, jeśli ma się lekkie pióro. Są też osoby, które czasem mamy wśród znajomych, a które potrafią takie wierszyki pisać niemal na poczekaniu. Warto wówczas skorzystać z ich pomocy. Oczywiście można też śmiało przykłady takich życzeń znaleźć w internecie.

Tu znajdziesz propozycje gotowych życzeń ślubnych 

Zobacz też: Suknie ślubne 2023 - focus na innowacyjne projekty i modowe niespodzianki. Zapraszamy na przegląd najnowszych modeli

Więcej o: