Wieczór panieński - czym sprawić przyjemność pannie młodej? Najlepsze atrakcje

Jak zorganizować atrakcyjny wieczór panieński? Pomysłów na spędzenie czasu, szaloną zabawę i wyjątkową imprezę w gronie przyjaciółek jest bardzo dużo. Sprawdź najciekawsze propozycje na udany wieczór panieński.

Wieczór panieński - skąd się wziął pomysł na ten zwyczaj?

Wieczór panieński to wyjątkowy dzień, a dokładniej właśnie wieczór, który ma miejsce, zanim kobieta wyjdzie za mąż. Mawia się, że na takiej imprezie generalnie wolno wszystko, czego nie wolno będzie pannie młodej po ślubie. Wszystkie więc szalone pomysły, które sprawią przyjemność bohaterce wieczoru, są mile widziane. Pomysł na tego rodzaju event w stylu, który znamy obecnie, pojawił się ok. XIX w. Jednakże był on też znany w kulturze staropolskiej. Nosił nazwę: "rózgowin", "wieczoru dziewiczego" lub też "rozplecin". Aktualnie jest to jeden z wieczorów przed ślubem. Podobnie jak kiedyś, tak i dziś, panie i panowie spędzają ten wieczór oddzielnie. Panie w damskim gronie, a panowie w męskim - jako wieczór kawalerski. Obecnie organizacją takiego wydarzenia z reguły zajmuje się świadkowa, siostra lub osoba najbliższa dla panny młodej.

Wieczór panieński - pomysły na organizację

Trzeba przyznać, że przed osobą, która podejmuje się zaplanować ten wyjątkowy wieczór, czeka nie lada wyzwanie. Przede wszystkim musi ona ustalić, kogo panna młoda chciałaby tego dnia mieć koło siebie. Najprościej jest poprosić o te informacje bohaterkę wieczoru, ale też miłą niespodzianką może być, jeśli uda się ustalić najbliższe jej osoby np. pytając o to przyszłego męża. Następnie należy ustalić jak najbardziej dogodny termin, który pasował będzie wszystkim albo większości. Aktualnie do ustalenia takich rzeczy bardzo przydają się media społecznościowe, które pozwalają na tworzenie specjalnych czatów lub grup. Następnie pozostaje ustalić, jak najlepiej spędzić taki wieczór panieński. Pomysły na niego mogą podrzucać też pozostałe, zaproszone osoby. Przy podjęciu decyzji nie bez znaczenia pozostaje budżet, którym będzie się dysponowało.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Wyjazdowe pomysły na wieczór panieński

Pomysły na wieczór panieński? Jedną z opcji jest zaplanowanie niezapomnianej wycieczki. Może to być wypad zaprzyjaźnionego grona dziewczyn np.:

  • w góry, nad jezioro czy morze
  • do SPA
  • do miejsca wymarzonego przez pannę młodą
  • za granicę.

Taka wycieczka może być połączona z dodatkowymi atrakcjami na miejscu. Są na to różne pomysły. Wieczór panieński może obejmować np. lot balonem, samolotem, skok na bungee lub ze spadochronem czy rejs statkiem.

Pomysł na wieczór panieński

Również na miejscu można zapewnić pannie młodej wiele atrakcji. Jeśli lub sport, może to być na przykład wspólna wycieczka rowerowa. Może też to być weekend w ekskluzywnym hotelu, który zapewni dodatkowe atrakcje z wyższej półki. Jeśli przyszła żona lubi kwestie związane z urodą i dbaniem o siebie, idealnym pomysłem może być wizyta w SPA, czy też w salonie masażu. Pomysł na wieczór panieński powinien zależeć od temperamentu panny młodej, bo to przede wszystkim dla niej ma być ten dzień.

Atrakcje na wieczór panieński - co zaplanować?

Tak naprawdę katalog możliwości jest nieograniczony. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni, preferencji panny młodej i budżetu. Można wymienić jeszcze następujące atrakcje na wieczór panieński:

  • wspólne szykowanie kolacji
  • wyjście do ulubionego klubu
  • escape room
  • sesja zdjęciowa
  • wynajęcie limuzyny lub innego pojazdu, np. zabytkowego
  • wieczór gier i wiele innych.

Lista rzeczy na wieczór panieński - jakie gadżety mogą się przydać?

Tu wachlarz możliwości jest równie szeroki. Przede wszystkim należy zaplanować, czy impreza w całości jest poza domem, na pewno trzeba też przemyśleć o jedzenie. Niemal nieodłącznym atrybutem są elementy ubioru, które oznaczą uczestniczki i gwiazdę wieczoru, np. szarfy, welon, balony. Wyjątkowe prezenty, które nie do końca muszą być poważne, jak np. kubki z zabawną dedykacją, kajdanki z pluszem, śmieszne gry, certyfikat wieczoru panieńskiego, fartuszek kuchenny z zabawnym napisem i / lub rysunkiem i wiele innych. Producenci takich gadżetów prześcigają się w pomysłach, więc jest w czym wybierać. Lista rzeczy na wieczór panieński może więc okazać się bardzo długa.

Zobacz też: Ślub na Zanzibarze: marzenie nie do spełnienia? Cena zaskakuje

Więcej o: