Pomysły na wieczór panieński

Wieczór panieński to pożegnanie stanu wolnego, a jednocześnie dobry sposób, by oderwać się na chwilę od stresujących przygotowań ślubu i wesela.

Organizacja najważniejsza

Organizujesz wieczór panieński? Na początek kilka spraw organizacyjnych. Przede wszystkim zastanów się nad ilością osób, jakie atrakcje planujesz przygotować oraz w jakim charakterze chcesz zorganizować ostatni "wolny" wieczór twojej przyjaciółki. Listę gości najlepiej ustalić z panną młodą. Wieczór panieński przeważnie organizowany jest ok. tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem. Możliwości na spędzenie tego wieczoru w sposób wyjątkowy jest naprawdę wiele. Skontaktuj się ze wszystkimi potencjalnymi uczestniczkami tego wyjątkowego wydarzenia. Stwórz listę mailingową, dzięki niej przedstawisz swoje pomysły i będziesz mogła poprosić o sugestie dotyczące imprezy, jej charakteru i ewentualnych atrakcji. Nie zapomnij o transporcie, to bardzo istotny szczegół, warto o niego zadbać wcześniej. Gdy już ustalicie, jak i gdzie się bawicie, oblicz koszty i poinformuj dziewczyny o wysokości składki. Nie zapomnij o torcie. Od lat królują słodkości w męskich kształtach. W zasadzie każda cukiernia oferuje coś specjalnego na panieński.

Wieczór pełen atrakcji

Zapytana o typowy wieczór panieński pani Dorota Rogozińska z firmy Day4You, specjalizującej się w organizacji tego typu imprez, odpowiada: "Wieczory organizuje się przeważnie w nocnych klubach tanecznych. Wcześniej panie mają zapewnione różnego rodzaju atrakcje dodatkowe. Do takich atrakcji można zaliczyć lekcje tańca, zabiegi w SPA, zajęcia z garncarstwa lub ceramiki, przejazdy limuzynami, wizyty u wróżki czy porady wizażystki i stylistki" . Aby gwiazda wieczoru czyli przyszła panna młoda była zadowolona, przy wyborze miejsca weź pod uwagę jej gust i preferencje. W tym sezonie oprócz atrakcji klubowych modne są lekcje tańca, gry miejskie czy wizyty w SPA. Pani Dorota zdradziła nam hit tego sezonu: "Niemal w każdy weekend organizujemy dla uczestniczek wieczorów panieńskich naukę pole dance, czyli tańca na rurze. Takie zajęcia mogą odbywać się zarówno w studio tanecznym, jak i w nocnym klubie gogo dla panów, gdzie instruktorką jest profesjonalna tancerka" . Ciekawe wydają się wspomniane gry miejskie, w których szczególnie Panna Młoda otrzymuje zaskakujące zadania. Może to być zdobycie numeru telefonu od kilku nieznajomych, czy zrobienie sobie zdjęcia z napotkanymi po drodze mężczyznami.

W domu nie znaczy nudno

Jeśli uczestniczki są zżyte i przyjaźnią się od lat, warto zastanowić się nad imprezą domową. Taki wieczór można zorganizować na wiele sposobów. Może obfitować w konkursy, wspólne słuchanie muzyki, wygłupy. Dla tych bardziej śmiałych alternatywą może być oglądanie pikantnego filmu lub opowiadanie o pierwszej miłości. Producenci prześcigają się w gadżetach na ten wieczór. Nowością jest gra "Wieczór panieński w domu", oprócz zadań do wykonania w zestawie znajdziesz pamiętnik wieczoru, certyfikat panny młodej, ankietę dla nowożeńców. Dość popularne są quizy, które możecie przygotować same. Łatwo zorganizować test na żonę, w którym przyszła panna młoda dostaje różne zadania np. uprasowanie i złożenie koszuli na czas. Dobrym pomysłem może okazać się konkurs na znajomość narzeczonego. Przepytajcie pannę młodą z upodobań, ulubionych rzeczy ukochangeo. Oczywiście wcześniej ustalcie z panem młodym, co miałoby się tam znaleźć.

Kto powiedział, że wieczór panieński, który zaczął się w domu, musi się tam zakończyć? Gdy nastroje są już odpowiednie, możecie ruszyć na podbój miasta. Najlepiej w odpowiednich strojach, z zabawnymi akcentami podkreślającymi fakt, że jest wśród was przyszła panna młoda.

W sposób nietypowy?

Nasza ekspertka opowiedziała również o najbardziej szalonym wieczorze. "Zazwyczaj schemat wieczoru jest podobny, natomiast zdarzają się nietypowe zlecenia. W zeszłym roku podczas jednej z imprez latałyśmy balonem nad Krakowem i przeprowadzałyśmy grę miejską jeżdżąc wystylizowaną bryczką. Innym razem klientka poprosiła o organizację panieńskiego z masażami dźwiękami mis tybetańskich. W czerwcu tego organizowałyśmy wieczór w gabinecie odnowy połączony z rysowaniem aktów. Był to ciekawy sposób na zastąpienie standardowych występów striptizerów, które choć powoli wychodzą z mody, nadal cieszą się jeszcze dość dużą popularnością" . Jak widać pomysłów na spędzenie wieczoru panieńskiego może być wiele. Największym jednak wyzwaniem może okazać się znalezienie wspólnego języka ze wszystkimi uczestniczkami, które bardzo często słabo się znają.

Zobacz wideo
Więcej o: