Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem: hit czy kit?

Ślub to ważna data w życiu każdej kobiety, a także okazja, aby o siebie zadbać. Wiele panien młodych przed uroczystością ślubną decyduje się na zabiegi upiększające, regenerujące, oczyszczające, a nawet odmładzające. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Regeneracja, oczyszczanie i rozjaśnianie

Gabinety i salony kosmetyczne namawiają panny młode na zabiegi nawilżające, korygujące i oczyszczające. Tego typu zabiegi można wykonać kilka dni przed ważną uroczystością. Zabiegi trwają zazwyczaj około godziny. Zabieg nawilżający działa relaksująco na mięśnie twarzy i szyi, pobudza krążenie krwi, w efekcie skóra jest odżywiona, rozluźniona i wygładzona. Ratunkiem dla zmęczonej i pozbawionej blasku skóry, o niejednolitym kolorycie jest zabieg rozjaśniający, oparty na technikach energetyzujących i przywracających równowagę w celu rozjaśnienia cery. Można zastanowić się również nad zabiegiem korygującym. Ten przeciwstarzeniowy zabieg opiera się na połączeniu maski np. SkinCeuticals z witaminą C oraz technik zwanych uszczypnięciami Jacquet. Technika ta, opracowana przez profesora Jacquet, jest zalecana ze względu na niezrównane właściwości przeciwstarzeniowe jakie zapewnia. Dla skóry tłustej z niedoskonałościami, polecany jest zabieg oczyszczający, inspirowany drenażem limfatycznym. Metoda ta polega na fizjologicznym działaniu układu limfatycznego, który uwalnia toksyny, oczyszcza tkanki i przywraca skórze równowagę.

Zobacz wideo

Panna młoda po 30-tce

W ostatnich latach przesunęła się granica wieku, w jakim pary decydują się na małżeństwo. Ślub po 30-tce, a nawet później nie jest już rzadkością. Paniom po trzydziestce polecane są zabiegi odmładzające, takie jak mezoterapia i wstrzyknięcie toksyny botulinowej. W ten sposób można odjąć twarzy kilka lat, wygładzić zmarszczki, ujędrnić i głęboko nawilżyć cerę. Warto pamiętać, że aby efekt odmłodzonej skóry utrzymał się na dłużej, zabieg mezoterapii, wstrzykiwania botoksu lub kwasu hialuronowego należy powtarzać w odpowiednich odstępach czasowych.

Wygładzanie zmarszczek: najpóźniej dwa tygodnie przed ślubem

Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki mimiczne, a kwas hialuronowy wypełnia fałdy i załamania, sprawiając, że twarz wygląda młodziej. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie i odpowiadającą za wiązanie wody w komórkach. Młoda skóra zawiera duże ilości kwasu hialuronowego. Z wiekiem jego ilość maleje, przyspieszając pojawianie się zmarszczek, i to właśnie wówczas warto go uzupełniać. Kwas hialuronowy stosuje się w celu redukcji bruzd nosowo-wargowych, bruzd nad górną wargą, podniesienia opadających kącików ust oraz w celu powiększenia i nawilżenia warg.

Toksyna botulinowa (botulina) jest to preparat, który czasowo blokuje przewodzenie impulsów nerwowych na złączach - synapsach włókien nerwowych. Dzięki działaniu rozluźniającemu mięśnie, botulina hamuje skurcz mięśni mimicznych i umożliwia rozprostowanie zmarszczek. O wstrzyknięciu botoksu lub kwasu hialuronowego należy pomyśleć najpóźniej na dwa tygodnie przed ślubem, aby ślady nakłuć i ewentualne siniaczki zdążyły całkowicie zniknąć.

W którym gabinecie?

Większość gabinetów kosmetycznych specjalizuje się w tzw. pakietach ślubnych. Decydując się na zabiegi warto wybrać zaufane i sprawdzone miejsce. Warto dopilnować, aby osoba wykonująca zabiegi miała doświadczenia i dobrą opinię wśród innych klientek. Przed zabiegami dobrze jest też skonsultować się z lekarzem. Jednym z salonów oferujących promocyjne pakiety ślubne jest warszawski Europejski Instytut Dermatologii Estetycznej Laserowej i Kosmetyki Beauty Derm. Założycielką instytutu jest Dr Beata Kociemba od lat związana ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Perfekcyjne figury gwiazd

Więcej o: