Odkrywamy tajniki diety mlecznej

To jedna z najstarszych diet, której zamierzeniem wcale nie było odchudzanie. Dopiero po pewnym czasie zauważono, że oprócz właściwości leczniczych mleko powoduje utratę kilogramów!

Autorem diety jest Bernarr Macfaden. Wymyślił ją w latach 20. ubiegłego wieku. Do tego posunięcia zmotywował go fakt, iż ludzie niebywale rzadko spożywają nabiał i niestety prowadzi to do poważnych niedoborów w naszym organizmie.

Macfaden głosił również teorię, iż mleko jest pokarmem, które może zastąpić resztę pożywienia. Co do tego stwierdzenia nie jesteśmy jednak przekonane...

Ogrom właściwości leczniczych

Chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Przede wszystkim mleko zapobiega zapaleniom stawów, zmniejsza obrzęki i leczy wrzody. Dobrze wpływa na układ trawienny. Polecany jest osobom, które mają problemy z anemią, migreną, niedoczynnością tarczycy czy cierpią na bezsenność. W mleku znajdziemy białko, witaminy A, B, B12, które dotleniają skórę jednocześnie poprawiając jej ukrwienie. Kwasy omega 3, czy takie minerały jak: fluor, magnez, cynk, potas czy fosfor, które odpowiadają za siły witalne organizmu.

Jednak najważniejszym minerałem jest wapno! To ono odpowiada za budowę kości, a także utrzymywanie wagi oraz utratę nadprogramowych kilogramów.

Dwie wersje tej samej diety

Dieta mleczna jest stosowana w dwóch wariantach. Pierwsza jest dość restrykcyjna, gdyż zakłada, że przez okres od tygodnia do trzech, możemy spożywać jedynie surowe mleko. Należy wówczas ograniczyć wysiłek fizyczny absolutnie do minimum.

Według drugiej wersji, podczas stosowania tej diety trzeba wyrzec się słodyczy, fast foodów, ograniczyć tłuszcze i węglowodany. Wedle zasady należy jeść połowę tego, co zwykle. A mleko stosować jako suplement uzupełniający do normalnych posiłków. Przekąski między posiłkami również zastępować szklanką mleka.

Poprzez posiłki mleczne należy rozumieć nie tylko ukochane przez dzieci zupy mleczne ale również mleczne przetwory, jak np. chudy twaróg z jogurtem i miodem. Tu warto podkreślić istotną rolę, jaką odgrywa w diecie miód. Dostarcza on bowiem dodatkowej energii i wzmacnia nasze serce.W czasie diety powinnyśmy także spożywać buliony warzywne, pić kakao czy wodę z miodem i cytryną.

 

Tezę o właściwościach odchudzających diety mlecznej potwierdzają dietetycy. Zatem jeżeli twoim postanowieniem noworocznym jest zrzucenie dodatkowego balastu, zastanów się nad zastosowaniem diety mlecznej! Oczywiście polecamy ją osobom, które nie cierpią na nietolerancję laktozy oraz lubią produkty mleczne, miód oraz warzywne buliony.

U nas jesz smacznie i chudniesz nawet 5 kg miesięcznie. Zamów dietę już dziś!

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: