Z sześciopaka w dziewiąty miesiąc ciąży w kilka minut. Ta trenerka pokazuje swoją walkę z chorobą

Przez większość czasu w życiu 22-letniej trenerki osobistej wszystko wygląda wspaniale. Ćwiczy, zdrowo się odżywia, pracuje. I nagle - nie wiadomo dlaczego - zaczyna ją boleć brzuch, który z idealnie płaskiego zmienia się w balon przypominający brzuch tuż przed rozwiązaniem. Nie wierzycie, zobaczcie!

Beth Trueman ma 22 lata, pochodzi z Leeds w Wielkiej Brytanii i jest jedną z wielu osób chorych na zespół jelita drażliwego (z angielskiego: IBS, czyli Irritable Bowel Syndrom). Zachorowała na nią dwa lata temu. Zupełnie zdrowa, młoda kobieta, zaczęła cierpieć na ostry ból brzucha, wzdęcia, problemy z biegunkami.

Zobacz wideo

Kiedy postawiono diagnozę, Beth natychmiast przeszła na specjalną dietę i zaczęła jej restrykcyjnie przestrzegać. Zainteresowała się nie tylko zdrowym żywieniem, ale także rozpoczęła studia, dzięki którym zajmuje się treningiem personalnym i doradztwem dietetycznym.

 

Choroba, jak tłumaczy Trueman stała się przekleństwem, ale także błogosławieństwem - dzięki niej znalazła ścieżkę kariery, którą zdecydowała się pójść, a także zdrową dietę, dzięki której czuje się dobrze.

 

Niestety pomimo zdrowego prowadzenia się Beth miewa czasem ataki, które niweczą jej wysiłki. IBS to choroba nieprzewidywalna i atakująca znienacka. To wtedy idealnie płaski i wyrzeźbiony brzuch trenerki zamienia się we wzdęty i obolały balon - tak duży, że wygląda jak brzuch w zaawansowanej ciąży.

 

Beth postanowiła pokazać, że życie z IBS jest trudne, ale żeby także dać nadzieję osobom, które podejmą wyzwanie i będą się starały przestrzegać restrykcyjnych zaleceń diety.

Po benedyktyńsku, czyli jak? Sprawdź, jak dobrze znasz się na kuchni [QUIZ]

Czym byście zjedli consommé? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: