Na początku wszystko wydaje się piękne - kilogramy wreszcie spadają, mieścimy się w coraz mniejszy rozmiar spodni, nauczyliśmy się żyć bez chrupiącej panierki, batonika po obiedzie i miski chipsów do wieczornego serialu. Jednak zgubione kilogramy mogą przestać wzbudzać taki entuzjazm, gdy przyjrzymy się naszej skórze. Wisząca skóra po odchudzaniu potrafi być bardzo uciążliwa - jest nieestetyczna i może być powodem braku akceptacji swojego ciała. Co zrobić z obwisłą skórą?
Głównym powodem, dla którego wiele osób, które straciły zbędę kilogramy, boryka się z tym problemem jest nierozważna kuracja odchudzająca. Gdy redukujemy masę ciała, skóra musi mieć czas, by mogła się zregenerować. Często jednak stawiamy na jak najszybszą utratę kilogramów, co powoduje, że nasza skóra nie ma czasu na regenerację. Dlatego właśnie (oczywiście oprócz złego wpływu na zdrowie) nie należy stosować "cudownych diet" opartych głównie na drastycznym ograniczeniu kalorii. Wisząca skóra po odchudzaniu to również problem osób, które straciły na wadze bardzo dużo - rozciągnięta skóra nie dała rady dostosować się do nowego, mniejszego poziomu tłuszczu.
Wiszącą skórę po odchudzaniu bardzo trudno zlikwidować. Jeśli schudłaś kilka, kilkanaście kilogramów i nie masz jej dużo, możesz próbować ujędrnić ją i poprawić jej stan domowymi sposobami.
Co może pomóc wiszącą skórę po odchudzaniu?
Może cię zainteresować: Zdrowe odżywianie: 8 prostych kroków do zmiany nawyków
Jeśli pozbyłaś się bardzo dużej nadwagi i masz dużo obwisłej skóry, lepiej rozważyć profesjonalne zabiegi lub nawet zabieg chirurgiczny. Plastykę brzucha zaleca się przede wszystkim osobom, które w przeszłości borykały się z dużą otyłością, a skóra, która pozostała, powoduje odparzenia, a także jest nadmierne obciążenie kręgosłupa. Koszt operacji w prywatnej klinice to ok. 10 tys. złotych. Na większe problemy ze skórą można wypróbować również zabiegi liftingujące (nieinwazyjne), których koszt w salonach wynosi do ok. tysiąca złotych za jedną, określoną część ciała. Gabinety dermatologii estetycznej oferują również zabiegi mezoterapii igłowej (średnio ok. 500 zł na jedną część ciała) lub endermologii (masaż podciśnieniowy, ok. 150 zł za zabieg, ale zalecanych jest ich ok. 10).
Ze względu na to, że obwisłej skóry bardzo trudno się pozbyć, przed planowanym odchudzaniem warto mieć świadomość, czego unikać, a co robić, by nie musieć się potem martwić. Przede wszystkim trzeba postawić na umiarkowane tempo chudnięcia - 0,5-1 kg tygodniowo będzie w sam raz i zmniejszy ryzyko powstania efektu jo-jo . Należy stosować nie tylko dietę, lecz także ruszać się - jeśli twoja waga początkowa jest bardzo wysoka, musisz ustalić z lekarzem, jakie ćwiczenia możesz wykonywać, by nie wyrządzić sobie trwałej krzywdy. Poza tym już w fazie odchudzania należy dbać o skórę i wykonywać masaże, nawilżać ją, pić dużo wody, dbać o odpowiedni poziom witamin i składników odżywczych.
Zobacz także: Przysiady - ćwiczenia, które wysmuklają nogi
Jeśli obwisła skóra po odchudzaniu nie sprawia ci problemów zdrowotnych, postaraj się ją zaakceptować. Jeśli koniecznie chcesz ukryć niektóre części ciała, zainteresuj się trendami - obecna moda to nie tylko superobcisłe legginsy i ultrakrótkie topy. Na pewno wybierzesz dla siebie coś, co ukryje mankamenty, a podkreśli atuty - również zabudowana bielizna lub bikini są sexy! Wypróbuj wspomniane metody, ale nie zamartwiaj się. Pamiątki po odchudzaniu to dowody na twoją wytrwałość i silną wolę, mnóstwo kobiet posiada różne niedoskonałości - nie powinny one przeszkadzać ci w cieszeniu się plażowaniem, namiętnym wieczorem z partnerem, czy po prostu w kochaniu swojego odbicia w lustrze.
Te dresy są idealne do ćwiczeń! Zobacz duży wybór na Avanti24.pl!