Fitness od A do Z

W klubie zajęcia odbywają się przy muzyce. Zaczynają się od pięcio-dziesięciominutowej intensywnej rozgrzewki z podskokami, prostymi elementami choreograficznymi. Następne 20-25 minut to ćwiczenia wzmacniające wybrane partie ciała zwykle powtarzane seriami 16-32 razy.

Część z nich odbywa się z użyciem gum, sprężyn i małych ciężarków (początkujący mogą ćwiczyć bez nich), także opasek- ciężarków zakładanych na nogi. Ostatnie pięć minut to ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Prawie każdy rodzaj zajęć jest prowadzony na poziomach dla początkujących i zaawansowanych. Jeżeli od czasu ukończenia szkoły nie miałaś nic wspólnego ze sportem, przed zapisaniem się przepytaj instruktorów, co ci polecają. Nie powinnaś zaczynać od najbardziej intensywnych zajęć stepu, spinningu, hi-lo.

Dla odchudzających się:

FAT BURNING spalanie tłuszczu. Różne ćwiczenia o zmiennej intensywności na wybrane partie mięśni.

STEP intensywne ćwiczenia choreograficzne z podestem, podczas których mocno pracują uda, biodra, ręce. Dla wszystkich, ale trzeba mieć zdrowe stawy i kręgosłup, a także duże poczucie rytmu.

POWER STEP step dla zaawansowanych, szybka muzyka, bardzo dużo ruchu.

SPIN-BIKE, SPINNING, AEROBIKING ćwiczenia na rowerach stacjonarnych z przerzutkami i kierownicą pozwalającą na ostrą jazdę w trzech pozycjach. 45 minut jazdy na rowerze pozbawia nas od 900 do 1200 kcal .

Jeśli chcesz zredukować tłuszcz na brzuchu, udach i pośladkach:

BPU (Brzuch, Pośladki, Uda) ćwiczenia poprawiające wygląd dolnych partii ciała.

ABS (Abdominal Body System) ćwiczenia na mięśnie ud, pośladków i brzucha z użyciem ciężarków na nogi (tzw. zajęcy).

BBS (Biodra, Brzuch, Stretching) gimnastyka brzucha, bioder i pośladków zakończona ćwiczeniami rozciągającymi i odprężającymi.

Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę: BS (Body Sculpting) rzeźbienie ciała. Wielokrotnie powtarzane statyczne ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające najważniejsze mięśnie. Praca nad poszczególnymi partiami ciała z wykorzystaniem gum, hantli, ciężarków zakładanych na nogi.

MAGIC BAR, BODY BAR, BODY PUMP ćwiczenia z ciężarkami (od 2 do 18 kg) i sztangą w różnym tempie, pod ścisłą kontrolą instruktora. Każda partia mięśni wzmacniana jest oddzielnie z wykorzystaniem innych obciążeń.

Efekty już po pierwszym miesiącu smuklejsza sylwetka, mocniejsze mięśnie (bez powiększania ich obwodu), stawy i kości. Dla ćwiczących przynajmniej dwa miesiące, gdy chcesz poprawić napięcie różnych partii ciała (np.biustu).

Dla miłośników tańca:

HI-LO ćwiczenia przy muzyce, łączące kombinację kroków i podskoków w układ choreograficzny. Zajęcia bardzo intensywne, wymagające dobrej koordynacji ruchowej i kondycji. Wzmacniają mięśnie nóg i pośladków.

JAZZ-FUNK prawie taniec. Wyszukana choreografia wymagająca dobrej koordynacji ruchowej i wyczucia rytmu.

FUNKI, HIP-HOP, DANCE AEROBIC, AFRO połączenie tańca i aerobiku. Zajęcia dynamiczne, urozmaicone przez kroki i figury taneczne (np. afro prowadzone w rytm bębnów afrykańskich). Jeśli lubisz muzykę nowoczesną.

Dla początkujących, osób starszych i kobiet w ciąży:

ATB, BODY TONING rozgrzewka różnych mięśni w umiarkowanym tempie,

połączona z rozciąganiem.

HI-LO INTRO wprowadzenie do hi-lo, ćwiczenia dla rozpoczynających przygodę z ruchem.

STRETCHING rozciąganie. Poprawia elastyczność mięśni, zapobiega ich sztywnieniu, urazom i zmianom w ścięgnach i stawach.

Jeśli nudzą cię klasyczne ćwiczenia:

INTERVALL AEROBIC trening przerywany. Najczęściej połączenie intensywnego hi-lo z lekkimi ćwiczeniami wzmacniającymi. Poprawia kondycję, wzmacnia krążenie. Dla zaawansowanych.

TBC (Total Body Condition) ćwiczenia wzmacniające mięśnie całego ciała z wykorzystaniem ciężarków, hantli, gumowych pasów. Poprawiają kondycję, sylwetkę i wytrzymałość. Dla wszystkich.

TRENING OBWODOWY zawiera w sobie klasyczne elementy aerobiku oraz stepu, przedzielone ćwiczeniami siłowymi z ciężarkami i innymi przyborami. Zaletą ćwiczeń jest równoczesne zwiększanie siły mięśni i wytrzymałości ogólne j. Zajęcia bardzo intensywne.

AQUAAEROBIC ćwiczenia w basenie, na różnych głębokościach, przy muzyce, z użyciem rękawic, płetw, pasów z obciążeniem zakładanych w talii. Poprawiają giętkość ciała, wzmacniają mięśnie grzbietu, nóg i pośladków, redukuj ą tkankę tłuszczową. Dla narzekających na bóle kręgosłupa i kiepskie stawy. Szczególnie polecane dla osób z dużą nadwagą (przez godzinę spalisz ok. 580 kcal). Dla wszystkich:

JOGA ćwiczenia oddechowe i rozciągające połączone z odprężeniem psychicznym. Poprawiają wydolność układu krążenia, wzmacniają mięśnie podtrzymujące kręgosłup, zwiększają elastyczność ciała i redukują stres.

Nowości:

AEROBOXING ćwiczenia z elementami boksu i kick boxingu, oparte na prostych, silnych i atletycznych ruchach (kopnięcia, uderzenia pięścią). Intensywne, wyrabiające kondycję. Trzeba mieć dobrą formę, znać swoje ciało i mo żliwości. Dla zaawansowanych.

CORE BOARD ćwiczenia na specjalnym wymyślonym przyrządzie, czyli ruchomej desce na czterech nogach. Ruchoma deska wzmacnia mięśnie, wymuszając ich nieustanny wysiłek, by utrzymać równowagę ciała.

Pilates ćwiczenia wpływające na smukłość sylwetki, w szczególności okolic bioder, ud i brzucha. Ich istotą są długie napięcia izometryczne połączone z ćwiczeniami oddechowymi.

BODY BALL, czyli TBC z piłkami.

Więcej o: