Jak utrzymać brzuch w ryzach? Sposoby na zakamuflowanie wzdęcia

Oczywiście najlepszymi sposobami na utrzymanie płaskiego brzucha jest zapewnienie mu zdrowej diety i dostarczanie regularnie dawki ruchu, która wzmocni mięśnie. Wiadomo, jak jednak jest, czasami trzeba uciec się do innych sposobów.

Bielizna modelująca sylwetkę

Z wielu modeli produkowanych w celu wymodelowania kobiecego ciała - które dodajmy, w każdej formie jest piękne i wspaniałe i tylko czasami trzeba nad nim zapanować - wybieramy klasyczne figi z podniesionym stanem. Takie majtki mają specjalne wzmocnienia na brzuchu, dzięki którym, kiedy - z przyczyn od nas niezależnych - wywali nam brzuch, obciskający materiał zmniejszy znacząco wypukłość. Opcjonalnie można wybrać także nieco wyższy stan - sięgający pod biust.

Szeroki pas i szeroka spódnica

Równie dobrym sposobem na ukrycie wzdętego brzucha jest schowanie go za szerokim skórzanym pasem i zestawienie z luźną szeroką spódnicą i koszulową bluzką. Szeroki pas nie będzie uwierał w talii, jak robiłby to wąski pasek, a obszerna spódnica ukryje wzdęcie, razem z pasem tworząc jednak widoczne wcięcie w talii.

Koszulowa bluzka z nieco sztywnej bawełny to przyjaciel kobiecych kształtów. Jego wrogiem są materiały lejące, jak cienki jedwab i satyna, które osiadają na każdym uwypukleniu, przez załamanie odbijanego światła dodatkowo je podkreślając.

Luźna krótka sukienka

Od wzdętego brzucha uwagę odciągnie podkreślenie innych walorów ciała - ramion, świetnych nóg, odkrytych pleców. Luźna krótka sukienka, np. o trapezowym kroju to dobre rozwiązanie. Wzdęty brzuch znajdzie w jej warstwach przytulne schronienie. Nie polecamy jednak sukienek o podwyższonym, empirowym stanie i tych wiązanych trochę nad talią. Brzuch będzie bardziej widoczny, a wy same będziecie wyglądać, jakbyście spodziewały się dziecka.

Spodnie z wysokim stanem

Wydaje się wam, że to zestaw spodnie rurki z obniżoną talią plus koszula skutecznie zakamuflują wzdęcia. Otóż nie! Lepiej w takim wypadku założyć spodnie o wyraźnie podwyższonym stanie, a bluzkę lub koszulę włożyć w spodnie. Wysoki stan podziała jak bielizna modelująca - zatrzyma brzuch przed ekspansją. Poza tym - jak wiadomo, najciemniej pod latarnią, czyli w tym wypadku coś co jest całkiem na widoku, pozostaje w sprytnym ukryciu.

Ołówkowa spódnica

Wydawałoby się, że obcisła spódnica nie będzie sprzymierzeńcem wzdętego brzucha. Nie w przypadku spódnicy ołówkowej, która sięga trochę za kolana i ma nieco wyższy stan. Ten model podkreśla przede wszystkim biodra i kobiecie krągłości. Brzuch - podobnie jak to miało miejsce w przypadku spodni o wysokim stanie - jest przytrzymywany materiałem.