DIETA OXY - czy jest bezpieczna i czy warto w nią inwestować? [Opinie, cena ,efekty]

Dieta OXY jest jedna z najnowszych diet proteinowych. Przez to nasuwa skojarzenia z cieszącą się złą sławą dietą Dukana. Jednak autorzy diety OXY podkreślają, że jest ona znacznie bezpieczniejsza i nie musimy obawiać się skutków ubocznych.

Dieta OXY - co to takiego?

Dieta OXY to nowa dieta białkowa, która nazywana jest bezpieczniejszą alternatywą dla diety Dukana. Można usłyszeć, że przynosi ona wyraźne i dosyć szybkie efekty. Jednocześnie nie wpływa aż tak źle, jak inne diety proteinowe na nasz organizm.

Wiele osób zachowuje jednak ostrożność wobec tego typu dietetycznych wynalazków. Być może to dlatego, że kiedyś równie głośno zachwycano się dietą Dukana. Jednak po pewnym czasie okazało się, że jest ona bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

Dieta OXY - najważniejsze zasady

Dieta OXY składa się aż z czterech etapów. Na sam koniec osoba odchudzająca się wchodzi w fazę kończącą. Trzy pierwsze etapy trwają równo po siedem dni:

1. Tydzień pierwszy - przeznaczony jest na detoks. To faza przygotowująca nas do nowych zasad żywieniowych. Wówczas nasz organizm intensywnie pozbywa się toksyn.

2. Tydzień drugi - to etap szybkiego spalania tłuszczu (fat burning).

3. Tydzień trzeci - dalsze spalanie tłuszczu i utrwalanie dotychczasowych efektów. W tym tygodniu nasz metabolizm pracuje na najwyższych obrotach.

Po trzech tygodniach przechodzimy do czwartego etapu, nazywanego "balance". Jak wskazuje jego nazwa, to etap powrotu do równowagi żywieniowej. Możemy jeść wówczas już znacznie więcej produktów. Na samym końcu przechodzimy fazę wyjścia z diety. Opracowana jest ona tak, by uchronić nas przed niechcianym efektem jo-jo.

Podstawa jadłospisu

Podstawą diety jest OXY Shake. Jego głównym składnikiem są żurawiny. Żurawinowy shake nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale także neutralizuje skutki uboczne dla zdrowia, które pojawiają się w przypadku innych diet proteinowych (np. problemy z wątrobą i nerkami).

Jakich spodziewać się efektów po diecie OXY?

To dosyć trudne pytanie, bo jest to kwestia nie tylko naszych indywidualnych predyspozycji, ale także sumienności w stosowaniu się do zasad diety. Trwa ona około 4-5 tygodni, więc jeśli ktoś che schudnąć 30 kg, to raczej jest to niemożliwe.

Dieta OXY - cena

Dieta sprzedawana jest w specjalnych pakietach. Najpierw musimy założyć konto na stronie producenta, a następnie wypełnić test i formularz. Dzięki temu nasza dieta będzie odpowiednio spersonalizowana.

Możemy zdecydować się na pakiet trzymiesięczny, dwumiesięczny lub miesięczny. Jeśli przymierzamy się do wykupienia któregoś z nich, powinniśmy regularnie odwiedzać stronę, bo czasami zdarzają się na niej bardzo korzystne promocje. Przy zakupie pakietu trzymiesięcznego możemy zaoszczędzić nawet 50 zł.

Standardowy cennik:

- OXY Starter na miesiąc (około 69 PLN)

- OXY Intense na dwa miesiące (około 99 PLN)

- OXY Premium na trzy miesiące (około 129 PLN)

Dieta OXY - opinie na forum

Jakie panują opinie na temat tej popularnej ostatnio diety? Tak jak w przypadku innych tego typu wynalazków, są dosyć podzielone. Na forach internetowych powstało już wiele wątków na jej temat. Najczęściej osoby niezdecydowane chcą dowiedzieć się, czy warto inwestować w nowatorską dietę czas, pieniądze i przede wszystkim zdrowie. Przytaczamy kilka wypowiedzi z różnych dyskusji:

- "Byłam na tej diecie i okazała się skuteczna" (tulejjka na forum.gazeta.pl);

- "Ja już zaczynam trzecią fazę. Z każdej części ciała straciłam po ok 2,5 cm i już wciskam się w ulubione spodnie" (szyszy007 na forum.jestemfit.pl);

Możemy trafić jednak także na mniej entuzjastyczne głosy:

- "Wczoraj było w miarę łatwo. Dzisiaj chodzę głodna, bardzo głodna. Nie mogę przełknąć gorzkiej zielonej herbaty....ale piję. Nie wiem, jak długo wytrzymam" (Niki36 na forum.jestemfit.pl);

- "Żadna rewelacja, spodziewałam się lepszych efektów " (judith20 na wizaz.pl/forum).

Dieta OXY [PODSUMOWANIE]

  • OXY to kilkuetapowa dieta proteinowa, która trwa zazwyczaj od czterech do pięciu tygodni.
  • Jej twórcy podkreślają, że to bezpieczna alternatywa dla owianych złą sławą diet białkowych.
  • Podstawowym składnikiem jest żurawinowy OXY Shake.
  • Najważniejsze przeciwwskazania to ciąża i karmienie piersią.
  • Diety nie należy jednak stosować w przypadku niektórych chorób - m.in. cukrzycy I i II typu oraz osteoporozy.
  • Jeśli mamy jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, przejście na dietę zawsze musimy skonsultować z lekarzem.
  • Osoby nietolerujące glutenu także muszą zrezygnować z takie diety. To dlatego, że trudno jest znaleźć zamienniki dla zawierających gluten ważnych elementów jadłospisu.
  • Dieta nie jest jednak zakazana dla osób nietolerujących laktozy. Niektóre składniki da się zastąpić innymi (np. kefir wodą).

Zobacz także:

Ocet jabłkowy - eliksir z kuchennej półki? Naturalny sposób na trądzik, blizny i łupież

Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega, dla kogo, ile kosztuje i ile trwa

Przedłużanie rzęs - cena, metody, na czym polega

 

Więcej o: