Domowa izolacja nie służy naszej sylwetce. Jak nie przytyć? Dietetyczka udziela trzech wskazówek

Spora część z nas pracuje zdalnie, a z domu wychodzimy tylko po niezbędne zakupy. To sprawia, że każdego dnia mamy znacznie mniej ruchu, a co za tym idzie, spalamy mniej kalorii. To niestety szybka droga do przybierania masy ciała. Jak temu zapobiec?

- Jeden z najważniejszych elementów to zdrowa dieta o dopasowanej kaloryczności. Jeśli jemy więcej kalorii, niż spalamy, to niestety kilogramów będzie przybywać - mówi dietetyczka Judyta Witkiewicz. 

Pomocne kalkulatory

Jak możemy to kontrolować? - W internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, które pozwalają obliczyć naszą całkowitą przemianę materii. Wynik pokazuje, ile powinniśmy spożywać kalorii, by utrzymać masę ciała. Jeśli natomiast odejmiemy od tego wyniku 200-300 kcal, to wówczas zaczniemy chudnąć - wyjaśnia nasza rozmówczyni. 

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu:

Zdrowa dieta

Co oprócz tego? Dietetyczka przedstawia trzy proste kroki, które pozwolą na zachowanie dobrej formy. Po pierwsze, w trakcie domowej izolacji powinniśmy pamiętać o spożywaniu warzyw i owoców. Są one źródłem witamin oraz cennego błonnika pokarmowego. Warzywa powinny znaleźć się w każdym posiłku i stanowić jego największą część.

Po drugie, bardzo ważna jest także aktywność fizyczna. - Niech codziennym rytuałem stanie się spacer, który dotleni organizm i rozrusza mięśnie oraz stawy. Dodatkowo warto przynajmniej 3-4 razy w tygodniu rozłożyć matę i poćwiczyć w domowym zaciszu przez minimum 30 minut. To wpłynie pozytywnie nie tylko na ciało, lecz także na psychikę - radzi dietetyczka.

Tego unikaj

Po trzecie, powinniśmy unikać słodyczy i żywności przetworzonej. - Izolacja w domu może przyczyniać się do impulsywnego jedzenia z nudów. Wówczas mamy większą tendencję do sięgania po niezdrowe przekąski czy fast food'y - mówi Judyta Witkiewicz.

- Najlepszą opcją jest niekupowanie takich produktów - jeśli nie ma ich w domu, zwyczajnie nas nie kuszą. Jeśli natomiast najdzie nas ochota na pochrupanie czegoś do filmu, sięgnijmy np. po marchewkę, ogórka lub domowy popcorn bez soli - podsumowuje dietetyczka. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Domowa izolacja nie służy naszej sylwetce. Jak nie przytyć? Dietetyczka udziela trzech wskazówek
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • indan

  Oceniono 7 razy 5

  Nie jeść tego świństwa co na obrazku, czipsów, chrupek, frytek, ciastek, i nie pić kolorowych słodzonych napoi.

 • fantomass

  Oceniono 4 razy 4

  ja smaruję ciało moczem, jakoś tak to działa, że jeść się nie chce a i tkanka tłuszczowa niknie w oczach. Efekt lepszy można uzyskać smarując kałem, ale musi pochodzić z biegunki, tylko taki sie nadaje.

 • Gość: NIe spacer!

  Oceniono 4 razy 0

  Nie spacer! Tyle się o tym mówi aby nie wychodzić także na spacer a ta pani to proponuje!!!
  Nie wychodzimy!

 • ohmy28

  Oceniono 3 razy -1

  dietetyczka może mnie cmoknąć w zad

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX