Jak schudnąć w miesiąc? Jak zrzucać kilogramy szybko i z głową? Garść porad

Jak schudnąć w miesiąc nie narażając na szwank swojego zdrowia? Najskuteczniejsze jak zawsze będzie odpowiednia dieta i ćwiczenia. Jak schudnąć szybko i bezpiecznie? Podpowiadamy.

Jak szybko schudnąć? Dieta i trening podstawą sukcesu

Co najmniej kilka razy w roku zaczynamy zastanawiać się nad pozbyciem się kilku, naszym zdaniem, zbędnych kilogramów. Jako, że zwykle nie spieszy nam się do wyzwań, które wymagają od nas poświęcenia i wyrzeczeń, to i odchudzanie chcielibyśmy załatwić szybko i skutecznie. Tylko co możemy zrobić w przeciągu miesiąca, aby w widoczny sposób poprawić sylwetkę i zmniejszyć liczbę kilogramów na wadze? Otóż całkiem dużo. Wszystko jednak zależeć będzie od naszego zaangażowania i samozaparcia. Nie odkryjemy tu Ameryki - aby szybko schudnąć, trzeba natychmiast przejść na dietę i rozpocząć treningi, pamiętając jednak, że nasze zdrowie jest tu kluczowe. 

Można szybko schudnąć w miesiąc, tylko czy to odpowiednie dla organizmu?

Pamiętajmy, że mając w perspektywie miesiąc na kurację odchudzającą, nie możemy oczekiwać cudów. Jest to dość krótki czas, w którym możemy maksymalnie zrzucić 1-2 kg. Takie tempo chudnięcia nie zagraża naszemu zdrowiu, a to powinno zawsze znajdować się na pierwszym miejscu. Optymalne tempo zrzucania wagi nie powinno przekraczać 0,5-0,7 kg na tydzień. Mocniejszy wysiłek i restrykcyjna dieta owszem może poskutkować większymi spadkami, jednak będzie to dość ryzykowne. Pamiętajmy, że wraz z utratą wagi tracimy też cenne dla organizmu składniki. Podczas dużego wysiłku odwadniamy się, dlatego ważne jest przyjmowanie dużych ilości wody i dbanie o zbilansowaną dietę, która będzie uzupełniała dobowe zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze.

W żadnym wypadku nie jest dobrym rozwiązaniem głodówka. Na krótką metę przyniesie ona znaczny spadek masy ciała, jednak po okresie niejedzenia jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo, kiedy z podwójnym apetytem wrócimy do jedzenia. 

Zobacz też: Jak szybko schudnąć? 10 zasad do wprowadzenia od zaraz, jeśli chcesz szybko schudnąć

Zobacz wideo Warto wiedzieć!

Jak schudnąć w cztery tygodnie, czyli o tym jak osiągnąć zadowalające efekty w krótkim czasie

Jeśli chcesz osiągnąć maksymalny efekt odchudzania w ciągu czterech tygodni, wtedy warto udać się do dietetyka, który starannie rozpisze dietę na każdy dzień. Będziesz mieć pewność, że spożywając minimalną ilość kalorii, dostarczasz organizmowi maksimum składników niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Warto także skorzystać z usług trenera personalnego, który dopasuje do twoich indywidualnych możliwości program treningowy. Bez tego żadna dieta nie przyniesie spektakularnych efektów. Jedynie połączenia właściwego odżywiania i aktywności fizycznej daje gwarancję sukcesu. Warto także przed rozpoczęciem odchudzania przeprowadzić sobie badania kontrolne i skonsultować się z lekarzem. Być może kilogramy, które uważam za zbędne, są związane z naszym stanem zdrowia i warto to wiedzieć. 

Jak schudnąć 1 kg w miesiąc?  Wystarczy zmiana złych nawyków żywieniowych

Wiele kobiet i mężczyzn zadaje sobie pytanie jak schudnąć 1 kg w miesiąc. Otóż wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Kilogram to tak naprawdę niewiele, dlatego wystarczy przez miesiąc zrezygnować ze śmieciowego jedzenia, porzucić kolorowe, słodzone napoje i bez większego wysiłku czy wyrzeczeń kilogram zniknie z naszej wagi.

Rezygnacja z fast foodów, słodyczy i jedzenia zawierającego duże ilości tłuszczu i cukru spowoduje nie tylko utratę masy ciała, ale także pozytywnie wpłynie na kondycję naszego organizmu. Każdy z nas słyszał o eksperymencie, w którym ludzie pozbywali się całkowicie cukru ze swojej diety. I choć początki były trudne, to po czasie przyznawali, że mają dużo lepsze samopoczucie, więcej energii, nie odczuwają tak szybko zmęczenia i znużenia.

Swoją przygodę z szybkim odchudzaniem należy więc zacząć od uporządkowania swojej diety. Najlepiej spożywać 5 posiłków o stałych porach. Ważne by było w nich dużo warzyw i owoców. Nie ma konieczności rezygnacji z mięsa - wystarczy zmienić sposób przyrządzania i zamiast smażenia ugotować je na parze lub upiec. Choć oczywiście, warto próbować ograniczać mięso, także w trosce o środowisko. 

Zobacz też: 4-tygodniowy plan treningowy dla wielbicieli biegania. W ten sposób twoje biegi nabiorą płynności

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc?

W przeciągu miesiąca można też osiągnąć bardziej widoczne efekty odchudzania. Jeśli uda nam się schudnąć 2 kg w miesiąc, to na pewno będzie to widoczna zmiana. Jak jednak dokonać tego? Otóż najważniejsze jest wytrwałe realizowanie postawionych przed nami zadań. Jeśli mamy ustalony jadłospis, należy konsekwentnie go przestrzegać, unikać podjadania między posiłkami, bo to własnie ten zwyczaj najczęściej odpowiada za nasze dodatkowe kilogramy. Musimy też pić dużo wody. To sprawia nie tylko, że organizm jest nawodniony, ale także przyczynia się do usuwania z niego nadmiaru toksyn, poprawia kondycję skóry itd. 

Konsekwentnie musimy też podchodzić do ćwiczeń. Jeżeli biegamy, to musimy to robić bez względu na samopoczucie czy pogodę. Jeśli zdecydowaliśmy się na zajęcia fitness to też musimy je odbywać regularnie. Nie chodzi tu bynajmniej o to, by robić to codziennie przez wiele godzi. O nie! Większość z nas nie jest wyczynowcami i tylko mogłaby sobie zaszkodzić w ten sposób. Ważne by treningi angażowały jak najwięcej mięśni naszego ciała i pobudzały nasz metabolizm. Aby schudnąć 2 kilogramy w miesiąc wystarczyć powinny ćwiczenia odbywane trzy razy w tygodniu przez około godzinę. 

Zobacz też: Co ograniczać, jeśli chcesz schudnąć: tłuszcze czy węglowodany? Badania wreszcie rozwiewają wątpliwość

Więcej o: