Wzmocnij mięśnie brzucha. Ćwiczenia z gumami oporowymi szybko poradzą sobie z niechcianymi fałdkami

Idealnie wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu kobiet. Przylegające crop topy to jeden z największych trendów mody - chcemy wyglądać w nich rewelacyjnie. Jak zadbać o mięśnie brzucha, w obliczu wszechobecnego lockdownu? Trening z gumami oporowymi to doskonałe rozwiązanie. Pierwsze efekty mogą pojawić się nawet po kilku dniach.

Wielu z nas szuka recepty na odchudzanie idealne. Przeszukujemy przeróżne blogi, książki, filmy i fora poszukując sposobu, który będzie odpowiadał nam najbardziej. Tymczasem dwie amerykańskie instruktorki fitness, Kathy Smith i Lara Hudson, zdradzają nam swoje sposoby na radzenie sobie z treningami (nie tylko) w domu. Sześciotygodniowy plan bazuje na ćwiczeniach, które możemy wykonać zupełnie samodzielnie, przy minimalnym nakładzie sprzętu. Dzięki treningom z gumami oporowymi, zbudujemy sylwetkę, o której do tej pory mogłyśmy jedynie marzyć.

Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu

Ćwiczenia brzucha z gumami oporowymi - na czym polegają?

Gumy oporowe od kilku lat zyskują na popularności. Dostaniemy je w każdym sportowym sklepie, w różnych wariantach. Pomagają w zwiększeniu ilości spalanych kalorii i zmniejszają komórki tłuszczowe. Ważne jest, aby przy początkach ćwiczeń być dla siebie wyrozumiałym. Zacznij od 20 – minutowego treningu i powoli zwiększaj jego intensywność i czas trwania. Najważniejsza jest regularność i sumienność. W czasie treningu z gumami pamiętaj także o tym, by robić duże kroki i stawiać na energiczne, szybkie ruchy.

Pięć najlepszych ćwiczeń z gumami oporowymi, budujące mięśnie brzucha

Ćwiczenia wykorzystujące gumy oporowe wpisują się w ramy tzw. power pilatesu. Jeśli jesteście fanami sportu, nazwa „pilates” powinna być wam znana. To delikatne, niewymagające dużego wysiłku, ćwiczenia rozciągające i regulujące pracę organizmu. Dzięki dodaniu do niego gum oporowych ( i słowa „power”) staje się efektywniejszy w skutkach nawet trzykrotnie. Jakie ćwiczenia najlepiej jest wykonywać?

Nożyce

Usiądź na podłodze i wyciągnij nogi przed siebie. Następnie weź końce taśmy w dłonie i zahacz jej środek o podeszwę lewej stopy. Połóż się tak, aby między stopami a goleniami był kąt prosty. Napnij mięśnie brzucha i unieś głowę oraz barki. Unieś wyprostowaną prawą nogę pionowo. Zrób wdech i szybkim ruchem opuść nogę, zatrzymując ją tuż nad podłogą. Jednocześnie unieś prawą nogę. Zrób wydech i znów unieś lewą nogę, opuszczając prawą. Całość powtórz przynajmniej 8 razy i zmień nogę.

Rozciąganie taśmy

Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami, a następnie ugnij jedną z nich i oprzyj jej stopę na podłodze. Chwyć końce taśmy, a jej środek zahacz o stopę. Skręć tułów w lewo i obejmij prawą dłonią lewe kolano. Ściągnij łopatki. Zrób wydech i wyprostuj lewą nogę pod kątem 45 stopni do podłogi, jednocześnie prostując lewą rękę w tył i patrząc za siebie. Następnie wróć do pozycji wyjściowej, powtórz ćwiczenie 8 razy i zmień nogę.

Te legginsy będą idealne na trening!

Pająk na grzbiecie

Usiądź na podłodze i zegnij kolana. Zaczep taśmę o podeszwy, skrzyżuj ją nad stopami i chwyć jej końce w dłonie. Powoli odchyl się w tył, oprzyj plecy i ramiona na podłodze, a kolana przyciągnij do piersi. Stopy powinny być zadarte, a łokcie bliskie tułowia. Zrób wdech i wyprostuj ręce i nogi na boki, aby twoje ciało utworzyło kształt litery X. Wytrzymaj sekundę i wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 8 razy.

Syrenka

Uklęknij i zaczep środek taśmy o palce stóp, a następnie końce chwyć w dłonie. Powoli połóż się na brzuchu tak, aby nie wypuścić taśmy, łokcie trzymaj ugięte, blisko ciała, dłonie przy barkach. Napnij mięśnie brzucha i pleców i wyprostuj ręce przed sobą, jednocześnie unosząc złączone nogi. Zatocz półkole rękami, a następnie opuść ręce i nogi, przesuwając dłonie w przód, do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 8 razy.

Rozgwiazda

Usiądź, ugnij nogi i oprzyj stopy na podłodze. Chwyć końce taśmy w dłoń, a jej środek zahacz o podeszwę stopy. Przełóż złączone, ugięte nogi w lewą stronę i przesuń ciężar ciała na lewe udo i pośladek. Podeprzyj się na ugiętej lewej ręce i unieś biodra tak, aby tułów i uda utworzyły linię prostą. Zrób wdech i jednocześnie unieś i wyprostuj rękę oraz nogę. Wróć do pozycji wyjściowej, robiąc wydech. Powtórz cztery razy, a potem zrób ćwiczenie w drugą stronę.

Zobacz najmodniejsze crop topy!

Modne legginsy na trening:

Więcej o: