Dzięki niej schudła Adele. Poznaj tajniki diety sirtfood - sposobu odżywiania gwiazd

Szukasz sposobu odżywiania, dzięki któremu przejdziesz metamorfozę? Spektakularny efekt potrafi wywołać dieta sirtfood - Adela na takim jadłospisie zrzuciła 45 kg! Jak się okazuje, przygotowanie posiłków opartych o tę filozofię żywienia nie jest skomplikowane. Wystarczy znać pewne zasady.

Spektakularne przemiany gwiazd są często głównym bodźcem dla wdrożenia zmian w nasze życie. Temat odchudzania jest aktualny o każdej porze roku, jednakże sposoby odżywiania bywają zmienne. Co rusz dowiadujemy się o skuteczniejszych jadłospisach. Dieta sirtfood pomaga wyszczuplić sylwetkę i poprawić funkcjonowanie organizmu. Na czym dokładnie polega?

Zobacz wideo Jessica Mercedes przechodzi na dietę Adele

Dieta sirtfood - najważniejsze zasady

Ten sposób odżywiania opiera się na dwóch etapach: 

  1. Redukcja kaloryczności posiłków - dzięki temu głównie zrzucamy wagę.
  2. Dostarczanie organizmowi pokarmów bogatych w sirtuiny - białka, które przyśpieszają metabolizm. Wpływają na spalanie tłuszczów z jednoczesnym budowaniem masy mięśniowej. 

Zdaniem dietetyków w pierwszym tygodniu możemy pozbyć się około dwóch kilogramów, w kolejnych od jednego do trzech. Zwiększenie poziomu sirtuinów wpływa pozytywnie na cały organizm. Stanowią bowiem doskonałe wsparcie osób otyłych oraz tych w podeszłym wieku. Ponadto wpływają na długość życia. 

Co dokładnie jemy na diecie sirtfood?

Dużym zaskoczeniem jest z pewnością fakt, że nie musimy rezygnować z przyjemności. Twórcy diety nie wykluczają produktów, ale wskazują najlepsze z nich. Oczywistym jest jednak, że będziemy musieli odrzucić produkty wysoko przetworzone, zawierające mnóstwo cukru. Na tej diecie pojawić się mogą artykuły takie jak: kakao, czekolada, wino oraz kawa. Przy tym sposobie odżywiania stawiamy na odmładzające, zielone koktajle, które można przygotować w całości z warzyw. Wprowadzenie pokarmów płynnych na stałe do naszego jadłospisu zauważalnie wyszczupli sylwetkę. Mogą stanowić zdrowe drugie śniadanie.

Kluczowy składnik, czyli sirtuiny znajdziemy w: papryczce chili, kaparach, oliwie z oliwek, jarmużu, zielonej herbacie, lubczyku, daktylach, czerwonej cebuli, rukoli, soi, truskawkach, kurkumie oraz orzechach włoskich. Grupa tych białek uczestniczy w replikacji i naprawie uszkodzonego materiału genetycznego, metabolizmie tłuszczów i węglowodanów oraz dezaktywacji wolnych rodników tlenowych. Na tej diecie należy spożywać cztery posiłki w ciągu dnia, z czego ostatni o godzinie 19:00. Przerwy pomiędzy daniami powinny być dłuższe niż półtorej godziny. Optymalny odstęp wynosi trzy godziny. Do spektakularnej metamorfozy niezbędna będzie aktywność fizyczna. Pamiętajmy zatem o wdrożeniu minimalnej dawki ruchu do naszego życia.

Zalety stosowania diety sirtfood

  • redukcja nadprogramowej tkanki tłuszczowej
  • promienna i gładka cera
  • wzrost energii
  • poprawiona zdolność koncentracji
  • spowolnienie procesów starzenia
  • lepsze samopoczucie
Więcej o: