Codziennie przez dwa tygodnie robiła po 150 brzuszków. Nie takich efektów się spodziewała

Lucy Gornall przez dwa tygodnie codziennie robiła po 150 brzuszków. Miała nadzieję, że dzięki temu spali tłuszcz z brzucha, na którym pojawią się mięśnie. Efekty tego eksperymentu, a właściwie ich brak zaskoczyły ją.

Lucy Gornall to popularna trenerka, która współpracuje m.in. z magazynem "Fit and Well", propagującym, jak sama nazwa wskazuje, sportowy tryb życia. Kobieta regularnie poddaje się różnym wyzwaniom, aby sprawdzić ich efekty na własnym ciele, a następnie je opisać. Tym razem Lucy Gornall postanowiła codziennie przez dwa tygodnie robić po 150 brzuszków. Efektami tego eksperymentu podzieliła się z internautami. Jej zdaniem rezultaty były zaskakujące.

Zobacz wideo

Codziennie przez dwa tygodnie robiła po 150 brzuszków. Efekt ją zaskoczył

Lucy Gornall codziennie przez 14 dni robiła po 150 brzuszków. Już na samym początku trenerka zauważyła, że mniej więcej w okolicach 50 powtórzenia gorzej się czuła. Przede wszystkim doskwierał jej ból szyi oraz pleców, przez co ciężko jej było kontynuować ćwiczenia. Jednak z dnia na dzień ból był coraz mniejszy.

Lucy Gornall wprost przyznała, że po tych dwóch tygodniach eksperymentu nie zauważyła żadnych efektów. Po pierwsze, brzuszki nie pomogły jej spalić tłuszcz z brzucha. Dlaczego? Dlatego, że płaski brzuch zależy przede wszystkim od odpowiedniej diety. Tylko zdrowe nawyki żywieniowe plus regularne treningi mogą dać jakiś efekt. Trenerka zaś, jak sama przyznała, w trakcie tych dwóch tygodni testu nie zmieniła swojej diety.

Lucy Gornall przyznała jednak, że po dwóch tygodniach eksperymentu zauważyła lekki zarys mięśni w górnej części brzucha. Warto mieć świadomość, że nie będzie ich dobrze widać, jeśli nie spalimy tłuszczu (będą ukryte pod jego warstwą), robiąc dodatkowo ćwiczenia typu kardio np. bieganie czy jazda na rowerze.

 
Więcej o: