Płaski brzuch i wąska talia? Trzy ćwiczenia, które spalają tłuszcz i modelują mięśnie. Zrobisz je na stojąco

Przepis na płaski brzuch i wąską talię? Przygotowałyśmy zestaw trzech ćwiczeń, dzięki którym spalisz zbędne kalorie i wymodelujesz mięśnie brzucha. Co więcej, wykonasz je na stojąco bez maty czy innych akcesoriów. Wykonuj je regularnie, a szybko zobaczysz efekty.

Wiele kobiet pragnie, by ich sylwetka prezentowała się możliwie jak najlepiej i nie ma w tym absolutnie nic złego. W końcu regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim dbanie o swoje zdrowie. Jeśli jednym z twoich celów jest praca nad brzuchem oraz talią, mamy dla ciebie trzy proste i skuteczne ćwiczenia, które wykonasz na stojąco.

Zobacz wideo Trening wyszczuplający talię

Zakrok ze skrętem tułowia i wykopem w przód

Stań prosto, napnij brzuch i pośladki, a następnie prawą nogą wykonaj zakrok (wypad do tyłu), pamiętając, by noga wykroczna znajdowała się tuż nad stopą i tworzyło z udem kąt prosty. W tym samym czasie wykonaj skręt tułowia w lewo. Wracając do pozycji wyjściowej, zrób wykop w przód tą samą nogą, która znajdowała się z tyłu. Powtórz taką samą sekwencję na drugą stronę. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą nogę.

Skośne brzuszki na stojąco

Stań prosto, napnij brzuch, a ręce unieś i trzymaj z dłoniami przy głowie. Jednocześnie unieś prawą nogę napinając brzuch i zegnij tułów kierując lewy łokieć do prawego kolana. Trzymaj cały czas proste plecy i przy skręcie jeszcze bardziej spinaj brzuch. Następnie tę samą sekwencję wykonaj na drugą stronę. 

Podskoki ze skrętem tułowia

Stań z nogami złączonymi razem, a ręce trzymaj uniesione i rozłożone tak, by tworzyły z barkami jedną linię. Energicznie przeskakuj skręcając biodra na zmianę w prawą oraz lewą stronę. Ćwiczenie wykonuj w czterech rundach po 30 sekund każda. Pomiędzy rundami zrób 10 sekund przerwy.

Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, jeśli regularny trening połączysz ze zdrową dieta i ujemnym bilansem kalorycznym. Mówiąc wprost, powinnaś jeść około 300 kcal mniej niż wynosi twoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Zwróć również uwagę, by w twoich codziennych posiłkach pojawiały się produkty pełnoziarniste, odpowiednia ilość białka oraz dużo świeżych warzyw. Zminimalizuj natomiast spożywanie cukru oraz żywności przetworzonej (w tym fast foodów). 

Więcej o: