Płaski brzuch i wąska talia? Trzy ćwiczenia, które spalają tłuszcz i modelują mięśnie. Zrobisz je na stojąco

Przepis na płaski brzuch i wąską talię? Przygotowałyśmy zestaw trzech ćwiczeń, dzięki którym spalisz zbędne kalorie i wymodelujesz mięśnie brzucha. Co więcej, wykonasz je na stojąco bez maty czy innych akcesoriów. Wykonuj je regularnie, a szybko zobaczysz efekty.

Wiele kobiet pragnie, by ich sylwetka prezentowała się możliwie jak najlepiej i nie ma w tym absolutnie nic złego. W końcu regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim dbanie o swoje zdrowie. Jeśli jednym z twoich celów jest praca nad brzuchem oraz talią, mamy dla ciebie trzy proste i skuteczne ćwiczenia, które wykonasz na stojąco.

Zobacz wideo Trening wyszczuplający talię

Zakrok ze skrętem tułowia i wykopem w przód

Stań prosto, napnij brzuch i pośladki, a następnie prawą nogą wykonaj zakrok (wypad do tyłu), pamiętając, by noga wykroczna znajdowała się tuż nad stopą i tworzyło z udem kąt prosty. W tym samym czasie wykonaj skręt tułowia w lewo. Wracając do pozycji wyjściowej, zrób wykop w przód tą samą nogą, która znajdowała się z tyłu. Powtórz taką samą sekwencję na drugą stronę. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą nogę.

Przez miesiąc robiła sto przysiadów dziennie. Efekt? Nie takiego się spodziewała (zdjęcie ilustracyjne) Przez miesiąc robiła sto przysiadów dziennie. Efekt? Nie takiego się spodziewała

Skośne brzuszki na stojąco

Stań prosto, napnij brzuch, a ręce unieś i trzymaj z dłoniami przy głowie. Jednocześnie unieś prawą nogę napinając brzuch i zegnij tułów kierując lewy łokieć do prawego kolana. Trzymaj cały czas proste plecy i przy skręcie jeszcze bardziej spinaj brzuch. Następnie tę samą sekwencję wykonaj na drugą stronę. 

Trening w domu Nietypowy domowy trening hitem Instagrama! Bez specjalnego sprzętu

Podskoki ze skrętem tułowia

Stań z nogami złączonymi razem, a ręce trzymaj uniesione i rozłożone tak, by tworzyły z barkami jedną linię. Energicznie przeskakuj skręcając biodra na zmianę w prawą oraz lewą stronę. Ćwiczenie wykonuj w czterech rundach po 30 sekund każda. Pomiędzy rundami zrób 10 sekund przerwy.

Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, jeśli regularny trening połączysz ze zdrową dieta i ujemnym bilansem kalorycznym. Mówiąc wprost, powinnaś jeść około 300 kcal mniej niż wynosi twoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Zwróć również uwagę, by w twoich codziennych posiłkach pojawiały się produkty pełnoziarniste, odpowiednia ilość białka oraz dużo świeżych warzyw. Zminimalizuj natomiast spożywanie cukru oraz żywności przetworzonej (w tym fast foodów). 

Więcej o: