Jak wyszczuplić masywne łydki? 3 proste, ale skuteczne ćwiczenia na zgrabne nogi

Jak wyszczuplić masywne łydki? Czy to w ogóle jest możliwe? Tak! Dobór odpowiedniego treningu oraz systematyczność są tutaj kluczowe. Jeśli szukasz prostych, ale skutecznych ćwiczeń na szczupłe nogi, przychodzimy z pomocą.
Zobacz wideo 5 przepisów na odchudzające koktajle

Jeśli chcesz skutecznie wysmuklić łydki, musisz wykonywać ćwiczenia regularnie. Żaden trening nie przyniesie upragnionych efektów, jeśli nie będzie systematyczny. Wyszczuplenie łydek polega najczęściej na spaleniu z nich zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wysmukleniu mięśnie. Są jednak również takie osoby, które mają genetyczną skłonność do masywniejszych nóg. Czy oznacza to jednak, że w takim wypadku ćwiczenia na zgrabne łydki nie mają sensu? Absolutnie nie, gdyż w pewnym stopniu jesteś w stanie wpłynąć na ich wygląd.

Przez miesiąc robiła sto przysiadów dziennie. Efekt? Nie takiego się spodziewała (zdjęcie ilustracyjne)Przez miesiąc robiła sto przysiadów dziennie. Efekt? Nie takiego się spodziewała

Jak wyszczuplić masywne łydki? 3 ćwiczenia na zgrabne nogi

Ćwiczenia wyszczuplające na łydki są naprawdę banalnie proste, a niektóre z nich można wykonywać w ciągu dnia i to bez przebierania się w strój sportowy czy wskakiwania na matę. Jeśli zależy ci na jak najszybszym wyszczupleniu łydek, połącz ćwiczenia z treningiem cardio oraz dietą. Pamiętaj, że spalając tłuszcz z całego ciała, wyszczuplasz również łydki.

Odchudzanie5 sposobów na odchudzanie bez wysiłku

  1. Wspięcia na palce. To ćwiczenie możesz wykonywać niemal wszędzie. Kiedy siedzisz przy stole, rozstaw nogi na szerokość bioder. Odrywaj pięty od podłoża i powoli je opuszczaj. Napinaj przy tym mięśnie łydek. To samo ćwiczenie możesz też wykonać w pozycji stojącej wspinając się na palce i opadając w dół.
  2. Wchodzenie po schodach. Mieszkasz w bloku i zwykle korzystasz z windy? Czas to zmienić! Od dzisiaj zacznij wchodzić schodami. Nie stawiaj jednak całej stopy na stopniu, a opieraj ciężar ciała na palcach. Rób to bardzo powoli i nie wbiegaj po schodach!
  3. Skoki na skakance. To propozycja, która łączy w sobie ćwiczenia na łydki z treningiem cardio. Skakanie na skakance nie tylko wpływa na wyszczuplenie łydek, przez co stają się o wiele zgrabniejsze, lecz także spala mnóstwo kalorii! Przeskoki można wykonywać obunóż lub naprzemiennie. 
Więcej o: