Jak wyszczuplić masywne łydki? 3 proste, ale skuteczne ćwiczenia na zgrabne nogi

Jak wyszczuplić masywne łydki? Czy to w ogóle jest możliwe? Tak! Dobór odpowiedniego treningu oraz systematyczność są tutaj kluczowe. Jeśli szukasz prostych, ale skutecznych ćwiczeń na szczupłe nogi, przychodzimy z pomocą.
Zobacz wideo 5 przepisów na odchudzające koktajle

Jeśli chcesz skutecznie wysmuklić łydki, musisz wykonywać ćwiczenia regularnie. Żaden trening nie przyniesie upragnionych efektów, jeśli nie będzie systematyczny. Wyszczuplenie łydek polega najczęściej na spaleniu z nich zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wysmukleniu mięśnie. Są jednak również takie osoby, które mają genetyczną skłonność do masywniejszych nóg. Czy oznacza to jednak, że w takim wypadku ćwiczenia na zgrabne łydki nie mają sensu? Absolutnie nie, gdyż w pewnym stopniu jesteś w stanie wpłynąć na ich wygląd.

Jak wyszczuplić masywne łydki? 3 ćwiczenia na zgrabne nogi

Ćwiczenia wyszczuplające na łydki są naprawdę banalnie proste, a niektóre z nich można wykonywać w ciągu dnia i to bez przebierania się w strój sportowy czy wskakiwania na matę. Jeśli zależy ci na jak najszybszym wyszczupleniu łydek, połącz ćwiczenia z treningiem cardio oraz dietą. Pamiętaj, że spalając tłuszcz z całego ciała, wyszczuplasz również łydki.

  1. Wspięcia na palce. To ćwiczenie możesz wykonywać niemal wszędzie. Kiedy siedzisz przy stole, rozstaw nogi na szerokość bioder. Odrywaj pięty od podłoża i powoli je opuszczaj. Napinaj przy tym mięśnie łydek. To samo ćwiczenie możesz też wykonać w pozycji stojącej wspinając się na palce i opadając w dół.
  2. Wchodzenie po schodach. Mieszkasz w bloku i zwykle korzystasz z windy? Czas to zmienić! Od dzisiaj zacznij wchodzić schodami. Nie stawiaj jednak całej stopy na stopniu, a opieraj ciężar ciała na palcach. Rób to bardzo powoli i nie wbiegaj po schodach!
  3. Skoki na skakance. To propozycja, która łączy w sobie ćwiczenia na łydki z treningiem cardio. Skakanie na skakance nie tylko wpływa na wyszczuplenie łydek, przez co stają się o wiele zgrabniejsze, lecz także spala mnóstwo kalorii! Przeskoki można wykonywać obunóż lub naprzemiennie. 
Więcej o: