Jak przestać jeść słodycze? Kilka skutecznych wskazówek

Jak przestać jeść słodycze raz na zawsze? Nie jest to łatwe zadanie. Problem nadmiernego spożywania cukru z każdym rokiem dotyka coraz więcej osób. Dowiedz się, jak uwolnić się od słodyczy.

Co zrobić, żeby nie jeść słodyczy - zobacz gdzie tkwi problem

Co zrobić, żeby nie jeść słodyczy tak często? Na samym początku musimy znaleźć przyczynę tejże przypadłości. Wówczas będziemy mogli podejść właściwie do tematu i pozbyć się problemu. Istnieje szereg powodów, dla których ludzie zbyt często sięgają po słodycze. W artykule postaramy się przedstawić najczęściej występujące przyczyny. 

Jak przestać jeść słodycze? Sprawdź, w jakich sytuacjach po nie sięgasz

Jak przestać jeść słodycze w dużych ilościach? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy zastanowić się nad tym, w jakich momentach przychodzi nam ochota na słodycze. Musimy zdać sobie sprawę, że to nie same słodycze są głównym winowajcą. Bardzo częstą przyczyną są złe nawyki wyuczone w dzieciństwie. Być może należałeś do grona dzieci, które były nagradzane słodyczami za dobre wyniki w szkole albo inne postępy. Niestety nie jest to dobra metoda motywacji. W takich sytuacjach wytwarza się w dziecku mechanizm: zdobędę 5-tkę - czeka mnie słodka nagroda. To w konsekwencji prowadzi do cukrowego uzależnienia. 

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Jak przestać jeść cukier w dużych ilościach? Popracuj nad emocjami

Jak przestać jeść cukier? Liczne badania wskazują na to, że najczęściej sięgamy po słodycze po to, aby zniwelować stres. W takich sytuacjach słodka przekąska przynosi na chwilę ulgę. Niestety jest to bardzo złudne odczucie. Co można zrobić w takiej sytuacji?

  • Uporządkować swoje życie. Postaraj się dokończyć wszystkie zaległe sprawy, obowiązki, zobowiązania.
  • Zadbać o przestrzeń, w której żyjesz. Niezorganizowana przestrzeń utrudnia funkcjonowanie i powoduje stres.
  • Wypróbować metody relaksacyjne.
  • Wprowadzić więcej aktywności fizycznej do swojego planu dnia.

Zobacz też: Wygodna dieta? To możliwe. Dzięki tym produktom nie będziesz musiała rezygnować ze wszystkiego, co kochasz

Jak skutecznie przestać jeść słodycze - sprawdź czy nie jesz zbyt mało

Jak skutecznie przestać jeść słodycze? Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolejną przyczyną sięgania po słodkie przekąski jest spożywanie niedostatecznej ilości kalorii w ciągu dnia. Co z kolei powoduje, że jesteśmy po prostu głodni. Dlatego też należy sprawdzić, jak wygląda nasz codzienny jadłospis. W jakich odstępach czasu spożywamy posiłki oraz jak są one przez nas komponowane. Pełnowartościowe posiłki o stałych porach powinny ułatwić nam pozbycie się ciągłej ochoty na słodycze.

Jak przestać jeść słodycze? Metoda małych kroczków

Nagłe i całkowite zrezygnowanie ze słodyczy nie jest idealnym rozwiązaniem. Najlepiej zacząć od małych kroczków. Na samym początku możesz zmniejszyć ilość spożywanych słodyczy o połowę, następnie postaraj się ograniczyć dni, kiedy możesz jeść przekąski zawierające cukier. W kolejnym kroku możesz wyznaczać sobie realne cele, np. weekend lub cały tydzień bez słodyczy. Pomocne mogą okazać się słodkie owoce, którymi możesz zastępować niezdrowe słodycze, sięgaj także po słodkie pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia (np. z dodatkiem marchewki, buraków, orzechów). 

Zobacz też: Dieta na płaski brzuch. Te napoje warto do niej włączyć. Pomogą w walce z nadprogramowymi kilogramami

Więcej o: