Ocet jabłkowy: jak pić, żeby nie zaszkodził?

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań, może być przydatny zarówno w pięlegnacji jak i w formie dodatku do potraw. Z powodzeniem można go stosować także przy przeziębieniu, a co z odchudzaniem? Jak pić ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy na odchudzanie- czy działa? 

W jednym z wywiadów popularna aktorka Olivia Munn zażartowała, że po obfitym posiłku pije ocet jabłkowy, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powinien pomóc jej utrzymać smukłą sylwetkę. A jakie jest faktycznie działanie octu? Prawdą jest, że ocet jabłkowy przy odchudzaniu się sprawdza, efekty można zauważyć najpierw w talii, a później na wadze, ale zdecydowanie przyda się odrobina cierpliwości. 

Picie octu jabłkowego- jakich można oczekiwać efektów? 

Osoby, które regularnie piją ocet jabłkowy w formie dodatku do herbaty, lub wody po pewnym czasie mogą zauważyć mniejszy obwód brzucha, który z czasem stanie się płaski. Efekt końcowy zależy oczywiście od stanu wyjściowego, nie można oczekiwać, że sam ocet zastąpi zdrową dietę i aktywność fizyczną. W pierwszej kolejności picie octu jabłkowego pomaga pozbyć się nadmiaru wody z tkanek, co w efekcie przynosi obniżeniem wagi. Ubrania staną się luźniejsze, ale na długotrwałe efekty stosowania octu jabłkowego trzeba poczekać nieco dłużej. 

Zobacz wideo Chirurg radzi, jak poprawić wygląd brzucha [NaZdrowie]

Ocet jabłkowy wspiera organizm w spalaniu tkanki tłuszczowej 

  • Przyśpiesza też proces przemiany materii 
  • Przekłada się też na zwiększenie wydzielania soków żołądkowych 

Ten łatwo dostępny produkt skutecznie wspiera proces odchudzania, ale liczy się systematyczność i odpowiednie proporcje. 

Kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem? 

Kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem? Najlepsze efekty uzyskamy, pijąc ocet jabłkowy rano, około pół godziny przed posiłkiem.

Woda z octem jabłkowym - do czego jeszcze można dodawać ocet jabłkowy? 

Smak octu jabłkowego jest dosyć specyficzny, niektórzy uznają go za bardzo przyjemny w smaku, innym ciężko jest przełknąć napój na bazie octu, nawet jeśli powstał z jabłek. Woda z octem jabłkowym to tylko jedno z rozwiązań, ocet jabłkowy z powodzeniem można dodawać też do herbaty, kompotu, a nawet soku. Zalecana ilość to dwie łyżki stołowe, ale w przypadku niskiej tolerancji wystarczy jedna łyżka. 

Ocet jabłkowy: jak pić bezpiecznie? 

Zdecydowanie to, co powinniśmy zrobić to obserwacja reakcji organizmu, w Internecie można znaleźć wiele indywidualnych historii z octem. Część osób po miesięcznej kuracji zaczęło odczuwać zawroty głowy i złe samopoczucie. Można przeczytać też o odbijaniu po posiłku i uczucie podobne do trzeciego trymestru ciąży, które przejawia się na przykład wstrętem do kawy. Kolejna kwestia jest taka, że jak do wszystkiego po pewnym czasie organizm zaczyna się przyzwyczajać do octu, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie obserwacja własnych reakcji i regularne przerwy na przykład na rzecz pokrzywy, która także pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Nie można też przekraczać dziennej dawki, ponieważ grozi to podrażnieniem śluzówki żołądka. 

Więcej o: