Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Wyrzuć z szafek trzy produkty i dokładniej przyjrzyj się owocom

3 kg w miesiąc to bardzo zdrowa utrata wagi. Jesteśmy w stanie zrzucić 3 kg bez restrykcyjnych diet czy bardzo męczących ćwiczeń. Nasz organizm przyjmie taką zmianę dobrze. Nie zacznie nagle magazynować tłuszczu, nie osłabi się nasza odporność. Przedstawiamy kilka sprawdzonych porad, jak schudnąć 3 kg w miesiąc i przykładowy jadłospis.

Więcej treści o zdrowym trybie życia znajdziesz na Gazeta.pl

Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Co jeść?

Jeśli chcemy schudnąć 3 kg w miesiąc, powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się swojej diecie. Jadłospis powinien być prosty, bogaty w składniki odżywcze i minerały. Warto wybierać produkty bogate w białko. Najlepiej spożywać 1,5 g białka na każdy kilogram naszej masy ciała. Oczywiście po odliczeniu masy tkanki tłuszczowej. Drugim kluczowym składnikiem jadłospisu powinny być węglowodany. Tych jedzmy aż 3 g na każdy kilogram masy ciała. A tłuszcze? Lepiej unikać tłustych potraw. To ogólna zasada każdej zdrowej diety. Tłustych mięs smażonych na głębokim tłuszczu nie jedzmy. Ale samego tłuszczu nie musimy się bać. Ten zawarty choćby w oliwie z oliwek, awokado czy rybach jest zdrowy i pożądany.

Odstawmy te trzy produkty: alkohol, słodkie napoje, łakocie. Nawet owocom powinniśmy przyjrzeć się uważniej. Zawierają cukier, który nie sprzyja odchudzaniu.

Codzienny jadłospis powinien składać się z czterech lub pięciu posiłków. Ale to bzdura, że nie można jeść po godzinie 18.00. Ostatni posiłek jedzmy nie później niż dwie godziny przed snem. A najlepiej trzy godziny przed pójściem do łóżka.

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Przykładowe dzienne menu

Jadłospis, jak chcemy schudnąć 3 kg w miesiąc, nie powinien przypominać restrykcyjnej diety. Przedstawiamy poniżej przykładowy dzienny jadłospis, który może posłużyć za inspirację.

  • Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Śniadanie: 150 g chudego sera twarogowego, dwie łyżki domowego dżemu bez cukru, dwie małe kromki pieczywa razowego żytniego, jeden pomidor, jeśli lubimy - szczypiorek.
  • Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Drugie śniadanie:  jogurt naturalny bez cukru, garść orzechów, jabłko lub dwie mandarynki.
  • Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Lunch: Biała ryba gotowana na parze (na przykład dorsz czy miruna, porcja około 200 g), pół szklanki sypkiego ryżu, po ugotowaniu będzie go więcej, surówka z młodej kapusty i surowej, startej marchewki.
  • Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Podwieczorek: budyń jaglany ugotowany na mleko migdałowym, słodzony daktylami.
  • Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Jadłospis. Kolacja: Ugotowana na parze pierś kurczaka (100 g) z ulubionymi warzywami (na przykład gotowymi mrożonymi warzywami z paczki).

Więcej o: