Ćwiczenia na brzuch z gumami. Najpierw uelastycznisz mięśnie, a potem szybko chudniesz

Ćwiczenia z gumami oporowymi zyskały olbrzymią popularność. Wprowadzają je do treningu wszyscy sportowcy, pojawiają się jako urozmaicenie ćwiczeń w klubach fitness czy na siłowniach. Ale nie musisz wychodzić z domu, żeby wzmacniać mięśnie za pomocą gum. Przedstawiamy kilka świetnych ćwiczeń na brzuch z gumami. Efekty cię zaskoczą!

Więcej treści o zdrowym trybie życia znajdziesz na Gazeta.pl

Ćwiczenia na brzuch z gumami. Kilka ważnych informacji, zanim zaczniesz trening

Gumy oporowe, mini band, taśmy treningowe, po prostu gumy. Nazw mają kilka. Pod każdą z nich kryją się niepozorne, rozciągliwe, gumowe paski lub opaski, które naprawdę warto wykorzystać podczas treningu. Możesz z nimi ćwiczyć w domu, na siłowni, w plenerze. Są lekkie, tanie, zajmują niewiele miejsca. Można więc zabrać je nawet do walizki kabinowej, gdy wyjeżdżamy na krótkie wakacje.  

Na dodatek ćwiczenia z gumami niosą ze sobą naprawdę niewielkie ryzyko kontuzji. Jeśli rozgrzejemy ciało przed treningiem i wykonanym sesję rozciągania po zakończonych ćwiczeniach, to nie grożą nam nawet zakwasy.

Ćwiczenia na brzuch z gumami. Wybór gum

Aby ćwiczenia na brzuch z gumami były jak najbardziej efektywne, musimy jedynie dobrze wybrać opór taśm. Decyduje o tym szerokość, grubość i sam materiał gumy. Te najszersze, najgrubsze i najtwardsza będą stawiały największy opór. Osoby początkujące powinny wybierać bardziej rozciągliwe gumy. Jeśli chcemy jeszcze mocniej zapracować, możemy złożyć gumę na pół. W ten sposób poczujemy większy opór.

Zobacz wideo Angelika Mucha prezentuje ulubione ćwiczenia razem z popularnym trenerem gwiazd

Ćwiczenia na brzuch z gumami. Efekty

Ćwiczenia na brzuch z gumami przynoszą szybkie efekty. Umożliwiają rozciąganie, wzmacnianie i stabilizowanie mięśni. Najszybciej widoczna jest poprawa elastyczności mięśni. Tkanki tłuszczowej pozbywamy się stopniowo. Ale dzięki regularnym ćwiczeniom z gumami brzuch zaczyna lepiej wyglądać.

Ćwiczenia na brzuch z gumami. 4 skuteczne ćwiczenia

  • Ćwiczenia z gumami na brzuch - skręty w siadzie. Usiądź z lekko ugiętymi kolanami. Gumę włóż pod podeszwy stóp. Taśmę złap za końce. Dłonie złóż przed klatką piersiową. Wyprostuj się i oderwij stopy od ziemi. Zacznij przenosić ręce na lewą stronę, skręcaj jednocześnie górną część tułowia. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie na drugą stronę. Powtórz je po 15 razy na każdą stronę.
  • Ćwiczenia z gumami na brzuch - skłony. Uchwyt gumy zawiąż/zaczep na wysokości mniej więcej dwóch metrów nad ziemią (np. do górnej krawędzi drzwi, ewentualnie na szafie). W dłonie weź drugi uchwyt lub drugą część gumy i przysuń gumę do klatki piersiowej. Zrób koci grzbiet, czyli zaokrąglij plecy. Uginaj odcinek lędźwiowo-piersiowy i pochylaj tułów. Powtórz wszystko 15 razy.
  • Ćwiczenia z gumami na brzuch – przyciąganie gumy. Złap taśmę lewą ręką i stań przodem do miejsca, w którym została zamocowana – na wspomnianych już drzwiach, klamce. Podnieś lewą nogę. Pochyl się do przodu, tak aby tułów znalazł się równolegle do podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i przyciągnij taśmę w kierunku brzucha. Zrób 15 powtórzeń Zmień stronę.
  • Ćwiczenia z gumami na brzuch – skrętoskłony. Stań w rozkroku. W dłonie chwyć gumę. Połóż dłonie przy lewej stopie. Cały czas trzymaj mocno gumy. Podnieś prawą rękę w górę, nie puszczaj gumy. Otwieraj klatkę piersiową. Zrób 15 powtórzeń w szybkim tempie i zmień stronę.
Więcej o: