Ćwiczenia na brzuch i boczki. Możesz uzyskać szybki efekt, ale nie zapominaj o dwóch rzeczach

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Niestety nic samo się nie zrobi. Aby mieć płaski brzuch, trzeba regularnie trenować. Boczków można się pozbyć! Proponujemy ćwiczenia na brzuch i boczki, które przynoszą naprawdę szybki efekt.

Więcej treści o zdrowym trybie życia znajdziesz na Gazeta.pl

Ćwiczenia na brzuch i boczki. Szybki efekt. Skąd się biorą boczki?

Boczki to fałdki tłuszczu, które "wylewają się" ze spodni. Mogą przytrafić się każdemu. To nieprawda, że są zmorą tylko osób z nadwagą. Co więcej, mogą pojawić się nawet u osób, które regularnie ćwiczą! Boczki wywołuje nadmiar tkanki tłuszczowej górnych rejonów ciała. Najczęściej występuje u kobiet, które skończyły 35. rok życia.

Ćwiczenia na brzuch i boczki trzeba łączyć. Tylko tak uzyskamy najlepszy rezultat. Nie zobaczymy jednak zmiany po dwóch treningach. Na pierwsze efekty ćwiczeń na brzuch i boczki poczekamy około miesiąca. To szybki efekt, prawda? Po dwóch miesiącach talia się znacząco  się wyszczupli.

Zobacz wideo Trening na brzuch i plecy, który zrobisz na siłowni

Ćwiczenia na brzuch i boczki. Szybki efekt. Jakie ćwiczenia na boczki?

Pamiętaj, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać dokładnie. Liczy się technika i systematyczność. Oto propozycje ćwiczeń na brzuch i boczki:

Ćwiczenia na brzuch i boczki: deska na przedramionach

Przejdź do leżenia na brzuchu. Połóż łokcie na podłodze. Wyprostuj nogi. Stopy postaw na palcach. Rozstaw stopy nie szerzej niż na szerokość bioder. Łokcie powinny znajdować się pod barkami. Napnij brzuch, pośladki i wytrzymaj 30 sekund. Z czasem wydłuż ten czas do minuty, następnie o kolejne 30 sekund.

Ćwiczenia na brzuch i boczki: skłony. I wariant – ze stania.

Stań w lekkim rozkroku, na wyprostowanych nogach. Pochyl się do prawej nogi, nie zginaj w ogóle kolan. Pochyl się do przodu. Przejdź rękoma po ziemi do nogi lewej. Powtórz po piętnaście razy na każdą ze stroną. Nie podnoś się, bądź cały czas w dole.

Ćwiczenia na brzuch i boczki: skłony. II wariant – z siadu z wyprostowanymi nogami.

Usiądź płasko. Wyciągnij wyprostowane nogi. Pochyl się brzuch i ręce do przodu. Staraj się złapać dłońmi stopy, a głowę schylać jak najbliżej kolan. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz piętnaście razy.

Ćwiczenia na brzuch i boczki: rowerek.

Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach i podnieś je do góry. Powinny tworzyć względem tułowia kąt prosty. Zacznij pedałować, czyli "rób rowerek". Pracuj tak przez 30 sekund, rozluźnij i powtórz ćwiczenie. Zrób 15 powtórzeń.

Pamiętaj, że najskuteczniejsze odchudzanie jest wtedy, kiedy trening łączymy z takimi sprawami, jak:

  1. zmiany w odżywianiu. Tutaj znajdziesz informacje o zmianach, które możesz wprowadzić w kuchni
  2. regeneracja - mięśnie potrzebują czasu na odbudowę po wycieńczającym treningu
Więcej o: