Ćwiczenia na brzuch na stojąco. Efekty zobaczysz pod jednym warunkiem

Ćwiczenia na brzuch na stojąco polubią wszyscy ci, którzy nie lubią leżeć na macie i robić klasycznych brzuszków. Jeśli potrzebujesz dynamicznego treningu, podczas którego spalisz tkankę tłuszczową z brzucha i okolic, koniecznie wprowadź do swojej rutyny nasze sprawdzone ćwiczenia na brzuch na stojąco.

Więcej treści o zdrowym trybie życia znajdziesz na Gazeta.pl

Ćwiczenia na brzuch na stojąco są bardzo skuteczne

Ćwiczenia na brzuch na stojąco są wyjątkowo skuteczne. Dlaczego? Pracując w pozycji stojącej, wzmacniasz ważne grupy mięśniowe, które odpowiadają nie tylko za smukły wygląd, lecz także dźwigają całe ciało i pozwalają utrzymywać nam pozycję wyprostowaną. Dodatkowo, ćwicząc brzuch na stojąco, spalasz więcej kalorii. Bardziej się męczymy w tej pozycji niż na przykładzie w leżeniu na macie.

Pamiętaj, jeśli zależy ci na bezpiecznym i efektywnym treningu, koniecznie zrób przed ćwiczeniami rozgrzewkę. Po treningu – rozciąganie. W ten sposób unikniesz kontuzji, rozgrzejesz ciało i mięśnie. Jako przygotowanie do treningu sprawdzi się trening cardio. Jeśli ćwiczenia na brzuch na stojąco to tylko jeden z elementów treningu, nie musisz specjalnie się rozgrzewać. Wcześniejsze cardio wystarczy.

Efekty ćwiczeń na brzuch na stojąco zobaczysz szybko pod jednym warunkiem. Musisz być systematyczna. Regularność ćwiczeń jest bardzo ważna. Trening brzucha powinniśmy powtarzać przynajmniej co dwa-trzy dni.

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch na stojąco – nasze ulubione

Poniżej znajdziesz nasze ulubione ćwiczenia na brzuch na stojąco. Dołącz je do swojego treningu cardio (na przykład biegania) i ciesz się szybkimi efektami!

Ćwiczenia na brzuch na stojąco - skip A

Stań w lekkim rozkroku. Napnij mięśnie brzucha i pośladki. Unieś jedną nogę aż do klatki piersiowej. Ale nie pochylaj sylwetki do kolana. Powtórz na drugą stronę. Gdy przyzwyczaisz się do ruchu, zacznij biec, unosząc kolana wysoko. Ćwicz przez 30 sekund, odpocznij 10 sekund, maszerując i powtórz ćwiczenie. Łącznie ćwicz około dwóch minut.

Ćwiczenia na brzuch na stojąco - skłon boczny z hantlami

Hantle możesz zastąpić butelkami wody. Obciążenie dostosuj do swoich możliwości. Zacznij z lżejszym ciężarem i stopniowo dodawaj większe.

Stań w lekkim rozkroku. Nogi rozstaw na szerokość barków. Wyprostuj się i ściągnij do tyłu łopatki. Trzymając ciężar w dłoniach, zegnij łokcie i unieś ciężarki nad głowę. Pochyl się w prawo. Nie skręcaj całego tułowia. Wróć do pozycji wyprostowanej i powtórz na lewą stronę. Zrób 15 powtórzeń na każdą ze stron.

Ćwiczenia na brzuch na stojąco - wymachy nóg na silne mięśnie brzucha

Wyprostuj się. Napnij brzuch i zacznij robić wymachy raz prawą, raz lewą nogą do przodu. Cały czas trzymasz wyprostowaną sylwetkę, nie pochylasz się do przodu. Ruch przypomina wykop, ruch idzie z mięśni brzucha. Ćwicz przez minutę, odpocznij i powtórz serię.

Ćwiczenia na brzuch na stojąco - skośne brzuszki na stojąco

Złóż dłonie z tyłu głowy. Podnoś prawe kolano i kieruj je w stronę klatki piersiowej. Razem z tym ruchem kieruj lewy łokieć w stronę klatki. Kolano powinno dotknąć łokcia. Ćwicz na przemiennie. Skręcaj tułów. Wykonuj ćwiczenie przez 30 sekund, dynamicznie. Odpocznij maszerując 10 sekund i powtórz skośne brzuszki.

Więcej o: