Przez tydzień robiłam 50 przysiadów dziennie. Nie liczyłam na schudnięcie, ale na "powrót do przeszłości"

Chyba nikt z nas nie spodziewa się cudów, po tygodniu jakichkolwiek ćwiczeń czy treningów, ale często w sieci można znaleźć różne wyzwania, które mają nam pomóc w osiągnięciu celu. Postanowiłam sprawdzić, co się stanie, kiedy przez tydzień będę codziennie robić przysiady.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Przysiady to ćwiczenie, które towarzyszy nam od najmłodszych lat, choć nawet mogliśmy nie zdawać sobie z tego sprawy. Jest to bardzo naturalny wzorzec ruchowy, który towarzyszy nam od okresu niemowlęcego. Rodzice maluchów z pewnością kojarzą taki czas, kiedy dzieci wykonują przysiad wręcz idealnie. Później z tym ćwiczeniem mamy do czynienia w szkole, gdzie zwykle ponownie wykonujemy je na lekcjach WF-u. Należy jednak pamiętać, że żadne ćwiczenie nie przyniesie zamierzonych efektów jeśli będzie źle je wykonywać, dlatego technika powinna być tutaj kluczowa. 

Zobacz wideo

Przez tydzień codziennie robiłam przysiady, jakie efekty uzyskałam?

Uwielbiam wyzwania. Jakiś czas temu sprawdzałam, co się stanie, jeśli przez dwa tygodnie będę codziennie biegać. Tym razem chciałam zobaczyć, czy robiąc przysiady zaledwie przez tydzień, można zobaczyć jakieś efekty. Podczas mojego testu zrezygnowałam z innych aktywności fizycznych, żeby wynik był miarodajny. Postanowiłam robić codziennie 5 serii po 50 przysiadów

Choć wariacji na temat przysiadów jest mnóstwo, postanowiłam się skupić na tej klasycznej wersji, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. 

PrzysiadPrzysiad Myfitness.pl

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się żadnych spektakularnych efektów, ale prawda jest taka, że zauważyłam pewną zmianę. Nigdy nie narzekałam na wygląd moich nóg, ale jak każda kobieta mam się do czego przeczepić. Po drugiej ciąży zauważyłam znaczną zmianę w wyglądzie mojej skóry. Nie była już tak jędrna i napięta jak kiedyś. Czy jest to możliwe, żeby przez tydzień nadać jej "starego blasku"? 

Katarzyna CichopekKasia Cichopek i jej "śliczna sukienka" robią furorę w sieci

Po tygodniu robienia przysiadów moje ciało stało się jędrniejsze 

Codziennie robiłam 250 przysiadów. Nie da się ukryć, że po pierwszym dniu miałam delikatnie zakwasy, ale po treningu dobrze się rozciągnęłam, dzięki temu nazajutrz nie było tragedii. Już w połowie tygodnia widziałam, że skóra moich nóg stała się bardziej napięta. Efekt nie był spektakularny, bo czego można się spodziewać po tygodniu? 

Czy robiąc przysiady, można schudnąć? Raczej nie, chyba że są one wplecione w cały nasz plan treningowy, wtedy rzeczywiście w połączeniu z innymi ćwiczeniami możemy uzyskać taki efekt. U mnie po tygodniowym teście największa zmiana była widoczna w kondycji skóry, o czym wcześniej już wspominałam. 

Akurat mój test zbiegł się w czasie z weekendowym wyjazdem na Mazury, więc ostatnie powtórzenia wykonywałam już w hotelu. Na koniec przygody z robieniem przysiadów zrobiłam zdjęcie, na którym widać jak wyglądało moje ciało po tygodniu robienia przysiadów.

Przez tydzień robiłam przysiady. Jaki był tego efekt?Przez tydzień robiłam przysiady. Jaki był tego efekt? fot. materiały prywatne

Uwierzcie mi, że w tydzień nie można osiągnąć spektakularnych wyników. Jeśli chcemy zadbać o nasze ciało, powinniśmy to robić w sposób kompleksowy. Taki test może być niezłym wyzwaniem, ale z pewnością nie jest to droga do schudnięcia, czy osiągnięcia wymarzonych efektów. Trening to jedno, ale nie wolno zapominać o zbilansowanej diecie, która w większości przypadków jest kluczowa w osiągnięciu najlepszych rezultatów. 

Joanna Koroniewska o urlopie w Hiszpanii: 'Może nawet wrócę wcześniej. Obrażona' (zdjęcie ilustracyjne)Joanna Koroniewska o urlopie w Hiszpanii: "Może nawet wrócę wcześniej. Obrażona"

Więcej o: