Przez tydzień robiłam ćwiczenia na cellulit. Efekt mnie zaskoczył

Wiele kobiet zmaga się z cellulitem. Kiedyś przyznała się również do tego Anna Lewandowska, która, choć regularnie ćwiczy i zdrowo się odżywia, to także ma problem z pomarańczową skórką. Postanowiłam sprawdzić, czy istnieją ćwiczenia, które pomogą w walce z cellulitem.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Zacznijmy od samego początku, czym tak właściwie jest cellulit? Powstaje kiedy komórki tłuszczowe w podskórnej tkance łącznej powiększają się i zaczynają wysuwać się w kierunku powierzchni skóry, tworząc nierówności na skórze. Dodatkowo napięte i nieelastyczne przegrody włókniste nie są w stanie poradzić sobie ze zwiększającymi się komórkami tłuszczowymi, co sprawia, że nierówności, przypominające skórkę pomarańczy, widoczne są na skórze. Z czasem przegrody twardnieją i kurczą się, co powoduje charakterystyczne wgłębienia w skórze. Cellulit najczęściej widoczny jest na pośladkach i udach, ale może pokazać się też na innych częściach ciała. Czy można z nim sobie poradzić? Z pewnością ćwiczenia wspomogą tę walkę. 

Zobacz wideo

Ćwiczenia wspomagające walkę z cellitem

W sieci można znaleźć sporo ćwiczeń na cellulit. Moimi ulubionymi są te z wykorzystaniem taśm mini band i to właśnie na nich się dziś skupię. Dlaczego tak bardzo lubię treningi przy wykorzystaniu tego sprzętu? Bo są bardzo skuteczne, zastępują niektóre przyrządy z siłowni, zajmują mało miejsca. Poza tym można je ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. 

Przez tydzień codziennie wykonywałam te cztery ćwiczenia. Mój trening wyglądał następująco: 

  • 30 sekund pracy 
  • 30 sekund przerwy 

Wszystko powtórzyłam w trzech seriach. Poniżej pokażę wam, które ćwiczenia wykonywałam. 

Przysiad z mini band

Mini band założyłam tuż nad kolanami. Stanęłam w rozkroku na szerokość bioder i wykonałam przysiad, tym samym cały czas napinając gumę. Pamiętajcie, aby mieć plecy proste i nie pochylać się do przodu.

Przysiad z mini bandamiPrzysiad z mini bandami Myfitness.pl

Lift do boku z mini band 

Gumy przesunęłam nad kostki. Ręce oparłam na biodrach lub talii. Energicznie wykonałam odwodzenie nogi w bok. Pamiętaj, aby guma była cały czas napięta. Tylko wtedy poczujesz maksymalną pracę pośladka. Ćwicz jedną, a następnie drugą nogą.

Lift do boku z mini bandamiLift do boku z mini bandami Myfitness.pl

Lift do tyłu z mini band 

Tym razem wykonujemy lift do tyłu. Napnij całe ciało, a w szczególności brzuch. Wykonaj wymach nogi do tyłu. Pamiętaj, aby palce były skierowane na ciebie. Ćwicz jedną, a następnie drugą nogą.

Lift do tyłu z mini bandamiLift do tyłu z mini bandami Myfitness.pl

Unoszenie bioder w leżeniu z mini band

Mini band zakładamy tak jak w przypadku pierwszego ćwiczenia nad kolana. Położyłam się na macie i uniosłam biodra do góry, w tym czasie maksymalnie spięłam pośladki. Następnie powoli je opuszczałam, nie dotykając maty. W tym ćwiczeniu ważne jest by nasze plecy cały czas leżały na macie.

Unoszenie bioder w leżeniu z mini bandamiUnoszenie bioder w leżeniu z mini bandami Myfitness.pl

Przez tydzień wykonywałam te ćwiczenia, czy zauważyłam efekty? 

Oczywiście po tygodniu nie było żadnych spektakularnych rezultatów, ale zmiany były widoczne. Cellulit, choć nie zniknął, to rzeczywiście delikatnie się zmniejszył, a skóra była bardziej napięta. Nogi stały się smuklejsze, a pośladki uniesione. Chcąc pozbyć się celullitu musimy zwrócić ogromną uwagę również na to jak wygląda nasz sposób odżywiania i czy pijemy odpowiednią ilość wody. W walce z pomarańczową skórką pomoże nam także regularne rollowanie się lub szczotkowanie na sucho. Dzięki temu efekt może być spektakularny! 

Ćwiczenia wspomagające walkę z cellulitemĆwiczenia wspomagające walkę z cellulitem fot. www.instagram.com/aga_matracka/

A wy jak radzicie sobie z cellulitem? Macie swoje ulubione ćwiczenia, albo inne patenty? 

Więcej o: