Najlepsze ćwiczenia na brzuch, które pomogą się pozbyć fałdek. Wcięta talia to efekt uboczny

Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch? To jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie. Niektórzy uważają, że są to popularne brzuszki, ale w tym artykule pokażemy wam, że tych ćwiczeń jest znacznie więcej.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Tak naprawdę nie ma jednego magicznego ćwiczenia na mięśnie brzucha. Jeśli chcemy cieszyć się szczupłą sylwetką i płaskim brzuchem musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Oczywiście, ważna jest zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie, ale również trening. W sieci można znaleźć mnóstwo ćwiczeń na mięśnie brzucha, tylko skąd mamy wiedzieć, które tak naprawdę działają? Przedstawiamy wam dzisiaj nasze top 5! 

Zobacz wideo

1. Wspinaczka w podporze

To jedno z tych ćwiczeń, które angażuje wiele partii mięśniowych naraz, co doskonale wpływa na mięśnie brzucha. Jego regularne wykonywanie może przynieść spektakularne efekty. 

Jak je wykonać?

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie oderwij kolana od podłoża i przejdź do wysokiego podporu. Naprzemiennie przyciągaj raz jedno, raz drugie kolano do brzucha. W tym ćwiczeniu ważne jest, by nasze ciało było maksymalnie stabilne, dlatego pilnuj odcinka lędźwiowego i pośladków. Jeśli dasz radę możesz podkręcić tempo, zrób to! 

Wspinaczka w podporzeWspinaczka w podporze Myfitness.pl

2. Naprzemienne unoszenie nóg 

Kolejnym ćwiczeniem jest naprzemienne unoszenie nóg w leżeniu na plecach. To jedno z ulubionych ćwiczeń na brzuch wszystkich trenerek fitness. 

Jak je wykonać?

Połóż się na plecach i unieś nogi do góry. To samo zrób z głową i spleć za nią ręce. Na zmianę opuszczaj raz jedną raz drugą nogę. Pamiętaj, żeby odcinek lędźwiowy był cały czas przyklejony do maty. Opuszczając nogi, staraj się zatrzymać je tuż nad ziemią, ale tak by nie dotykały podłoża. Trudniejszą wersją, ale równie skuteczną będzie jednoczesne opuszczanie dwóch nóg naraz w leżeniu na plecach. 

3. Russian Twist

Russian twist inaczej możemy nazwać skrętami tułowia w siadzie. To ćwiczenie przynosi spektakularne efekty, jeśli wykonujemy je poprawnie. 

Jak je wykonać?

W zależności od tego gdzie je wykonujemy, usiądź na macie, dywanie lub podłodze. Ugnij lekko kolana. Kolana i stopy przyklej do siebie i oderwij od podłoża na zaledwie kilka centymetrów. Odchyl plecy lekko do tyłu, ale nie za bardzo. Podczas russian twist musisz czuć mocne napięcie w całym brzuchu. Głowę trzymaj na przedłużenie kręgosłupa. Nie garb się. W zależności od tego, czy wykonujesz to ćwiczenie z obciążeniem, czy nie wykonaj skręt tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę. 

Twist rosyjski z piłkąTwist rosyjski z piłką Myfitness.pl

4. Deska ze skrętem tułowia 

Z pewnością kojarzycie jedno z najpopularniejszych ćwiczeń minionych lat. Deska inaczej nazywana plank to również jedno z tych ćwiczeń na brzuch, które jeśli chcecie się pozbyć fałdki na brzuchu, powinno znaleźć się w waszym planie treningowym.

Jak je wykonać?

Przyjmij pozycję deski. Oprzyj całe ciało na przedramionach i palach. Pamiętaj, aby twoje ciało było w linii prostej, a głowa była jego przedłużeniem. Brzuch mocno napięty. Skręcaj biodra raz w jedną raz w drugą stronę. Delikatnie odrywaj stopy od podłoża, by móc mocniej zrotować biodra. Zwróć jednak uwagę na to, by nie dotykały one podłoża, a zatrzymywały się tuż nad nim.

5. Deska bokiem

Popularną deskę możemy modyfikować na najróżniejsze sposoby. Jednym z nich jest deska bokiem. Możemy wykonać deskę bokiem z unoszeniem bioder lub z dotykaniem kolana do łokcia.

Jak je wykonać?

Przyjmij pozycję boczną deski. Nogi oparte na podłożu, łokieć znajduje się pod naszym barkiem. Unieś tę samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. W drugiej łatwiejszej wersji przyjmij pozycję deski bokiem i powoli opuszczaj całe ciało tak, by zatrzymało się tuż nad podłożem i powoli wróć do pozycji wyjściowej. 

Deska bokiem 

Przyjmij pozycję boczną deski. Nogi oparte na podłożu, łokieć znajduje się pod naszym barkiem. Unieś tą samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Deska bokiem Przyjmij pozycję boczną deski. Nogi oparte na podłożu, łokieć znajduje się pod naszym barkiem. Unieś tą samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę.  Myfitness.pl

Więcej o: