Jak wysmuklić nogi? Najlepsze ćwiczenia, które wam w tym pomogą

Kobiety marzą o pięknych i smukłych nogach. Jak osiągnąć taki efekt? Jednym z najlepszych sposobów jest oczywiście odpowiedni trening. W sieci możemy znaleźć mnóstwo ćwiczeń polecanych przez trenerki fitness. Zobaczcie, jakie są najlepsze ćwiczenia na nogi.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Jeśli marzysz o szczupłych, smukłych i seksownych nogach musisz zobaczyć jakie ćwiczenia ci w tym pomogą. W sieci można znaleźć sporo różnych treningów, ale który będzie dla nas najbardziej odpowiedni? Nie ma lepszego sposobu niż sprawdzenie tego na własnej skórze. Kiedyś istniało takie przekonanie, że robienie przysiadów może spowodować rozbudowanie ud. Prawda jest taka, ze jeśli nie mamy takich uwarunkowań genetycznych i nie jesteśmy na nadwyżce kalorycznej, raczej się to nie wydarzy. Jednak wcale nie trzeba wykonywać klasycznych przysiadów, by osiągnąć wymarzony efekt. Zobaczcie jakie ćwiczenia pomogą wam wysmuklić i wyrzeźbić nogi. 

Zobacz wideo

1. Wykroki 

Stań w lekkim rozkroku mniej więcej na szerokość bioder. Wykonaj krok do przodu i zrób przysiad. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj dokładnie taki sam ruch na drugą stronę. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy też zwrócić uwagę na ułożenie całego ciała. Nie pochylamy się do przodu, cały czas zachowujemy prostą postawę. 

2. Wchodzenie na skrzynię 

To ćwiczenie możemy wykonać na siłowni, ale również w domu. Raczej nikt z nas nie posiada w swoich czterech kątach skrzyni crossfitowej, ale z powodzeniem do wykonania tego ćwiczenia możemy wykorzystać krzesło. Stań naprzeciwko skrzyni lub krzesła w niewielkiej odległości, ręce pozostaw wzdłuż ciała, stopy ułóż na szerokość bioder. Ćwiczenie zaczyna się od wejścia jedną nogą na skrzynię i dociągnięciu drugiej, tak aby uniesiona noga stworzyła kąt prosty. Po wykonaniu tej sekwencji wróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj o ściągnięciu łopatek.

Przez tydzień jadłam na kolację sałatkę, czy udało mi się schudnąć? Przez tydzień jadłam sałatkę na kolację. Efekty totalnie mnie zaskoczyły

3. Wznosy łydek

Stań na krawędzi schodka. Możesz to wykonać np. na schodach w domu lub wykorzystać do tego ćwiczenia step. Twoje obie pięty powinny wystawać  lekko poza jego krawędź. Następnie unieś jedną nogę i utrzymuj ciężar ciała i równowagę tylko na drugiej nodze. Siłą wychodzącą z mięśni łydek wznieś się do góry, a następnie zejdź do pozycji wyjściowej. Powtórz na drugą nogę.

4. Wypady do boku 

Stań na szerokość bioder. Jedną nogą wykonaj wypad do boku. Powinna ona być ugięta w kolanie, tak jak byśmy chcieli zrobić przysiad. Druga noga powinna być wyprostowana, a stopa powinna dotykać podłoża. Ćwicz najpierw jedną, a potem drugą nogę. 

Do wielu z tych ćwiczeń możemy wykorzystać również dodatkowe obciążenie w postaci hantli czy kettlebell.

Inne sposoby na wysmuklenie nóg

Tak naprawdę w tym artykule skupiliśmy się na ćwiczeniach, ale warto spojrzeć też na różne dyscypliny sportu, które mogą korzystnie wpłynąć na wygląd naszych nóg. Jedną z nich jest np. pływanie. Fanką tej aktywności fizycznej jest Anna Lewandowska, która, choć na co dzień głównie trenuje w domowym zaciszu i na siłowni, to również kiedy tylko może wybiera się na basen. Jak pływać, by wysmuklić nogi? Najlepszym stylem będzie tzw. żabka, gdzie największą pracę wykonuje mięsień brzuchaty łydki. Jednak nawet rekreacyjne pływanie będzie miało korzystny wpływ na wygląd nie tylko nóg, ale całej naszej sylwetki. 

Innym sposobem będzie jazda na rowerze. Należy jednak pamiętać o tym, że podczas tej aktywności fizycznej pracują głównie mięśnie nóg i łydek w tym dwugłowy i czworogłowy i może to doprowadzić do rozbudowy ud, więc mogą one wcale nie być smuklejsze, a bardziej umięśnione. Niemniej jazda na rowerze może przyczynić się do tego, że nasze nogi będą pięknie prezentować się w krótkich spodenkach i spódniczkach. 

Przejdźmy teraz do biegania. Wystarczy spojrzeć na wysportowane ciała lekkoatletek, by od razu wskoczyć w strój sportowy i ruszyć na przebieżkę. Żeby wysmuklić nogi, zdecydowanie lepiej jest wybierać dłuższe dystanse. Dobrym rozwiązaniem też jest trening interwałowy, który także przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej z całego ciała. 

Przez 2 tygodnie biegałam codziennie Przez dwa tygodnie biegałam codziennie. Nie schudłam, ale zauważyłam inne efekty

Więcej o: