Jak schudnąć z twarzy? Proste ćwiczenia, które działają

Jak schudnąć z twarzy i dlaczego nie zawsze chodzi tutaj o nadmiar tłuszczu? Podpowiadamy! Sprawdź skuteczne pateny na ładną linię żuchwy i brak drugiego podbródka.

Odchudzanie twarzy - czego tak naprawdę należy się pozbyć? 

Wiele osób, które mówią o odchudzaniu twarzy, w domyśle chce pozbyć się tłuszczu. Tymczasem często problemem są obrzęki, których podłoże może być bardzo różne. Przyczyn należy szukać przede wszystkim w diecie oraz wadach postawy, więcej na ten temat będziemy pisać w dalszej części artykuły. Warto jednak zaznaczyć na wstępie, że za obrzęk twarzy odpowiada głównie gluten i nabiał. 

Trening Ten trening siłowy wyrzeźbi i ujędrni całe ciało. Pomaga też spalać tłuszcz

Jak schudnąć z twarzy szybko? Zakazane produkty

Odpowiedź na pytanie, jak schudnąć z twarzy szybko, brzmi: odstawić to, co nam szkodzi. Za opuchliznę twarzy odpowiada najczęściej nietolerancja glutenu lub nabiału, ale warto też zadbać o odpowiednią ilość wody, którą dostarczamy do organizmu. Liczy się też ruch oraz dedykowane ćwiczenia. Zacznijmy od diety, sprawdź, która twarz jest Twoja: 

Twarz glutenowa 

Opuchlizna w towarzystwie zaczerwienionych policzków oraz krost na brodzie to efekt nietolerancji glutenu. Problemy na tle glutenowym warto potwierdzić w testach, ale na dobry początek można też przeprowadzić doświadczenie w domowym zaciszu i na jakiś odstawić produkty zbożowe takie jak pieczywo, makaron, kawa zbożowa, ciasta oraz słone przekąski. 

Twarz nabiałowa 

Także jest pokłosiem diety. Za obrzękiem powiek oraz całej twarzy, białymi plamkami, cieniami pod oczami i krostami na brodzie stoi nietolerancja laktozy. W tym przypadku warto odstawić produkty nabiałowe i obserwować efekty. 

Nadmierne magazynowanie lub niedobór wody w organizmie 

W sieci dostępne są automatyczne kalkulatory, które pomogą nam obliczyć dzienne zapotrzebowanie na wodę. Ogólna zasad mówi o tym, że na każdy kilogram potrzebujemy około 35 ml wody. 

Zobacz wideo Trening wzmacniający na pośladki z obciążeniem

Jak schudnąć z twarzy - ćwiczenia. Oliwka i para dłoni 

Jak schudnąć z twarzy? Przykładowe ćwiczenia można znaleźć pod nazwą yoga twarzy, lifting twarzy bez skalpela, naturalne modelowanie. Osoby, które nie są przekonane do ćwiczeń, mogą pooglądać efekty przed i po. Jakich rezultatów można oczekiwać? Przy pomocy dedykowanych ćwiczeń można nie tylko pozbyć się opuchlizny, ale też podkreślić linię żuchwy, a nawet pozbyć się drugiego podbródka. Kilka prostych trików prezentujemy poniżej. 

Jak schudnąć z twarzy - ćwiczenia. Wyraźna linia żuchwy 

 • Nakładamy na dłonie odrobinę oliwki lub olejku. 
 • Dłonie wystawiamy przed siebie, następnie wystawimy dwa place dokładnie tak jak w geście victorii. 
 • W kolejnym kroku zginamy palce i przesuwamy je wzdłuż żuchwy w kierunku od brody do ucha. 
 • Ten ruch powtarzamy z każdej strony po 20 razy. 

Zobacz też: Jak wysmuklić nogi? Najlepsze ćwiczenia, które wam w tym pomogą

Odchudzanie twarzy - ćwiczenia na drugi podbródek 

 • Problematyczną okolicę możemy energicznie szczypać. 
 • Kolejne ćwiczenie polega na złożenie dłonie w pięści i rytmiczne przykładanie ich do podbródka. 
 • To, co można jeszcze zrobić to odchylanie głowy do tyłu i z powrotem. 

Jak schudnąć z twarzy? Ćwiczenie na wyraźne kości policzkowe 

 • Palce układamy dokładnie tak, jak w pierwszym ćwiczeniu tylko ruchy zaczynamy od nosa do ucha. Także po 20 razy na każdą stronę, to ćwiczenie najlepiej wykonuje się równocześnie na obydwie strony. 

Wiemy już, na czym mniej więcej polega odchudzanie twarzy, czas przejść do szyi. Wbrew pozorom ten obszar także można poprawić. Jak schudnąć z twarzy i szyi? 

Trening w domu Cardio w domu pomoże schudnąć, ale nie popełniaj tych błędów. Tylko sobie zaszkodzisz

Jak schudnąć z twarzy i szyi? Ćwiczenia postawy i nie tylko 

Jak schudnąć z twarzy i szyi?

 • Pierwszy i najprostszy sposób to chodzenie z podniesioną głową. Plus jest taki, że nie tylko od razu poprawimy swój wygląd, ale też nauczymy mięśnie, jak mają prawidłowo pracować.
 • W kolejnym ćwiczeniu dłonie należy położyć splecione na karku, tak aby stworzyły podparcie w postaci kołnierza. Następnie delikatnie przesuwamy głowę na przemian w prawo i lewo i zatrzymujemy po każdej ze stron na chwilę. Ćwiczenie należy powtórzyć wiele razy.
 • Skuteczny będzie też limfatyczny masaż szyi, który pomoże nam pozbyć się obrzęku. 

Zobacz też: Ćwiczenia odchudzające dla opornych. Co zrobić, żeby w końcu zobaczyć pierwsze efekty

Więcej o: