Ćwiczenia na pelikany. Ujędrnisz ramiona i ładnie wyodrębnisz mięśnie

Wiele osób zmaga się z problem obwisłych ramion, potocznie nazywanych pelikanami. Jak się ich pozbyć? Jednym z najlepszych sposobów będzie trening. Zobaczcie jakie ćwiczenia wykonywać, żeby zobaczyć efekty.

Więcej tematów fitnessowych znajdziecie na Gazeta.pl

Obwisłe ramiona to problem wielu osób, nawet tych regularnie ćwiczących. W bardzo łatwy sposób możemy je ujędrnić, jeśli poświęcimy trochę czasu na trening. Wiele ćwiczeń nie tylko wysmukli i wyrzeźbi nasze ręce, ale również dodatkowo je wzmocni. Wniesienie zakupów na ostatnie piętro bez windy nie będzie już problemem. 

Zobacz wideo

Ćwiczenia na pelikany - deska 

To ćwiczenie głównie kojarzy nam się z ćwiczeniami na mięśnie brzucha, jednak jego zalet jest o wiele więcej. Jedną z nich jest właśnie wzmacnianie całej górnej części naszego ciała w tym również ramion, barków i pleców. 

Połóż się na brzuchu. Ręce oprzyj na macie, zginając je w łokciach tak, by utworzyły kąt prosty. Twoje barki powinny znajdować się tuż nad łokciami. Opierając się na palcach stóp, unieś ciało do góry. Głowa jest przedłużeniem całego ciała. Delikatnie podwiń miednicę, by napiąć mięśnie brzucha.

Klasyczny plankKlasyczny plank Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - pompki na kolanach 

Pompki na kolanach inaczej nazywane "damskimi" wcale nie są przeznaczone tylko dla kobiet. Wykonując poprawnie to ćwiczenie, możemy w krótkim czasie osiągnąć zadowalające efekty. Pompek wcale nie trzeba się bać, bo jest to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających. 

Połóż się na macie. Wyprostu ręce, ugnij kolana i przyjmij pozycję do pompki. Powoli opuszczaj ciało, uginając ręce w łokciach, a następnie prostuj. Pamiętaj, by również w tym ćwiczeniu trzymać napięty brzuch. To pozwoli wyeliminować potencjalne błędy jak np. garbienie się, czy załamywanie bioder. 

Pompki na kolanachPompki na kolanach Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - naprzemienne dotykanie barków w podporze 

Wszystkie ćwiczenia w pozycji podporu czy deski sprawdzą się w walce z obwisłymi ramionami. Warto włączyć je na stałe do swojego planu treningowego, również ze względu na to, że angażują wiele partii mięśniowych naraz, co korzystnie wpływa na formę całego naszego ciała. 

Oprzyj całe ciało na rękach i nogach, a następnie unieś je do góry. Napnij brzuch i wyprostuj plecy. Na zmianę dotykaj raz jednego, raz drugiego barku. Nie śpiesz się. Ważne jest, by podczas wykonywania tego ćwiczenia nasz odcinek lędźwiowy znajdował się w jednym miejscu, czyli po prostu nim nie machaj na prawo i lewo. 

Dotykanie barków w podporzeDotykanie barków w podporze Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - wspinanie się na przedramionach 

To ćwiczenie tak naprawdę łączy w sobie dwa: podpór przodem i deskę. Choć jest jednym z bardziej wymagających ćwiczeń, to przynosi fantastyczne efekty. 

Zacznij od przyjęcia pozycji deski. Następnie wyprostuj jedną, a potem drugą rękę, tak by ostatecznie być w pozycji podporu. Wróć do pozycji deski, kładąc jedną, a potem drugą rękę.

Wspinanie się na przedramionachWspinanie się na przedramionach Myfitness.pl

Pamiętaj, żeby po każdym treningu się rozciągnąć. Twoje mięśnie ci za to podziękują.

Więcej o: