Ćwiczenia odchudzające dla opornych. Co zrobić, żeby w końcu zobaczyć pierwsze efekty

Jak schudnąć, kiedy tak naprawdę nie mamy dużo zapału do ćwiczeń? Wyrobienie w sobie nawyku zajmie trochę czasu, dlatego warto postawić na ćwiczenia odchudzające, które pomogą nam to osiągnąć cel w maksymalnie szybkim tempie.

Więcej artykułów o tematyce fitnessowej znajdziecie na Gazeta.pl

Ile razy znajdowaliście sobie wymówkę, żeby tylko nie ćwiczyć? Pewnie nie raz. Bo za zimno, bo za ciepło, o ten trening za długi, a ten za krótki. Tak moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Można jednak temu zapobiec. Wcale nie trzeba ćwiczyć trzy razy dziennie by zobaczyć efekty ćwiczeń. Czasem lepiej jest ćwiczyć 20 minut dziennie, ale codziennie, żeby zobaczyć pierwsze rezultaty. Wiele osób narzuca sobie za duże tempo i przez to szybko rezygnuje z postawionych sobie celów. Przedstawimy wam dziś ćwiczenia, które z pewnością podkręcą wasz metabolizm, pomogą spalić tłuszcz i sprawią, że wasze samopoczucie się poprawi. Choć na początku możecie być zmęczeni, to po jakimś czasie będziecie chcieli więcej. 

Zobacz wideo

Ćwiczenia odchudzające - bieg bokserski 

Bieg bokserski to świetne ćwiczenie, które tak naprawdę możemy modyfikować na wiele sposobów. Kiedy sam bieg już nam nie wystarcza, możemy np. wziąć do rąk hantle czy butelki wody i z nimi wykonywać to ćwiczenie. Wtedy większą pracę wykonają mięśnie naszych rąk i pleców. Kiedy wlelibyśmy skupić się bardziej na nogach, wystarczy, że nałożymy nad kolana gumę mini band, bądź na kostki odważniki. Niemniej jednak jest to jedno z najlepszych ćwiczeń, w którym pracuje wiele partii mięśniowych naraz, a także takie, które maksymalnie podkręca nasz metabolizm i działa odchudzająco. 

Ćwiczenia odchudzające - burpees 

Burpees stało się popularne już jakiś czas temu. Gdybyśmy inaczej mieli nazwać to ćwiczenie, to nazwalibyśmy je padnij - powstań. Do jego wykonania wystarczy nam mata i kawałek miejsca. Żeby je wykonać, należy podskoczyć do góry, a następnie oprzeć ręce na macie wyrzuć biodra i nogi do tyłu wykonać pompkę i wrócić do wyskoku. 

Ćwiczenia odchudzające - wspinaczka w podporze 

Kolejnym świetnym ćwiczeniem jest wspinaczka w podporze. To ćwiczenie  nie tylko doskonale rzeźbi i wzmacnia nasze ciało, ale również działa odchudząjąco, bo podczas jego wykonywania pracuje wiele partii mięśniowych naraz. Połóż się na macie i oprzyj całe ciało na palcach. Podnieś się do podporu przodem. Następnie na przemian dociągaj raz jedną raz drugą nogę do klatki piersiowej, tak jakbyśmy chcieli biec. Zapewniamy, że poczujecie każdy mięsień w waszym ciele. 

Ćwiczenia odchudzające - przysiady z wyskokiem 

Przysiad to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, które poznajemy już jako dzieci na lekcjach wf-u w szkole. Jeśli chcemy schudnąć, to powinniśmy je wykonywać w nieco zmodyfikowanej wersji, czyli z wyskokiem. Wystarczy, że wykonamy przysiad, a wracając do pozycji wyjściowej, wyskoczymy, a następnie wylądujemy na ugiętych kolanach, czyli w pozycji przysiadu. Wygląda banalnie, ale można się nieźle zmęczyć. 

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Ćwiczenia odchudzające, które opisaliśmy powyżej, są świetną bazą do treningu odchudzającego. Możemy je wykorzystać w tzw. tabacie. Każde z ćwiczeń wystarczy wykonywać przez 20 sekund, z 10-sekundową przerwą i powtórzyć w kilku seriach. Wszystko zależy od was. Jeśli jesteście na początku swojej fitnessowej drogi to możecie zacząć od 4 serii, a następnie zwiększać ich ilość. Ważna jest tutaj regularność. Tylko dzięki niej uda wam się osiągnąć zadowalające efekty. Taki krótki trening z pewnością wam w tym pomoże. 

Więcej o: