Ta dieta może zrujnować wam zdrowie. Gwiazdy ją uwielbiają, ale lepiej nie próbujcie

Gwiazdy uwielbiają tę dietę, ale specjaliści umieścili ją na końcu rankingu najlepszych diet w 2022 roku. Dlaczego nie warto iść za modą, którą promują celebryci? Zobaczcie, jakie mogą być skutki stosowania tego sposobu odżywiania.

Więcej dietetycznych porad i ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Co roku US News & World Report publikuje ranking najlepszych diet, które mają najlepszy wpływ na nasze zdrowie. I w tym roku było podobnie. W styczniu pojawiła się nowa lista. Część z was może być zaskoczona, bo na szarym końcu pojawiła się dieta promowana i uwielbiana przez gwiazdy. 

Zobacz wideo Czy na vlogowaniu można się dorobić? Trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach

Ta dieta choć popularna, wcale nie jest dobra dla zdrowia 

Eksperci, tworząc ranking, biorą pod uwagę sporo kryteriów m.in. korzyści dla zdrowia, łatwość przestrzegania jadłospisu, różnorodność produktów czy też zawartość poszczególnych niezbędnych mikro- i markoelementów. Po podsumowaniu wszystkich "za" i "przeciw" doszli do wniosku, że najgorszą dietą jest... dieta ketogeniczna. Cóż, gwiazdy ją uwielbiają. Fankami tej metody są Kourtney Kardashian, Gwyneth Paltrow, Vanessa Hudgens czy Halle Berry. Okazuje się, że polskie gwiazdy również w taki sposób się odżywiają. Do tego grona zalicza się, chociażby Cleo czy Blanka Lipińska. 

Dlaczego eksperci ds. zdrowia i żywienia uplasowali dietę ketogeniczną na końcu rankingu? 

Wycofanie węglowodanów może prowadzić do przejściowych bólów mięśni, bólów głowy, zmęczenia i zamroczenia psychicznego. Dieta ketonowa może stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie u osób z pewnymi schorzeniami. Osoby z chorobami nerek lub wątroby nie powinny próbować diety ketonowej. Niektórzy eksperci ostrzegają, że dieta może prowadzić do utraty mięśni.

- czytamy w raporcie.

To właśnie ta dieta uważana jest za najzdrowszą i będzie hitem 2022 roku

Wiemy już, która dieta jest najgorsza. Sprawdźmy zatem, która według tych samych ekspertów jest najlepsza. Okazuje się, że na samym szczycie tego rankingu uplasowała się dieta śródziemnomorska. 

Oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym utratę wagi, poprawę funkcjonowania serca i mózgu. Może też pomóc w zapobieganiu nowotworom oraz przyczynić się do zwalczenia cukrzycy. Stosując dietę śródziemnomorską, możesz również utrzymać właściwą wagę, unikając chorób przewlekłych.

Zanim jednak rozpoczniecie jakąkolwiek przygodę z odchudzaniem, dobrze jest poszukać rzetelnych informacji w naukowych źródłach, a nie na profilach instagramowych celebrytek. Konsultacja z lekarzem lub dietetykiem jest również świetnym pomysłem. 

Więcej o: