Szklanka tego napoju rano zdziała cuda. Kilogramy polecą w dół w mgnieniu oka

To, jak zaczynasz każdy swój dzień może mieć spory wpływ na twoje zdrowie oraz formę fizyczną. Chcesz zwiększyć tempo swojego metabolizmu i szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów? Jedna mała zmiana rano przyniesie zaskakujące efekty!

Więcej dietetycznych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Niestety na walkę z nadprogramowymi kilogramami nie ma magicznego sposobu. Zdrowe żywienie o odpowiedniej liczbie kalorii i regularna aktywność fizyczna to podstawa odchudzania. Są jednak sposoby na to, by nieco przyspieszyć swój metabolizm, a co za tym idzie, spalanie tkanki tłuszczowej.

Zobacz wideo Ekspertka od żywienia i trenerka dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"

Szklanka tego napoju rano zdziała cuda. Przyspieszy metabolizm i wspomoże odchudzanie

Odpowiednie nawodnienie jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyjmuje się, że każdy z nas powinien dziennie wypijać 30 ml na każdy kilogram masy swojego ciała. Choć woda sama w sobie zredukuje tkanki tłuszczowej, to stanowi bardzo ważny element diety odchudzającej. Przyspiesza bowiem procesy metaboliczne, a co za tym idzie, wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak oprócz regularnego picia wody w ciągu dnia, każdego poranka warto wypić na czczo dużą szklankę ciepłej wody. To banalnie prosta zmiana, którą warto wprowadzić w życie. Jakich efektów można się spodziewać?

  1. Łatwiejsze odchudzanie - szklanka gorącej wody na czczo nie tylko nawodni twoje ciało po nocy, lecz także pobudzi metabolizm, który pracując na wyższych obrotach, lepiej będzie radził sobie ze spalaniem tkanki tłuszczowej.
  2. Wsparcie procesów trawienia - ciepła woda pobudza również pracę żołądka i jelit, a także wspomaga trawienie. Zapobiega zaparciom oraz tworzeniu się złogów w jelitach.
  3. Spowolnienie procesów starzenia - pomaga usuwać z organizmu szkodliwe substancje i odwraca negatywne działanie wolnych rodników, które przyczyniają się do starzenia się skóry. Oprócz tego nawilża ją od zewnątrz, zapobiegając utracie elastyczności.

Jak i kiedy pić gorącą wodę, by efekty były jak najlepsze?

Gorącą wodę zaleca się pić na czczo, ok. pół godziny przed śniadaniem. Nie musi to być jednak sama woda. Można dodać do niej m.in. cytrynę, kilka plasterków ogórka czy imbir, który również ma pozytywny wpływ na proces odchudzania, pobudzając żołądek do wydzielania soków trawiennych i usprawniając pracę jelit.

Więcej o: