Jak szybciej schudnąć? Dietetyk poleca "minimum 20 g" tego składnika na śniadanie

Co zrobić, żeby szybciej schudnąć? Jak się okazuje, pierwszy krok na drodze do wymarzonej sylwetki warto postawić już przy śniadaniu. Czasami nawet i najzdrowsze posiłki nie muszą przynosić efektu. Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, zwróć uwagę na ten składnik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Wrzosek to znany w dietetyk kliniczny i sportowy. Jego instagramowy profil obserwuje ponad 250 tysięcy osób. Niedawno poinformował fanów o jednym składniku, którego nie może zabraknąć przy śniadaniu. Nawet 20 gramów wystarczy, aby przyczynić się do szybszego zrzucenia wagi.

Zobacz wideo Maryla Rodowicz zarzeka się, że zna wszystkie diety świata, ale z żadnej nie jest zadowolona

Jedz 20 gramów tego składnika, a schudniesz o wiele szybciej. "Zapewnia uczucie sytości"

W jednym z ostatnich filmików Wrzoska możemy znaleźć niezwykle przydatną informację na temat odchudzania. Jak się twierdzi, owsianka i kanapki bez jednego składnika "to wcale nie jest dobre śniadanie". Dietetyk zapewnia, że odpowiada on za zmniejszenie wahania cukru i dba o metabolizm glukozy. Co więcej, zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu nie mamy ochoty podjadać w ciągu dnia.

- Najlepiej zjedz minimum 20 gramów - wyznał Wrzosek. Co w takim razie jest tym tajemniczym składnikiem? To nic innego niż białko. Dodając je do pierwszego posiłku dnia, nie tylko zadbamy o wszystkie wymienione wcześniej elementy, ale również utrzymamy zdrową i zbilansowaną dietę. To proste rozwiązanie mocno zaskoczyło widzów dietetyka.  

"Jakie białko to ma być?" Odpowiedź dietetyka zaskakuje

W komentarzach pod postem wiele osób postanowiło podzielić się swoimi przepisami na śniadanie bogate w białko. Wśród nich znaleźli się także ludzie, którzy postanowili dopytać Michała Wrzoska o szczegóły jego rady. 

 
Jakie białko to ma być? Odżywka? - zapytał jeden z użytkowników

Dietetyk wyprowadził go z błędu. Jak się okazuje, nie trzeba wcale suplementować białka specjalnymi odżywkami. Można je wprowadzić do diety dzięki kompletnie naturalnym produktom spożywczym. Są nimi np. twaróg, soja, ciecierzyca, lub większość produktów pochodzenia zwierzęcego. Trzeba jednak pamiętać, że może to jedynie wspomóc cały proces. Dla utraty wagi kluczowa jest przede wszystkim aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta z deficytem kalorycznym. 

Więcej o: