Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Zastosuj te 5 zasad, a szybko zapomnisz o oponce

Ile można schudnąć w miesiąc? To pytanie często zadają sobie osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Zdaniem trenera, wprowadzając w życie kilka prostych zasad, można schudnąć nawet 5 kg. - Takie zasady mam i minus 20 obecnie - piszą internauci.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie, na której użytkownicy oraz użytkowniczki dzielą się krótkimi filmikami o przeróżnej tematyce. Znaleźć tam można nie tylko wiele inspiracji, trików czy historii z życia wziętych, lecz także wiele ciekawostek i porad od ekspertów w swojej dziedzinie. 

Zobacz wideo Ekspertka od żywienia i trenerka dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"

5 zasad, które pomogą ci schudnąć 5 kg w miesiąc

Swój profil na TikToku prowadzi m.in. trener Karol Pieczka, który dzieli się w sieci m.in. poradami związanymi z odchudzaniem. W jednym ze swoich filmów podzielił się swoimi sposobami, które jego zdaniem pomagają schudnąć 5 kg w miesiąc.  

  1. Codziennie 1,5 l wody i 2-3 kawy, herbaty czarne,
  2. Codziennie spacer/rower/bieżnia 20-60 min,
  3. Jedz więcej białka, mięs, nabiału, jaj,
  4. Ogranicz pieczywo, ryż, makaron, sosy, cukier,
  5. Zamień napoje z cukrem na "zero".

Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do skutecznego i bezpiecznego odchudzania jest dieta redukcyjna o odpowiednim, dobieranym indywidualnie, deficycie kalorycznym, prowadzona pod okiem doświadczonego dietetyka. 

"Najważniejszy jest deficyt kaloryczny"

Pod postem trenera pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów. Część osób twierdzi, że podane rady działają, inni natomiast nie do końca się z nim zgadzają.

Zamiast napoi zero lepiej przerzucić się na wodę. Pieczywo, makaron i ryż - nie trzeba rezygnować, wystarczy na pełnoziarnisty zmienić
To działa, a zwłaszcza odstawić pieczywo i cukier
Takie zasady mam i minus 20 obecnie
To prawda, ostatni punkt KONSEKWENCJA!!!
Ja w ten sposób schudłam 8 kg od marca do lipca. Jeszcze przez 1 miesiąc nie piłam alkoholu ;) Mega zmiana!
Ludzie którzy myślą że to wszystko żeby schudnąć to hit. Najważniejszy jest deficyt kaloryczny mniejszy niż twoje zapotrzebowanie dzienne
Codzienne ćwiczenia deficyt kaloryczny i zdrowe odżywianie -7 w 2 tygodnie
Produkty zero ze słodzikami nie sądobrym rozwiązaniem

- piszą.

Więcej o: