Zabiegi odchudzające

Do wysmuklania ciała jeszcze do niedawna służyło owijanie w zwój foliowy i długie leżenie w maskach błotnych. Dziś na topie jest masaż newralgicznych stref. No i nowe programy wyszczuplające

Jak na razie bardzo drogie

W centrum odnowy warszawskiego hotelu Agrykola można pozbyć się bryczesów - otłuszczonych bioder i ud. Zespół masażystów proponuje przez miesiąc - codziennie - cztery różne masaże: podwodny, ręczny, elektrostymulację mięśni brzucha i wibracje w podwyższonej temperaturze w kapsule Alfa. Co drugi dzień przed masażem aplikuje się ziołowy krem firmy ATW, a po masażu wchodzi się do kapsuły. Czas trwania zabiegu - ok. 40 min. Po miesiącu masaży połączonych z dietą można zmienić ubrania na rozmiar mniejsze. Koszt miesięcznej kuracji - 220 zł.

Torfem w tłuszcz

W instytutach dr Ireny Eris zabiegi wyszczuplająco-modelujące to masaże: podczas peelingu, przy wprowadzaniu w głąb skóry kremu wyszczuplająco-modelującego z torfem. I główny, 20-minutowy masaż wybranych części ciała przed nałożeniem maski z rozgrzanym torfem. Czas zabiegu - ok. 1,5 godziny, zaleca się serię od sześciu do ośmiu. Efekt - utrata 3-5 cm w obwodzie uda, skóra dobrze napięta. Cena zabiegu - 160 zł.

Hydromasaż z kolorem

Salon MediSpa Dermiki poleca zabieg modelujący z kwasem linolowym i ultradźwiękami. Składa się on z etapów, z których każdy może być osobnym zabiegiem. Różnorodny hydromasaż połączony z koloroterapią w wannie Ritz z algami pobudza krążenie krwi i limfy (70 zł). To preludium przygotowujące skórę do przyjęcia składników zawartych w serum wyszczuplającym z kwasem linolowym i karnityną, wprowadzanych do skóry głowicą emitującą ultradźwięki (150 zł). Istotnym etapem zabiegu jest intensywny godzinny masaż ciała wykonywany przez fizjoterapeutkę na bazie maski ujędrniającej (120 zł). Cena zabiegu - 280 zł, czas - ok. dwóch godzin. Najlepiej wziąć serię dziesięciu zabiegów. Efekt - do 4 cm w obwodzie mniej.

Szczypta magii

Masaże wyszczuplająco-detoksykujące z 'kamieniami' z drzewa wacapou rosnącego w Gujanie proponuje francuska firma Académie Scientifique de Beauté. Wiele w nim zaplanowanej magii, jest też specjalnie skomponowana muzyka i zestaw aromaterapeutyczny. Zabieg nawiązuje do rytuałów Dalekiego Wschodu, a masaż okolic brzucha drewnianym 'kamieniem' pobudzający procesy trawienia to ponoć metoda skuteczniejsza od akupunktury. Skóra po zabiegu jest ujędrniona i napięta. Czas trwania - 2 godz. Koszt - 350 zł. Zalecana seria - sześć zabiegów.

Rolki albo kulki

Coraz bardziej popularne stają się zabiegi wyszczuplające i modelujące z polegające na intensywnym masażu za pomocą urządzenia wytwarzającego próżnię, wyposażonego w dwie rolki chwytające i podciągające skórę. Ten typ masażu stymuluje krążenie krwi i limfy, przyspiesza spalanie tłuszczu. Prezentowane na ostatnich targach kosmetycznych urządzenie do masażu próżniowego Green Vac zostało wyposażone w kulki zamiast rolek.Pozwala to wykonać masaż łatwiej i mniej boleśnie. Podczas zabiegu można zastosować kosmetyki wyszczuplające. W warszawskim gabinecie Medi-Derm zabieg masażu próżniowego trwa 35 min, kosztuje 100 zł. Przy serii dziewięciu-dziesięciu zabiegów można stracić kilka centymetrów w obwodzie i zyskać niewielki upust.

Chudnij programowo

W warszawskiej lecznicy Medycyny Estetycznej dr Izabeli Tilszer właśnie ruszył program Morphonutrition/Biogénie. Rozpoczyna go diagnoza ciała urządzeniami badających stan skóry, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych. Bada się rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i stopień nadwagi. Potem lekarz dobiera zestaw ćwiczeń na urządzeniu wibracyjnym Jet Vibe i ustala dietę. Niskokaloryczna dwutygodniowa dieta dopasowana jest do stylu życia pacjentki. Do tego zabiegi kosmetyczne Biogénie - na ciało, brzuch, talię i biodra oraz na uda i pośladki. Drenaż limfatyczny specjalnym urządzeniem i masaż ręczny punktowo uciskający skórę poprawiają krążenie krwi i limfy, napinają zwiotczałą skórę. Po dwóch tygodniach programu widać pierwsze efekty.

Teraz czas na dietę Montignaca wspomaganą firmowymi produktami o dokładnie obliczonym indeksie glikemicznym. Zapakowane w słoiczki gotowe porcje produktów Montignaca (warzywa i dżemy) są dostępne w sieciach handlowych. Uzupełnia się je kaszami, głównie jaglaną. Dieta nie wymaga liczenia kalorii ani głodzenia się. Uczestnictwo w programie przez pierwszy, najbardziej kosztowny miesiąc wynosi ok. 3 tys. zł.

Więcej o: