SPA dla mężczyzn

Dzisiejszy mężczyzna różni się od tego sprzed pół wieku. Nadal jednak w gabinetach kosmetycznych mężczyzna jest zjawiskiem nie dość często spotykanym, być może dlatego, że w świadomości męskiej tkwi głęboko zakorzenione przekonanie, że to miejsce jest zarezerwowane tylko dla kobiet.

Na szczęście sposób myślenia i odczuwania się zmienia, następują zmiany postaw i stylu życia. Mężczyznom, tak samo jak kobietom, zaczyna zależeć na własnym wyglądzie. Zaczynają być bardziej świadomi, coraz więcej wiedzą o możliwościach zadbania o siebie, o piękny, młody wygląd. Troska o wizerunek i dobre samopoczucie przestała być tematem tabu w męskim środowisku.

Czasy, kiedy mężczyzna uważał, iż wszystko czego potrzebuje do dobrej prezencji to garnitur i woda po goleniu, już minęły. Dziś nie tylko ubiór, ale także zadbane, czyste dłonie, wypielęgnowane włosy i skóra bez zanieczyszczeń tworzą dobry wizerunek nowoczesnego mężczyzny. Dobry wygląd jest niezwykle istotny, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, dlatego też panowie coraz częściej poszukują gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej oferujących zabiegi i kosmetyki przeznaczone specjalnie dla nich.

Mimo, że skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej tłusta niż u kobiet, to mężczyźni borykają się z tymi samymi problemami co kobiety. Panowie często mają problemy z powstawaniem zaskórników, stanami zapalnymi skóry, a ponadto, systematyczne golenie pozbawia skórę tłuszczu i wilgoci.

Dlatego firmy kosmetyczne i kosmetolodzy zauważyli ten problem i obok kosmetyków dla kobiet powstały całe linie preparatów dostosowane do różnych rodzajów męskiej cery oraz specyficzne serie zapachowe dla mężczyzn. Oprócz wód toaletowych i żeli pod prysznic oferują toniki i balsamy po goleniu, żele do mycia twarzy, żele pod oczy, maseczki, peelingi, balsamy do ciała, kremy nawilżające i odżywcze, przeciwzmarszczkowe. Również gabinety kosmetyczne, salony odnowy biologicznej, centra SPA starają się sprostać wymogom nowoczesnego klienta poprzez wprowadzanie specjalnych zabiegów, przeznaczonych tylko dla mężczyzn. Powstają specjalne linie kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych dla aktywnych mężczyzn, dla miłośników sportów, których skóra narażona jest na niekorzystne działanie wiatru, słońca i wody. Specjalistyczne kosmetyki dla mężczyzn łączą w sobie pielęgnację, kurację i odprężenie, a każdy można dopasować indywidualnie do potrzeb, trybu życia i wymagań.

Mężczyźni coraz częściej nie potrzebują już porad kobiet w sprawach swojego wyglądu, zadbania o siebie. Zaczynają brać odpowiedzialność za dbanie o siebie, swój wizerunek i są jego bardzo świadomi i pewni. A to nam się przecież tak podoba.

Źródło: wyspazdrowia.pl