Kiedy najlepiej się odchudzać?

Jak podejść właściwie do odchudzania, aby skutecznie obniżyć nadmiar tkanki tłuszczowej? Jak ustrzec się przed efektem jo-jo?

Pierwsze skojarzenie z odchudzaniem to wiszące nad nami wyrzeczenia. Zastanawiasz się czy wytrzymasz kilka tygodni lub miesięcy odmawiając sobie ulubionych portaw? Jeśli chcesz podjąć tę walkę wybierz taki okres, w którym:

- nie podchodzisz do żadnych egzaminów - nie planujesz żadnych poważnych projektów w pracy, które będą przygotowywane przez kolejne tygodnie

Odchudzaniu nie sprzyjają stresy, napięcia, depresje, wtedy bardzo trudno utrzymać reżim diety. Trudno, ponieważ szczególnie w takich momentach szukamy pocieszenia, odskoczni które najczęściej prowadzą do jedzenia. Zanim zaczniesz dietę zastanów się, czy:

1. Twoja motywacja jest na tyle duża, że po pierwszym tygodniu nie zrezygnujesz? Jeśli nie, to naprawdę nie warto zaczynać. Rozregulujesz tylko swój metabolizm, a kolejne próby schudnięcia będą o wiele trudniejsze. 2. właśnie teraz nie podchodzisz do najtrudniejszych egzaminów? 3. nie dopadła Cię depresja? 4. masz problemy emocjonalne?

Kiedy uczysz się lub jesteś w trakcie realizacji zadań wymagających od Ciebie wiele wysiłku potrzebujesz pełnowartościowych posiłków i musisz dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Szczególnie pierwsze dni rozpoczęcia diety są ważne. Wtedy organizm przystosowuje się do nowego stylu odżywiania. To jest moment, w którym każda najmniejsza nawet porażka, problem w pracy może utrudnić realizację postawionego sobie celu. Pierwsze tygodnie diety są najważniejsze, dlatego staraj się unikać w nich niepotrzebnych napięć. Gdy będą pojawiać się efekty, będzie już łatwiej.

Więcej o: