Ćwiczenia, które dadzą nam energię na cały dzień

Przesilenie wiosenne puka do drzwi. Proponujemy 9 ćwiczeń, które pomogą nam się rozciągnąć, wzmocnić i dadzą energię na cały dzień.

>> Zobacz także: Twój indywidualny plan fitness

Poranną gimnastykę wykonujemy w wygodnym stroju i przy otwartym oknie. Ćwiczymy powoli, głęboko oddychając. Utrzymujemy wciągnięty brzuch i ściągnięte łopatki. Wystarczy kwadrans każdego ranka, by już po kilku dniach być w lepszej formie. Rusz się na wiosnę!

Rozciągamy mięśnie szyi

Stań w lekkim rozkroku. Przyciągnij głowę do prawego barku. Przytrzymaj 5 sekund. Powtórz to samo w lewą stronę.

Krążenie barków

Stań w lekkim rozkroku. Rób krążenia ramionami w tył. Pamiętaj o precyzji ruchu.

Rozciągamy mięśnie klatki piersiowej

Stań bokiem, lewym przedramieniem dotykając ściany. Zrób skręt w prawo. Przytrzymaj 5 sekund i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Rozciągamy mięśnie tułowia

Stań w lekkim rozkroku. Zrób skłon do prawego uda. Przytrzymaj 5 sekund. Powtórz ćwiczenie na prawą stronę. Pamiętaj! Obie stopy stoją mocno na podłodze, a ciężar ciała utrzymuj pośrodku.

Rozciągamy mięśnie ud

Stań przodem do ściany i oprzyj się o nią prawą ręką. Lewą ręką przyciągnij stopę do pośladka. Przytrzymaj 5 sekund. Powtórz to samo na drugą stronę. Pamiętaj! Plecy muszą być wyprostowane, a kolana blisko siebie.

Rozciągamy mięśnie łydek

Stań twarzą do ściany. Prawa noga w wypadzie i ręce mocno oparte o ścianę. Lewą piętę mocno dociskaj do podłogi. Przytrzymaj 5 sekund. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Rozciągamy tylną ścianę ud i pleców

Stań w lekkim rozkroku. Unieś ręce do góry (na wdechu). Opuść tułów w dół (na wydechu).

Rozciągamy mięśnie pleców - "koci grzbiet"

Zrób klęk podparty. Napnij tułów, unosząc plecy w górę. Przytrzymaj 5 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Rozciągamy mięśnie ud

Połóż się na plecach i przyciągnij prawą nogę zgiętą w kolanie do klatki piersiowej. Przytrzymaj 5 sekund. Zmień nogę na lewą.

Rozciągamy mięśnie pleców

Połóż się na plecach. Zegnij lewą nogę w kolanie i zrób skręt w prawo. Pamiętaj, żeby łopatki przylegały do podłogi. Przytrzymaj 5 sekund i zrób to samo z prawą nogą.

Uwaga! Każde z ćwiczeń wykonujemy po 10 razy na każdą stronę z 5-sekundowym przytrzymaniem.