Muskularne ramiona

Ćwiczymy barki, tricepsy i bicepsy

Ćwiczenie 1.

Usiądź na krześle. Weź do rąk ciężarki. Unieś ramiona w bok do wysokości barków. Wstrzymaj ruch na sekundę i opuść ramiona do wysokości bioder. Pamiętaj, aby ramiona były lekko ugięte w stawach łokciowych. Ruch odbywa się tylko w stawach barkowych.

Ćwiczenie 2.

Usiądź na krześle. Weź do rąk ciężarki. Unieś ramiona przodem do wysokości barków. W górze wstrzymaj ruch na sekundę. Następnie opuść ramiona, schodząc do wysokości bioder.

Ćwiczenie 3.

Oprzyj lewe kolano i lewą rękę na krześle. Weź ciężarek w prawą rękę. W tej pozycji wyprostuj ramię z ciężarkiem, wstrzymaj ruch na sekundę i następnie zegnij ramię do kąta prostego. Podczas całego ćwiczenia trzymaj ramię wykonujące ruch przy ciele.

Ćwiczenie 4.

Usiądź na krześle. Weź ciężarek w prawą rękę i unieś ramię nad głowę. Wstrzymaj ruch na sekundę i opuść ugięte ramię w dół. Podczas całego ćwiczenia trzymaj ramię przy uchu.

Ćwiczenie 5.

Usiądź, weź ciężarki do rąk. Unieś ramiona do pełnego zgięcia w stawach łokciowych. Wstrzymaj ruch na sekundę i następnie całkowicie wyprostuj ramiona. Trzymaj łokcie przy ciele, staraj się podczas całego ćwiczenia mieć napięte mięśnie bicepsów.

Ćwiczenie 6.

Stań wyprostowany ze sztangą w rękach. Ugnij ramiona do pełnego zgięcia w stawach łokciowych. Wstrzymaj ruch na sekundę i następnie opuść sztangę. Trzymaj łokcie przy ciele, utrzymuj wyprostowaną postawę.

Zalecenia treningowe

Etap I - 6 treningów

Wykonujemy wszystkie ćwiczenia po jednej serii. Zwróć szczególną uwagę na poprawność wykonania ćwiczeń. Zastosuj takie obciążenie, aby bez problemów wykonać ćwiczenie.

Częstotliwość treningu: 2 razy w tygodniu

Liczba powtórzeń: 15

Liczba serii: 1

Obciążenie: małe

Odczucie po treningu: czuję napięcie mięśni, mogę spokojnie więcej

Etap II - od 6 do 12 treningu.

Zwiększamy ilość serii i obciążenia.

Częstotliwość treningu: 2-3 razy w tygodniu

Liczba powtórzeń: 15 do 12

Liczba serii: 2 lub 3

Obciążenie: średnie

Odczucie po treningu: czuję, że pracuję fizycznie, szczególnie następnego dnia. Nie są to zakwasy, tylko świadomość że mam mięśnie!

Etap III - powyżej 12 treningu

Czuję efekty regularnego treningu, mięśnie są napięte i zaczynam widzieć, że istnieją!

Częstotliwość treningu: - 3 razy w tygodniu

Liczba powtórzeń: 12 do 8

Liczba serii: 3 do 4

Obciążenie: duże

Odczucie po treningu: Podczas ćwiczeń czuję mięśnie, które trenuję. W ostatnich seriach ćwiczeń czuję, że mógłbym wykonać nie więcej niż 2 powtórzenia.

Zwracam uwagę na technikę wykonanie ćwiczeń, łączę trening ramion z ćwiczeniami na inne grupy mięśniowe.